Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta

Image

W sobotę 28 sierpnia br. w auli Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych, dzięki której utworzony zostanie obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli.

Ustawa umożliwi wprowadzenie czasowej, 2- letniej możliwości dokonywania zamiany lasów, gruntów i innych nieruchomości Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, położonych w Jaworznie i Stalowej Woli oraz terenów Skarbu Państwa z nimi sąsiadujących, na inne lasy, grunty lub nieruchomości, na których jest możliwe prowadzenie gospodarki leśnej. Zgodnie z ustawą zamianie miałoby podlegać w sumie ponad 1,2 tys. ha gruntów - 80 działek w Stalowej Woli i Jaworznie.

Jak podkreślił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, podpisanie ustawy jest dla miasta wydarzeniem historycznym, bowiem pozwoli na stworzenie najnowocześniejszego parku przemysłowego, w którym pracę znajdzie kilkanaście tysięcy osób.

- Dzisiaj stanęliśmy przed nową, wielką szansą stworzenia strategicznego parku przemysłowego dedykowanego dla innowacyjnych rozwiązań gospodarczych, dla nowoczesnych rozwiązań energetycznych, elektromobilności, które mogą zupełnie odmienić naszą gospodarkę lokalną- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. - Stalowa Wola nie jest miastem przypadkowym, Stalowa Wola jest miastem, które zostało zaprojektowane, zostało wybrane tutaj, na miejsce realizacji tych ambitnych przedsięwzięć gospodarczych, dlatego, że ma potencjał do tego, żeby realizować najważniejsze cele gospodarcze dla państwa. Bliskość rzeki, bliskość sieci energetycznych, ale coś najważniejszego, coś niematerialnego, to są ludzie o stalowym charakterze, to są ludzie, którzy tutaj przybyli, aby to miasto stworzyć, wybudować, a dzisiaj również kształtują jego charakter, jego codzienne funkcjonowanie. [p]Lucjusz Nadbereżny zapewnił, że realizacja ustawy będzie odbywała się zgodnie z dialogiem, który był podejmowany ze środowiskiem Lasów Państwowych.

Jak podkreślił prezydent RP Andrzej Duda wokół ustawy było bardzo wiele dyskusji. Również on sam wielokrotnie się nad nią zastanawiał. W jego przekonaniu jest to ustawa specyficzna i wyjątkowa, która daje ogromne możliwości rozwojowe dwóm miastom, które na to zasługują.

- Zawsze chroniłem Lasy Państwowe, zawsze uważałem, że Polskie lasy muszą pozostać dobrem społecznym, muszą być tymi miejscami, w których korzysta się z ich walorów, walorów wypoczynkowych, walorów zdrowotnych, wszystkich, które są potrzebne. Ale jest jeszcze coś takiego co się nazywa proporcjonalnością, a mianowicie w każdej sytuacji trzeba wyważyć dobra, wziąć jedno dobro, wziąć drugie dobro i ocenić, które z nich ma w danym konkretnym przypadku ważniejsze znaczenie. Nigdy nie zgodziłbym się na taką regulację ogólną, mechanizm, który pozwalałby przeznaczać grunty leśne należące do Lasów Państwowych, czy będące w gestii Lasów Państwowych w obszary wykorzystania przemysłowego, w obszary gospodarcze ot, tak po prostu. Ale tu jest sytuacja szczególna- mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

I zaznaczył, że ustawa, którą podpisał jest przejściem od idei Centralnego Okręgu Przemysłowego do nowoczesnej gospodarki.

- Ta właśnie ustawa stwarza dzisiaj, panu prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnego i jego współpracownikom, którzy odpowiadają za sprawy miasta, szansę dokonania skoku rozwojowego w dziejach Stalowej Woli, od jej powstania. To jest, można powiedzieć, kolejny stopień, kolejny szczebel, możliwość rozwinięcia tutaj najnowocześniejszego przemysłu- mówił prezydent RP.

Andrzej Duda zaznaczył, że zarówno tereny w Jaworznie, jak i w Stalowej Woli, są terenami poprzemysłowymi. W przypadku naszego miasta były to obszary niegdyś należące do huty i były wykorzystywane na potrzeby przemysłowe. Nie są to gleby żyzne, na których rosnąć powinny drzewa. Na zamianie nie stracą Lasy Państwowe. W zamian dostaną działki z dobrą ziemią, na których będzie można sadzić las.

- Ważne dla mnie jest to, że w zamian Lasy Państwowe otrzymają ekwiwalentne obszary, gdzie rzeczywiście może być realizowana z powodzeniem gospodarka leśna- mówił prezydent RP.- To drewno, które będzie pozyskiwane z tych obszarów, które będą przekazane pod inwestycje przemysłowe, będzie w gestii Lasów Państwowych i to Lasy Państwowe będą nim gospodarowały- mówił w Stalowej Woli Andrzej Duda.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Co niektórzy zachwycają sie tymi proponowanymi po wycince lasu inwestycjami, ale nie myślą o wodzie. Ujęcie wody tak zwane "Krzyżowe Drogi" przy Przemysłowej nie ma perspektyw rozwojowych w stronę Jamnicy, ze względy na wysypisko, rozszerzenie cmentarz zlikwiduje ujęcia przed Ciemnym Kątem i pozostają tylko te za Ciemnym Kątem, dla rozrastającej się w przyszłości Stalowej Woli tylko tam należy upatrywać pozyskiwanie źródeł wody pitnej i to chce się zlikwidować, perspektywa donikąd.

e2rds

~xyz, pewnie, co będziesz przejmował się lasem, jak go wytną to zlikwidują studni, a wodę będziesz pił z Sanu, albo kupował w sklepie. Widzę, że nie doceniasz, że masz jedną z najlepszych wód w Polsce, ona niczym nie różni sie od tej butelkowanej, a niektóre nawet przewyższa. Człowiek nie docenia tego co ma, dopiero opamiętuje się jak już nie ma tego co miał.

~xyz

Do tych co czepiają się wycinki lasu:
Gdyby nie wycinka lasów, nie byłoby Stalowej Woli, bo leży ona na terenie dawnych lasów.

e2rds

~Zbychu i dziadek, czy ja do was się wtrącam, to co ja was obchodzę, chyba, że ukrywacie się pod którymiś z tych nicków o których piszę, bo ja jestem pewny, że tak jest i to was bodzie. Jak macie jakieś wątpliwości to nic nie stoi na przeszkodzie by powtórnie na drzewo wejść. Pozdrawiam

~Zbychu

Facet jest wyraźnie opętany

~dziadek

Zbychu pełna racja on sie od pewnego czasu zagubił i wszyskich ma w jednym.
Otrzaśnij sie jak jeszcze pora albo opetanie juz takie.

e2rds

~Zbychu, i ty znalazłeś się tu, to musi drzewa wycinają i musiałeś na ziemię zejść. Jak pisze się z jednym pod ponad 80 nickami to wolno się pomylić, ale on co troszkę na inne drzewo wchodzi, albo za inne drzewo chowa się.

~Zbychu

Erddes nie wie z kim pisze bo już się od dawna z tym gubi.

e2rds

~dziadek, czy ty myślisz, że jesteś bez grzechu bo zmieniłeś nicka, to przypominam, cyt:
7 Czerwca 2020 11:30:43~Dziadziu
Erdeesik tylko ssa pod stolem
Pozdrawiam.

~dziadek

Facet zapisz sie do partii opozycyjnej i działaj jegalnie nie tu na forum anonimowo pod nikiem okładasz innych wulgaryzmami i zachowujesz sie jak obrażony smarkacz.

e2rds

~do admina, widzisz, ja już ty pisałem, że jestem za tym co piszesz, ale to postępuje. Każde moje wytknięcie niekompetencji, lub kłamstw pseudointeligenta piszącego pod ponad 80 nickami rodzi taki skutek jak poniżej. Chcę dyskusji konstruktywnej i wyjaśnień, skoro jest tak blisko władzy i tyle może to winien odpowiadać, ale tylko prawdę, a nie kłamać i mataczyć.

~do admina

owszem interesują, ale darujcie sobie te pyskówki wzajemne o kozach, wydojeniu itp...
pseudointeligent nie ma argumentów wiec pluje jadem a e2drs dajesz sie wkręcić w dziecinade na zasadzie to ty jestes taki - nie to ty jestes taki. a sens dyskusji w ginie.

e2rds

~do admina, a ciebie nie interesują te ujęcia wody, ty nie kumasz, że chodzi na zakrzyczenie mnie na forum bo jestem niewygodny i zadaje niewygodne pytania, myślisz, czy nie myślisz. Przecież pytam o plany nowych ujęć, bo te stare za Ciemnym Kątem chcą zniszczyć, nie mówiąc o zniszczeniu ujęć w rejonie magazynów HALMAR.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, ja wiem, że cię denerwuję, ale kłamiesz, dlatego ponawiam wpis o tych planowanych do wykonania ujęciach wody dla Stalowej Woli i próba uspokojenia mnie obraźliwymi wpisani pod innymi nickami nic nie da, czekam na odpowiedź, nie pierwszy raz zyskujesz miano kłamcy, wiec pora może wytłumaczyć, nie tylko mnie, ale całej Stalowej Woli z tymi ujęciami wody, bo to nasz żywotny interes.

~taka prawda vel pseudointeligencie, kłamiesz nie ma żadnego planu budowy ujęć wody dla Stalowej Woli w zamian za tzw. "Stare Ujęcia" te za Ciemnym Kątem i te ujęcia są w ścisłej strefie chronionej, Proszę podać namiar na plan nowych ujęć o których piszesz, tylko nie mów, że to tajne bo to nieprawda.

e2rds

~He he, to nie wszystkie twoje "inteligentne" wpisy są zacytowane, jest ich dużo dużo więcej, pod innymi nickami też i to nie jest najgorsze. Najgorsze to jest to, że piszesz w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika.

e2rds

~He he, czy ja mam sie zniżyć do spotkania z takim obleśnym typem jak ty, przecież jesteś tylko "krzywym niemytym kikucim łbem", bo tylko na takie miano zasługujesz po takich wpisach, cyt:
7 Kwietnia 2021 22:04:23~He he
Hej erddesku kozaczku ruchany w du.. gdzie jesteś
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
2 Czerwca 2021 19:30:13~He he
Hej erdees obciągaczu stary jak się masz
9 Czerwca 2021 05:19:01~He he
Erdeesik parówko gdzie jesteś
9 Czerwca 2021 21:14:22~He he
Chodź skarbie Erdeesku ja ci pomogę
12 Czerwca 2021 06:14:11~He he
Ty się martw erdssik o swojego małego krzywego kikuta
14 Czerwca 2021 21:32:06~He he
Gdzie masz swojego kikuta błaźnie erdeesie ,chodź na solo
30 Czerwca 2021 20:15:49~He he
Erddes capku nie wypowiadaj się

Widzisz, ja mam się zniżyć do szamba tego forum jakim jesteś.

~He he

Ten erdeesik boi się własnego cienia a co dopiero spotkać się z kimś

~do admina

czy ktoś moze uciszyć tych dwóch biedaków? spotkajcie sie, dajcie sobie po ryju a nie tu tłuczecie i plujecie w klawiature!

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, kłamiesz nie ma żadnego planu budowy ujęć wody dla Stalowej Woli w zamian za tzw. "Stare Ujęcia" te za Ciemnym Kątem i te ujęcia są w ścisłej strefie chronionej, Proszę podać namiar na plan nowych ujęć o których piszesz, tylko nie mów, że to tajne bo to nieprawda.

e2rds

Pseudointeligent, widzę, że spać nie możesz, kozunia ci się marzy, napisz coś jeszcze.

e2rds

~Kozunia, no pewnie, tylko przyjdź, jak palne w ten głupi łeb to dojenia nie będzie trzeba, wszystko samo wyleci tylko myślę, że będzie okrutnie śmierdziało.

~Kozunia

Hej erdees wydoisz mnie skarbie

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, tak ty nigdy o żadnej hali nie komentowałeś, już samo słowo "nigdy" jest kłamstwem, tak jak i "zawsze" , ale to pomijam. Pod nickiem "taka prawda" nie komentowałeś, ale już pod też własnym nickiem "Wódz" już tak i cyt:
:28 Sierpnia 2021 09:59:27Wódz
A gdzie masz te hale są przestarzałe i nie ma takiej o ok 100 ha powierzchni która jest potrzebna dla zakładu z mikroprocesorami. ".
Więc nie kłam pseudointeligencie i widzisz, ja o swoją przyszłość nie martwię się, ja mam jak na razie świetlaną przyszłość, ale przez takich drwali i takich doradców jak ty moje dzieci i wnuki mogą mieć przyszłość zagrożoną i tylko o to się martwię, ale mam nadzieję, że ci młodzi pogonią was a i moje taczki czekają.
Widzisz głąbie, ty też nie masz pewności czy dożyjesz jutra, ja mam tą satysfakcję, że już przeżyłem ponad 70 lat, a ty jeszcze jesteś małolatem w stosunku do mnie i też nie masz pewności czy biletu jutro nie dostaniesz.
I tak po prawdzie, to z pseudointeligenta pod ponad 80 nickami nie tylko Stalowa się śmieje, ale cała okolica poza Stalową, a dla mnie jesteś tylko zabawką do ćwiczenia umysłu, bo te bzdury co piszesz to tylko miedzy bajki włożyć. Udajesz, że masz coś do powiedzenia używając liczby mnogiej : możemy, będziemy, wybudujemy, zrobimy, jak byś miał coś do gadania. A ludziom pracy nie potrafisz znaleźć.

~taka prawda

Do e2rds, ja nigdy o żadnej hali nie komentowałem ale tobie się wszystko myli z nerwów. A studnie będą powstawać w miarę potrzeby , możemy te studnie zrobić w kilka miesięcy. Po co się martwisz na przyszłość jak nie wiadomo czy dożyjesz jutra. Gdyby wszyscy tak działali jak ty to nic w STALOWEJ WOLI by nie było. Ty jesteś taki stalowowolski KANONOWICZ z którego wszyscy POLACY się śmieją.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, a kiedy będą te studnie i czy będzie równanie terenu pod te inwestycje, tą halę o powierzchni 1 km kwadratowego.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie na temat ujęć wody komentowałem już 2 razy a ty dalej nic nie rozumiesz. Po prawej stronie jak jeździsz do PRZYSZOWA zaraz za tym ogrodzeniem gdzie przeprowadzają próby sprzętu wojskowego powstaną nowe studnie głębinowe. Będą znajdować się aż do BURDZY, mam nadzieję , że tym razem zrozumiałeś i nie będziesz pytał po raz czwarty.

~kola

posłuchajcie przemówienia Dudy i zwrócie uwagę jak mówi o Jaworznie a jak o STW. Tam konkret i wszystko jasne no i jedynie ok 230 ha. a o stalowej to 'może, jest szansa...." itp pitu pitu. a 1000 ha pod topór.

e2rds

~Koziunia, przecież ty nie kozunia, nawet nie cap, ty tylko obleśny pusty łeb uszyty z tej skóry co capy pod brzuchem noszą i ty marzysz o całowaniu., no tyle ci pozostało. Widzisz, jak kobiet nie lubi się to nawet o kozie marzy się i po bezsennych nocach też.

e2rds

23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Wiedziałem, że ten gów.o zbierać wcześniej, czy później odezwie się. Pozdrawiam naczelnego stalowowolskiego zbieracza gó.ien, no ktoś to musi robić, tylko jak kozę będziesz całował pod ogon to umyj się jak mawiał redemptorysta.

~buhahaaa

Poprostu mogł napisać : lece bo kozę pora wydoić , bo i pora....umiech))).