Dobra wiadomość dla strażaków z OSP Stalowa Wola

Image

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli przejdzie wkrótce przebudowę.

Remiza OSP mieści się przy ul. Targowej 3 w dwukondygnacyjnym budynku. Parter wykorzystywany jest jako garaż. Z kolei piętro remizy pełni funkcję sanitarno- socjalną. Problem stanowi to, że boksy garażowe są zbyt małe i niewystarczające by pomieścić wszystkie sprzęty, wozy strażackie. Ze względu na ograniczaną ilość miejsca łodzie, przyczepa pompy, sanie lodowe znajdują się w altanie zewnętrznej. Dzięki wsparciu przez powiat stalowowolski, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz miasta będzie możliwa przebudowa remizy.

Planowana rozbudowa obiektu będzie realizowana od strony wschodniej, na całej szerokości istniejącego budynku. Piętro zostanie nadbudowane (na długości 3,6 m) nad częścią magazynowo- garażową. Wejście do obiektu będzie ulokowane od strony południowej. Od strony północnej będzie ulokowana brama dla wozów strażackich, która umożliwi szybki i bezkolizyjny wyjazd. Ponadto w ramach tego zadania planowany jest przyłącz kanalizacji sanitarnej, przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej, budowa instalacji elektroenergetycznej.

Miasto poszukuje już wykonawcy tego zadania. Wszystkie prace powinny potrwać 3,5 miesiąca.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lucas

Będą sobie pływać po Sanie i udawać, że są niezbędni. Udają, że poszukują topielca. Tak profilaktycznie.

~Ola

Kiedyś w czasach gdy Rozwadów był miastem w remizie mieszkala rodzina p. D....d i było miejsce ! cały czas tam się coś działo straż w lecie regularnie organizowała festyny na placu no i strażaków było znacznie więcej a dziś praktycznie ich nie ma ale wymagania są