Wpadli w ręce policjantów, uprawiając konopie indyjskie

Image
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Stalowej Woli podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Mężczyźni zostali zatrzymani kiedy doglądali uprawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 krzewów konopi indyjskich. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Pod koniec lipca, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Tarnobrzega i Nowej Dęby, ujawnili 3 uprawy konopi indyjskich, znajdujące się na terenach zalesionych, na pograniczu gmin Nowej Dęby i Grębowa. Przeprowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, kiedy doglądali uprawy. Obaj sprawcy na plantację przyjechali samochodem, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli worki, w których były konopie indyjskie. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 37 i 39 lat.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 131 krzewów konopi indyjskich, z których można było wytworzyć kilka tysięcy jednorazowych porcji narkotyku.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie obu mężczyzn ujawniając tam marihuanę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom łącznie 8 zarzutów naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących uprawy i posiadania narkotyków.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania podejrzanych.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Klemens

Za duże ilości w jednym miejscu,zbyt głupie to było z ich strony ,nie dziwne że ktoś to znalazł i zgłosił policji ...za bardzo byli chciwi myśleli że odrazu miliony na tym gównie zarobią ,przynajmniej mniej gówna dla dzieci na mieście będzie.Łapac,Tępić ,narkotykowych Baronów i płotki z przedmiesc,

~Konfident

To gangsterka pewnie. Ostatnio się strzelali w mieście. To jest niebezpiecznie w Stalowej. Policja niech tępi dziadostwo.

~Tomasz

PDW

~Mario

A w zarzeczu wyszedł z więzienia kóbóś który był kobietą w celi.

~Elo

Brawo umiech

~Adam

Co masz na myśli że robi coś nielegalnie w domu?

~Do czytelnik.

I bardzo dobrze. Też bym ich sprzedał. Tak samo jak idiotę na drodze który nie szanuje popisów i stwarza zagrożenie. Tak samo jak pracodawcę który stosuje mobbing. Tak samo jak sąsiada który robi coś nielegalnie w domu.

~Aamon

Chcieli pomóc PIS-owi w wykupie akcji TVN. Niezorientowani w temacie policjanci pewnie ,, bekną" za to. Rodzinny narkobiznes to nie Kolumbijczycy... Czy byli zrzeszeni w ,, Agrounii"?

~Czytelnik

Tak i policja sama na to wpadła? Ktoś ich sprzedał.

~Kaczyński

Tak niszczy się rolnictwo i Polską przedsiębiorczość.

~jasio

gdzie rosnom te piekne roslinki napiszta

~Małorolny

Tak właśnie wspomaga się rodzimych rolników.

~Kru

Łąka kwiatowa padła bo nie podlewali. Lasy i drzewa w mieście wycinają, teraz konopie. No całe zdrowe środowisko nam niszczą.

~Stal

pdw

~Pawelek000

Przy takiej pogodzie to i tak by nie "doszły"

~Bolo

Dobrze że ich nie znali to i hejtu nie ma

Andrzejwts

PDW!

~Qna

Trzeba zmienic dilera....