Zmarła jedna z najstarszych mieszkanek naszego regionu

Image

To była jedna z najstarszych mieszkanek naszego regionu. Jeszcze niedawno pisaliśmy o jej 104 urodzinach.

Zmarła Stefania Pachla. Do końca zachowała radość i pogodę ducha.

Stefania Pachla urodziła się 24 kwietnia 1917 roku. Pochodziła z Bielin koło Ulanowa. Przez wiele lat zajmowała się niewielkim gospodarstwem rolnym w rodzinnych Bielinach. Podczas wojny trafiła na przymusowe roboty, między innymi do Austrii. Pracowała także na Łotwie oraz w Niemczech.

Jej mąż Józef był ulanowskim flisakiem. Pracował w Hucie Stalowa Wola. Zmarł w 2000 roku. Pani Stefania wychowała 5 dzieci, miała gromadę wnuków, prawnuków i praprawnuków. Od jakiegoś czasu mieszkała z rodziną w gminie Rudnik nad Sanem.

Najstarsza mieszkanka gminy Ulanów została pochowana 25 sierpnia 2021 r. na cmentarzu w Bielinach. W ostatnim pożegnaniu, oprócz rodziny, uczestniczyli: Stanisław Garbacz- Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Magdalena Hasiak- Sekretarz Gminy, Anna Konior- Kierownik USC, radni i sołtys wsi Bieliny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~nemo

Namierzyli najstarsze osoby? a dlaczego nie dostrzegają małżeństw z 50.letnim stażem? to przecież rzadkość, bo albo umierają, albo się rozstają. Stalowa ,to chyba jedyna taka miejscowość, gdzie nas mają w nosie. No ,ale nam piaskownice i brodziki już nie są potrzebne ,więc nie będziemy sie nimi zachwycać.

~Sep

Dokładnie Kinga Oni tylko pogrzeby urodziny otwarcie drug Do roboty Państwo z Ulanowie a gmina otwarta parę godzin

~uwaga

Lisa Shaw, prezenterka radiowa w BBC, zmarła z powodu rzadkich powikłań po szczepionce

~Dubpit

Ty poniżej to lepiej się nie udzielaj

~Kinga

A po co ta smietanka z Ulanowie Ja płacę im PODATKI A ONI TYLKO OBCHODZA URODZINY STARSZYCH DAM TORTY ,KAWA,KWIATY, PODADUCHY ,CO TO JEST