Czy miasto zabierze się za przebudowę pływalni krytej i odkrytej?

Image

Od wielu lat mówi się o potrzebie przebudowy pływalni w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Czy w końcu coś ruszy w tym temacie?

Nareszcie Miasto zdecydowało się na zmiany. To dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają pluskać się w basenach. Opracowaniem koncepcji przebudowy i rozbudowy pływalni krytej oraz pływalni odkrytej wraz z zagospodarowaniem terenu obiektów MOSiR zajmie się projektant, który zostanie wybrany w drodze konkursu.

W przypadku pływalni zadaszonej projektant będzie musiał uwzględnić szereg założeń. W budynku powstanie kilka stref: wejściowa, szatniowo- sanitarna, rekreacyjna, relaksu, gastronomiczna. Goście będą mieć do dyspozycji pływalnie o powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 800 m2. Obiekt będzie wyposażony w urządzenia i elementy zabawowe oraz rekreacyjne, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Pływalnia zewnętrzna ma mieć również powierzchnię lustra wody nie mniejszą niż 800 m2. Ma być wyposażona w urządzenia i elementy zabawowe oraz rekreacyjne przeznaczony dla różnych grup wiekowych. Nie zabraknie boiska do plażowej piłki siatkowej i urządzeń zabawowych. Ponadto znajdą się tam: strefa szatniowo- sanitarna, strefa gastronomiczna, strefa imprez (przewidująca możliwość organizowania zamkniętych imprez okolicznościowych, bądź korzystania z niej przez użytkowników kompleksu). Przy tym wszystkim projektant ma zachować możliwie jak najwięcej istniejących drzew na tym terenie.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2022, a o tym kto go wygrał dowiemy się 4 marca przyszłego roku. Na finał prac przyjdzie nam więc jeszcze długo zaczekać. Niemniej jednak mieszkańcy mają nadzieję, że prehistoryczne baseny nabiorą w końcu blasku i będą cieszyć mieszkańców Stalowej Woli nie mniej niż te w innych, dużych miastach. O tym, że przydałoby się tych basenów znacznie więcej, nie trzeba wspominać. To, co jest obecnie to jedynie kropla w morzu potrzeb.

A Wy macie jakieś pomysły na udoskonalenie naszej bazy „pływackiej”?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~No tak

A ja uważam, że nie trzeba kolejnej tak dużej inwestycji w mieście. No chyba tylko dla poklasku rządzących tym miastem (mam nadzieję że już nie długo i na kolejnych wyborach dostaną rachunek). Budowa to kolejny koszt dla miasta, i kolejny kredyt, który mieszkańcy będą spłacać. Czy jest ktoś rozsądny kto powie stop, przecież za parę lat tutaj zostaną sami starcy którzy będą musieli to wszystko spłacić. Tak olbrzymie obciążenie budżetu miasta wykracza poza możlwiości tego miasta, trzeba jeszcze pamiętać że to wszystko wymaga utrzymywania. To co robią obecnie rządzący z budżetem Stalowej to zgroza.

~UBEK

ZA CO,ZA WSZY

~aaa

Basen potrzebny i to bardzo. 4 osoby na jednym torze pływające to porażka. Nie trzeba wtedy by było jeździć po innych miejscowościach : Janów Lubelski, Sandomierz, Sokołów Małopolski itp. Faktycznie trzeba pomyśleć o atrakcjach dla różnych grup wiekowych, wszystkiego jest za mało jak na 50 tysięczne miasto i okolice. Za mało basenów do nauki pływania-szkoły pływania się nie mieszczą. Prysznice też porażka, jak może lecieć woda która jest ukropem i to często tak jest. Koszty nie takie duże - zwracają się w lecie, zainstalowane panele słoneczne i panele PV. Myślę że podgrzewają wystarczającą ilość wody i panele Pv też produkują odpowiednią ilość prądu.Tylko trzeba mądrego projektanta.
Żeby nie było jak z placem zabaw na osiedlu Centralnym i z Błoniami, które chwastem zarastają. Plac zabaw na Osiedlu Centralnym nie do końca przemyślany, błędy: zlikwidowana górka na sanki z drugiej strony-po co było ruszać ją i generować koszty ?; zlikwidowane akacje tam gdzie ktoś wymyślił przeszkody dla rowerzystów-że zlikwidowane te kłody dla rowerzystów to dobrze, tylko po co było coś takiego projektować ? ; porażka prawie na każdym osiedlu obecność siłowni -nikt z nich prawie nie korzysta; za mało huśtawek, co to jest dwie -kiedyś było ich więcej; nie działająca od początku fontanna -piaskownica z tego się zrobiła, działała pół godziny i nie działa do tej pory; wycięte drzewa i się patelnia tam robi w lecie i ciężko wytrzymać.

~Alojzy

To twoja stara po kapuśniaku.

~Andzia

Jakieść strzelanie słyszę, czy to aby nie Talibowie?!?

~Andzia

Jakieść strzelanie słyszę, czy to aby nie Talibowie?!?

~Boże nasz!

Boże dałeś nam dzieciństwo, które zabrałeś. Dałeś nam młodość, którą zabrałeś. Dałeś nam PiS...tylko się przypominamy!!

~Kopaczowa

Nie wiem po co ten basen? Chyba po to, żeby się ktoś utopił. Gdyby natura chciała, aby człowiek pływał, to wyposażyła by go w skrzela.

~Jdj

Może i czlowiek coś więcej zarobi

~Łajba tonie

Rządzący już mają pełne portki! Nie pozwólmy im dobiec do kiblasmiech2smiech2smiech2

~@Koniec

I miasto nic nie straci
i stolica nic nie zyskasmiech2

~Boże ratuj

Na granicy budują płoty z drutem kolczastym, płoty się przewracają! Niczego nie potrafią zrobić dobrze. Co by tu jeszcze spiep...?

~Szasza

Akurat basen to jedno z niewielu miejsc w mieście, które zamiast generować koszty, może zarabiać i to dobrze. Wystarczy skopiować gotowy pomysł z zagranicy. Przykładem jest Gyula na Węgrzech i ich kąpielisko miejskie. Polecam sobie pooglądać fotki na internecie.

~Lokator

Na cmentarzu pękają grobowce, na Siedlanowskiego mało nie wylatują szyby i okna a tam dalej pukają! Czy ktoś wreszcie puknie się w łeb i zrobi z tym porządek? Mało poligonów okolicy? Ruszyć tyłki i mózgi!!! A nie baseny przebudowywać!

~Koniec

Lucek w końcu odchodzi mam nadzieję że jak Najszybciej przeniesie się do Stolicy i nie będzie zadłużał miasta Wystarczy już tego pseudo rozwoju

~ADanaj

Po cholerę przebudowywać basen kryty? Kilkanaście lat temu był przecież gruntownie wyremontowany.. pracę by prezydent załatwił i nowe inwestycje co przyniosą dochody do kasy budżetu a nie wymyślać sobie kosztów. Klub piłkarski też na dnie...

mokasyn

Przede wszystkim przydało by się żeby pływać mógł każdy obywatel kiedy chce, a nie tylko w krótkim okienku bo zawsze szkoły albo Motyl.

~Ryba

Basen potrzebny