Tylko jeden wykonawca „w grze” o budowę bloku na ul. Orzeszkowej

Image

Nie jest łatwo wybudować dziś coś w Polsce. Samorządy narzekają na brak fachowców i wysokie ceny usług i materiałów. Stalowowolski blok na Orzeszkowej też czeka na wykonawców. Już tylko jedna oferta, która wpłynęła w ramach przetargu na budowę tego bloku jest brana pod uwagę.

Pod koniec lipca nastąpiło otwarcie ofert dotyczących zadania związanego z budową trzeciego bloku, który ma stanąć przy ul. Orzeszkowej 9A. Szacowano, że realizacja tej inwestycji będzie kosztować 7,76 mln zł. Tymczasem 2 oferty, które wpłynęły do Miejskiego Zakładu Budynku, były dużo wyższe. Pierwsza z nich nadesłana została przez przedsiębiorstwo ze Strzyżowa. Opiewała ona na około 9,33 mln zł. Drugą z kolei wysłała firma z Nowej Sarzyny (za około 9,77 mln zł). Obaj oferenci zadeklarowali 60- miesięczną gwarancję.

Propozycja firmy z Nowej Sarzyny, która de facto jest o 2 mln zł droższa niż zakładano, została odrzucona w postępowaniu przetargowym. Powodem tego był brak podpisu na dokumentacji, jak również brak formularza techniczno- cenowego, co oznaczało niezgodność treści z warunkami zamówienia. Jeśli MZB zdecyduje się na wybór oferty, którą złożyła druga firma, będzie musiało dołożyć około 1,57 mln zł.

Przypomnijmy, że nowy blok ma mieć 3 klatki i 4 kondygnacje, a także podziemie z piwnicami. Przewidziano również, dodatkowo, poddasze użytkowe. Będzie tam znajdować się 40 mieszkań, w tym: 27 jednopoziomowych i 13 dwupoziomowych z antresolami (3 piętro z poddaszem). Lokatorzy dostaną w pakiecie komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie mieszkania będą mieć balkon. Prace budowane w ramach tego zadania powinny trwać 16 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~UBEK

BARANY-UBEK JEST TYLKO JEDEN.
W STALOWEJ WOLI JEST PONAD 20 TYŚ MIESZKAŃ.
PUSTYCH PONAD 2 TYSIĄCE

~Marsjanin

do
e2rds ~ekolog, cyt: " tu każdy może wystartować" , tak, byle był nasz.

dobrze że ktoś dotkną temat i widzi jak to u nas wygląda...

~UBEK

W MIEŚCIE STOI PUSTE KILKA TYSIĘCY MIESZKAŃ,KTOŚ MI POWIE DLACZEGO.
też się nad tym zastanawiam umiech
mieszkań masę pusta jeszcze więcej domów pustych stoi - może to dla cyganów żeby mieli gdzie mieszkać bo ostatnio najechało ich....

Kalina jest na osiedlu patologicznym - nie wróżę jej zbytniego powodzenia :/ zresztą czas zweryfikuje

e2rds

~UBEK, prześledziłem co nieco i tak nowy nick pseudointeligenta to faktycznie "~UBEK" tak przewrotnie chciałeś się ukryć.

e2rds

~UBEK, czy zdajesz sobie sprawę o czym piszesz, w Stalowej Woli jest około 800 różnych bloków, jeśli piszesz o kilku tysiącach to w każdym z nich musi być po trzy mieszkania puste, bo kilka to jest przynajmniej dwa. Czy musisz powtarzać błąd tego pseudointeligenta kłamliwego, no chyba, że to "~UBEK" to kolejny nick pseudointeligenta, to zrozumiałe.

~UBEK

W MIEŚCIE STOI PUSTE KILKA TYSIĘCY MIESZKAŃ,KTOŚ MI POWIE DLACZEGO.

e2rds

~ekolog, cyt: " tu każdy może wystartować" , tak, byle był nasz.

~Piotr

Do ambasador
A skad wiesz ze na os kalina nie bedzie ladowarek elektrycznych ?

~ekolog

A hejterzy wszędzie widzą układy a tu każdy może wystartować w przetargu a tylko jedna firma jest zainteresowana. Tak mi szkoda tych hejterów bo dostają łomot bez przerwy jak malutkie dzieci.

~Marsjanin

U nas to zawsze tak wszystko ładnie jak po maśle idzie - jeden wykonawca, jeden projektant....
wszystko zawsze z góry ustalone, podzielone
Bareja jak nic...
jakieś to nasze współczesne społeczeństwo wykastrowane :/

~Ambasador

Zlopec na magnoli. Na osiedlu kalina też będą bo takie są wymogi i standard nowego budownictwa. To absurd co tu się buduje za kosmiczne pieniądze

zlopec

gdzie jest winda

zlopec

a jest w stw jakiś blok 4 pietrowy gzie jest wina ?

~Ambasador

Zlopec w nowych blokach w każdym czteropiętrowym bloku jest winda, tego wymagają przepisy aby dostosować bloki do niepełnosprawnych. Natomiast dziwi mnie tylko to że niby bloki na orzeszkowej mają być przystosowane do osób niepełnoprawnych, niestety tak nie jest i są to klocki budowane jak za komuny. Po drugie nowe bloki powinny mieć w standardzie ładowarki do aut elektrycznych, ale o tym oczywiście zapomniano, bo to nie jest Rzeszów, Warszawa, Kraków... tutaj się buduje byle co i tak się sprzeda bo przecież jest katastrofalny deficyt mieszkań za to są place zabaw

~UBEK

7 LAT KADENCJI I TYLKO 100 MIESZKAŃ,50 W PRZYGOTOWANIU TECHNICZNYM.MIAŁY BYĆ TYSIĄCE.
POLSKI ŁAD=WIELKI SRAD.

zlopec

nigdy w 4 piętrowych blokach nie ma windy ....

~Sasin

Dalej ta Propaganda?

~Aamon

Fajnie, że nastał PIS i wybudował 100 tyś tanich mieszkań. A będzie jeszcze więcej i fabryki będą i auta elektryczne z socjalu. A pomyślcie, że po piątym zjeździe partii, chleb będzie za darmo, a na 80 urodziny ,, słońca narodu" to wszystko. Każdy będzie mógł brać wg. potrzeb, a do tego jeszcze wspólnota żon...

komes63

3 klatki , 4 piętra i zero windy...... ***** taki projekt !!!

~Szagier

A kiedy wbudujom sosial dla duznikuw

~Mieszkaniec

Biznes nie chce kontraktu. W głowach im się poprzewracało.

zlopec

spieszcie się. socjal potrzebuje nowych mieszkań.