17 osób usłyszało łącznie 102 zarzuty przestępstw narkotykowych

Image

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo, jakie prowadzili policjanci z komisariatu w Nowej Dębie, w sprawie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Policjanci do sprawy zatrzymali 17 osób w wieku od 19 do 41 lat oraz zabezpieczyli narkotyki: amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy i krzewy konopi indyjskich. Podejrzani usłyszeli łącznie 102 zarzuty przestępstw narkotykowych. Pięć osób tymczasowo aresztowano.

Podejrzani są mieszkańcami trzech powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i mieleckiego.

Lista popełnionych przez nich przestępstw jest długa, śledczy przedstawili im łącznie 102 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przepisów kodeksu karnego. W toku śledztwa policjanci ustalili, że mężczyźni procederem zajmowali się od około 2 lat.

Sprawa swój początek miała latem 2020 roku. Policyjny patrol zatrzymał w Nowej Dębie do kontroli drogowej samochód, którego kierującym był mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 19- letniego mieszkańca gminy Baranów Sandomierski. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne. Ustalili, że kilku mężczyzn rozprowadza narkotyki na terenie przyległych powiatów. Znając ich tożsamość, kolejno ich zatrzymywali.

W czasie prowadzonych czynności, policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że mężczyźni dopuścili się m.in. wprowadzenia do obrotu ponad 6 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 240 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany, 600 gramów amfetaminy, ponad 50 tabletek ecstasy, 9 krzewów konopi indyjskich oraz amunicję. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, śledczy zabezpieczyli wagi elektroniczne, przedmioty służące do porcjowania środków odurzających i ich rozprowadzania.

Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 5 z zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych w wieku 19, 21, 26, 36 i 41 lat tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Kolejnych 5 mężczyzn objętych zostało wolnościowymi środkami zapobiegawczymi.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dno

Ps jak to.jest że ludzie wiedzą kto , gdzie i ile sprzedaje A policja nie wie????

~Dno

Wszędzie łapią dilerów tylko nie u nas. Jest tu jakaś sekcja do.walki z narkotykami w tym mieście?? Czy tylko interwencja z zewnątrz przyniesie jakiś efekt?? Złapią durnia z marychą i wiwaty.

~Majka

Niema komu łapać ćpunów policja śpi mam wrażenie że poprostu olewają chyba że ktoś doniesie

~Janek

Jeszcze niech się wezmą za tego chłopka z lipy który mieszka przy targowisku

~Issa

Zarzeczko kłyrżowsko sztama u nich kupisz nie jednego grama mają zioła i inne narkotyki choć niektórzy z nich to stare pryki przykładowo Juórczek który uwielbia towarzystwo starych babeczek

~Alex

Policja powinna się przyjrzeć na garaże za Lewiatanem w Gorzycach jedni podjeżdżają drudzy odjeżdżają wiadomo w jakim celu ....kryminalni powinni się przyjrzeć bliżej ...

~Ongis

Jeszcze Tarnobrzeg mokrzyszow kilku dilerów co dzieciom sprzedają śmierć, i tgb ford max

stalowa1996

Jazda z cpunami

go123

Dzień Dobry Państwu;

Obecnie młodzi mężczyźni imprezują w ten sposób, że stają nocą samochodem na jakimś parkingu, poboczu drogi albo zjeździe do lasu i wciągają kreski amfetaminy (tzw. "speed"), schowane np. w papierkach po gumie do żucia albo w chusteczkach higienicznych.
Taka specyficzna forma spędzania wolnego czasu jest modna już od dobrych kilku lat.

P.S. Sam mam 34 lata, ale preferuję Pepsi.

~tytus

Ja proponuję zdelegalizować alkohol,to jeszcze większe gó..o jak narkotyki.

~Wacław

Tylko czapa tak jak w Chinach dla takich sku..synów odniesie jakiś skutek na szerszą skalę.