Plaga pijanych kierowców

Image

Tylko w miniony weekend, na ulicach Stalowej Woli, zatrzymano trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich miało po ponad 3 promile alkoholu. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety mimo licznych apeli o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością ze strony kierujących. Przykładem tego jest trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu.

W piątek po godz. 22, na ul. Żwirki i Wigury został zatrzymany do kontroli pojazd marki Fiat. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący nim może być pod wpływem alkoholu. Badanie siedzącego za kierownicą fiata, 23-letniego mieszkańca Niska, wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę przed godz. 2. Również i w tym przypadku dyżurny otrzymał informację, że kierujący mazdą może być pijany. Alkomat wskazał w organizmie 33-letniego obywatela Ukrainy ponad 3 promile alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy został zatrzymany w niedzielę przed godz. 4. Uwagę policjantów przykuł kierujący renault, jadacy ul. Okulickiego, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Kierującym okazał się 40-letni obywatel Mołdawii. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, po opuszczeniu pojazdu miał problem z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, pobrano od niego krew do badań.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujących zajmie się sąd.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ABCD

Popieram głos ABC. Każdy solidny obywatel tego kraju, jeżeli nie chce mieć minimalnie na sumieniu, konsekwencji jakie zrobi pijany kierowca- MORDERCA, to powinien dzwonić na policję. Tak robią w Austrii i jest tam porządek. To nie jest donosicielstwo, tylko odpowiedzialne zachowanie. Przecież taki MORDERCA ( jak pisał o tym, ktoś wcześniej ma samochód jako narzędzie zbrodni), może najechać na Ciebie lub kogoś z najbliższych, pamiętaj o tym. Milicja też powinna ponawiać o takiej potrzebie i być może, doprowadzić do utworzenia jeszcze jednego telefonu np. 995

drobny81

~Ona, czyli wg Ciebie jest na to społeczne przyzwolenie? Skoro wszędzie tak jest.
Czyli jakby sprzedawali broń tak jak piwo to również byś pisała, że tak jest wszędzie i każdy za siebie odpowiada.
Bez obaw wychodziłabyś z domu?
Tam również są mieszkańcy!
Najprawdopodobniej jesteś osobą z otoczenia zarządzającego i korzystającego z "gnojówki" a Podwolinie.

jusek

Po tej informacji,że tylu pijanych teraz jeździ ,to jak się nie napiję,boję się na trzeźwo jechać...

las

ROCK1 to Warchoły

~Poważny

Posłowie, Senatorowie, Panie Prezydencie czy wreszcie zabierzecie się za tych "MORDERCÓW" PIJAKÓW ( tak, to trzeba nazwać, oni samochód, mają jako narzędzie zbrodni). Ci Mordercy powinni tracić pojazd oraz dostać solidny wyrok, płacić renty inwalidom i mieć zakaz jazdy samochodem min. przez 10 lat!!!!
Dodatkowo, powinni być karani, wszyscy ( szczególni najbliżsi z Rodziny lub przełożeni z Pracy , którzy widzieli i tolerowali wsiadanie takiego Mordercy za kierownicę. Czy ktoś wie, jaki jest ostateczny wyrok tego młodego Mordercy, syna emerytowanego Policjanta, co zapił w Stalowej Woli na ul. Energetyków, starszego klienta przy kiosku, obok Elektrowni?.

~Ona

Nie tylko na Podwolinie ale przy każdym zbiorniku wodnym są restauracje, budki gdzie sprzedawane jest piwo i nie tylko. To są punkty gastronomiczne i tam piwo sprzedawane jest w plastikowych kubkach. Butelki no cóż "odwiedzający" zalew przynoszą. To jak ktoś się zachowuje typu przekleństwa to świadczy o kulturze osobistej, i to bez względu gdzie się jest słyszy się nie cenzuralne słowa. Niestety często "nadużywają" osoby dorosłe, pełnoletnie które same za siebie odpowiadają. Jestem przeciwna pijaństwu, kategorycznie przeciwna jazdy po pijaku.

~spragniony

Jest sierpień - miesiąc trzeźwości to i ludzi suszy.

~ABC

Podobno nie możecie pisać na temat Niska nie wasz rejon. A tu nagle artykuł o łączniku w Nisku. Przecież to nie wasz rejon Czy może z kimś kto mataczy. W niedzielę pijany spowodował wypadek w którym obrażenia bardzo poważne obrażenia odniosła młoda dziewczyna, połamane żebra, pogruchotana miednica, połamane nogi, połamany obojczyk, bardzo liczne obrażenia wewnętrzne, które uniemożliwiają leczenie ortopedyczne, bardzo poważnie uszkodzona wątroba, która nie chce podjąć swoich funkcji. Sprawca ma swoją firmę wykończeniową w Racławicach, więc pewnie ma pieniądze i układy. PYTAM SIĘ TEGO PORTALU CZY TO JEST POWÓD DLA KTÓREGO NIE PISZECIE NA TEN TEMAT KTOŚ CHCE SPRAWĘ ZAMIEŚĆ POD DYWAN!!!!

poliamid

Za wynik ponad 0,5 promila powinno być areszt od razu z samochodu, a potem bezapelacyjnie więzienie. Tacy ludzie, którzy wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości powinni być traktowani jako terroryści, bo mają stery nad 1,5 tonowym pociskiem. Zero litości, zero tolerancji, świadomość nieuchronności kary.

~ABC

Sprawca tego wypadku.mieszka w Racławicach i ma swoją firmę wykończeniową.

~dzankiskp

O mnie nic nie piszą a miałęm 3 promile pod promilem, pozdrawiam całą patologie ze skarpy!! Skp&Plw!!!!!!!!!

Rock1

W dalszym ciągu brak informacji o wypadku. Tylko jakieś można to nazwać ploteczki. To wreszcie Podwolina czy Warcholy?

~drobny81

~Pepsi, a sprzedaż alkoholu nietrzeźwym i nieletnim?

Pepsi

"Czego Wy oczekujecie. Wystarczy pojechać nad zalew w Podwolinie i zobaczyć jak zaraz przy kąpielisku alkohol leje się hektolitrami."

"Alkohol nad zalewem sprzedawany jest do późnych godzin nocnych, bez jakiegokolwiek uregulowania a koleś co najmuje lokal po prawej zapewne zaraz sprowadzi"

?! co to za fikołki logiczne, gość sprzedający alkohol jest winny temu, że ludzie wsiadają za kółko mając po 3 promile?

Przecież to jacyś degeneraci. Żeby mieć ponad 3 promile, to trzeba w siebie wlać 0,7 wódki. Sorry, ale nikt normalny nie pije takich ilości alkoholu... Nie mówiąc już o wsiadanie do samochodu.

~Adan

Muał 3 promile i to w organiżmie? Straszne.

~ABC

Ma swoją firmę wykończeniową. Nie rozumiem co za zmowa gość ma jakieś pieniądze więc będzie motał, pewnie ma układu i znajomości. Nie wolno czegoś takiego puścić plazem, sprawa musi być nagłośniona żeby nie uszło mu to plazem.

~siwy

jakim trzeba byc .... by wsiadac majac 3%. na nogach nie mozna ustac

las

Media milczą dlaczego skoro były słuzby ratunkowe i policja???

~hmmm

Wypadek był na osiedlu Warchoły, a pijany kierowca jechał od strony Zarzecza...

Rock1

ABC uchyl więcej tajemnic tego wypadku (zdarzenia) nic nie piszą i nie mówią w mediach tych nawet lokalnych. Czy im nie wolno? Bo jeśli był tak straszny wypadek to gdzieś powinno o tym pisać.

~ABC

Pijany kierowca bandyta morderca z Podwoliny opuścił dziś szpital, jako sprawca nie zainteresował się w żaden sposób ofiarą swojej bandyckiej pijackiej eskapady.

~drobny81

Alkohol nad zalewem sprzedawany jest do późnych godzin nocnych, bez jakiegokolwiek uregulowania a koleś co najmuje lokal po prawej zapewne zaraz sprowadzi jakiś stary parowiec i będzie sprzedawać również na wodzie bo juz prawie cały plac zajął.
Co do wypadku, można było się tego spodziewać prędzej czy później.
Władza trąbi naokoło jak to wspaniale jest, ale z dzieckiem nie pójdziesz na spacer bo w każdej altance wódka, piwo i "ty świnio pie..a" i tak dalej.
Z wieży widokowej lecą butelki tak więc uważajcie jak będziecie przechodzić w okolicy. Psy bez smyczy i kagańca.

~drobny81

Czego Wy oczekujecie. Wystarczy pojechać nad zalew w Podwolinie i zobaczyć jak zaraz przy kąpielisku alkohol leje się hektolitrami. dzieci na to patrzą i wbijają sobie do małych główek że tak można.
Można się upić i iść do wody jak również można wsiąść za kierownicę.
Skoro władze i lud na to przyzwalają to do kogo maja pretensję?

~:-)

posadzić na pół roku, wcześniej zdrowo pałą wyłomotać.....

~ABC

fifi ~może i masz rację ale po pijaku nie jeżdżę autem, i nikogo prawie nie zabiłem, i klaeką też nikogo nie zrobiłem. A ty dziewczyna ogarnięta na przednówku życia i pijany kierowca bandyta morderca - pogruchotał dziewczynę niesamowicie pogruchotane biodro, połamane nogi żebra, obojczyk, mnóstwo obrażeń wewnętrznych, jeżeli wyjdzie z tego kilka lat leczenia, a pewności nie ma. Zastanów się kogo bronisz!

~fifi

abc idiota

~J 23

Do ~Jasnota To co dla mnie jest oczywiste, dla Ciebie na zawsze pozostanie tajemnicą. Zachęcam do solidnej nauki przedmiotu zwanego logiką. Jeżeli trafisz na dobry uniwersytet, to jest na pierwszym roku - polecam się przyłożyć.

~Jasnota

J23~rowerzyści ci przeszkadzają a bandyci, pijani bandyci za kierownicą już nie, żałosny jesteś!.

~J 23

Do ~Jasnota Bardzo ubolewam nad Twoją mierną zdolnością czytania i pojmowania. Brak argumentów i obrażanie innych to jedyne na co Cię stać?

~Jasnota

A gdzie jest obrońca taj plagi J23.