Ile za doradztwo sportowe bierze Marek Citko, a także jego firma?

Image

Stal Stalowa Wola weszła w nowy sezon z dużymi aspiracjami, z planami na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. By to osiągnąć poczyniono wiele zmian, zatrudniono m.in. doradcę sportowego. Jakie wynagrodzenie za swoją pracę otrzymuje znany niegdyś piłkarz Marek Citko, który zdaniem naszego samorządu najlepiej nadaje się do tego, by swoimi radami Zielono- Czarną piłkę wydobyć z zapaści?

Ile więc trzeba zapłacić za profesjonalne doradztwo? Stosowny wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożyło Stowarzyszenie „Nasze Miasto”. Okazuje się, że świadczenie usług doradczych w zakresie spraw sportowych kosztuje podatników miesięcznie 8 tys. zł netto. Gmina Stalowa Wola zawarła umowę z firmą VIKO Citko Marek na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku. Jest więc to umowa z firmą, nie osobą fizyczną. Ale… Jest też jeszcze jedna umowa. Tym razem zawarta z samym Markiem Citko. Tak więc nasz ekspert od lokalnej piłki jest też sam od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku zatrudniony w Stali Stalowa Wola jako tzw. skaut na postawie umowy cywilnoprawnej. Jaką kwotę przelewa się mu co miesiąc? Nie wiadomo.

Z informacji uzyskanej w Departamencie Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, które zajmuje się sprawami pośredników piłkarskich wynika, iż Marek Citko nie znajduje się na aktualnej liście Pośredników Transmisyjnych Federacji. W związku z tym nie istnieje konflikt interesów w zakresie pośrednictwa i jego aktualnych obowiązków w Stalowej Woli.

- Jak na specjalistę, a przecież nie można mu chyba odmówić wiedzy, to taka średnio wysoka stawka. Pytanie; w jaki sposób realizowana będzie umowa? Powinny być opinie w formie pisemnej, maile z omawiania zagadnień itd. Nie może być umowy i domyślnej realizacji. No i pozostaje kwestia odpowiedzialności oraz oczekiwań kibiców, którzy są bardzo rozczarowani zarządzaniem lokalną piłką w ostatnich latach- mówi Łukasz Banasik stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Patrząc realnie, tyle tysięcy złotych za doradztwo sportowe na czwartym poziomie rozgrywkowym wydaje się być astronomiczną kwotą, tym bardziej, że Stal jeszcze niedawno miała zaległości finansowe wobec piłkarzy, trenerów oraz innych pracowników. Przykładowo spółka zawnioskowała o rozłożenie zaległych opłat w ZUS- ie na 5 lat, a w lipcu wciąż nie były uregulowane płatności za korzystanie z infrastruktury PCPN.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Jak powinno się ratować naszą piłkę? Jak sprawić by tak kiedyś mocna drużyna znów wróciła na właściwe tory?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~KIBIC

Stefan po robisz za idiotę , kiedy każdy wie , że dno to ostatnie miejsce w C klasie. Choć obecnie na PODKARPACIU klasy C nie ma ale w innych województwach dalej jest. Tak to jest , w piłce nożnej , że raz się gra w 1 lidze a potem w 3 lidze. Chcesz przykładu RUCH CHORZÓW wielokrotny mistrz POLSKI jeszcze wiosną grał w 3 lidze a dziś gra w 2 lidze bo awansował. A za 2 do 3 lata będzie grał w ekstraklasie. Nie podniecaj się obecną sytuacją STALÓWKI bo czas szybko biegnie i ani się nie obejrzysz a nasza STAŁÓWKA będzie przynajmniej w 1 lidze.

~wstyd

Nie ma większej hańby jak zaglądanie do czyjeś kieszeni ile kto zarabia. Ja nigdy w życiu nie interesowałem się tym kto ile zarabia tylko robiłem wszystko aby zarabiać majątek co mi się zresztą udało.

~Stefan

Zagwarantowane to macie, że politycy jedynie słusznej partii doprowadzili Stalówkę na samo dno. Przy waszym aplauzie i przyzwoleniu. Żadnego awansu nie będzie tylko liga buraczana przez kolejne kilka lat

~taka prawda

Macie to hejterzy zagwarantowane, że obecny prezydent naszego miasta będzie rządził prawie do 2030 roku. Bo żaden mieszkaniec nie pozwoli odejść naszemu kochanemu prezydentowi przed 2030 rokiem nigdzie. A po 2030 roku na początku zostanie senatorem w wieku ponad 40 lat.

~UBEK

KUDŁATY CHE UCISZYĆ USTA KIBOLOM,DZIĘKI KTÓRYM WYGRYWA WYBORY.
UCIEKNIE DO WARSZAWKI I OLEJE TEMAT.

~Aamon

Wyniki, które osiąga ,,Stal" w czwartej lidze ( tak, tak) są warte każdych pieniędzy.

~jan

.... niech pan Nadbereżny i jego doradcy odpowiedzą jaki jest sens SZKOLENIA JUNIORÓW w klubie skoro szczytem ich kariery będzie gra w drużynie rezerw na poziomie IV ligi, dla rodziców lepiej będzie dowozić dzieci do drużyn juniorów w okolicznych LZSach, może też nie wybiją się ale będą wiedzieli co to zdrowa rywalizacja .....

~Mieszkaniec

To I tak mniej kosztuje od sumy jaką łożymy na Totalną opozycje która organizuje w rewanżu konferencje frustracji wyborczej dla swoich wyborców a w tandemie z oddolną hybrydową agencją informacyjną tzn. Nasze Miasto, comiesięczne Zielone POstęki.
Czyli całkowite zero a jakby ich było miliony takie parciem na media.

~Kibic

Plus ten mądrala powiedział mu że jest słabym piłkarzem i Piechniak jest od niego lepszy chodziło mu o syna Kacpra a nie o Piotra

~Kibic

Do Andrzej Fidziukiewicza pozbył się Czubat bo nie chciał mu płacić 11 tys zł miesięcznie dlatego rozwiazał kontrakt za porozumieniem stron a był to napastnik strzelajacy bramki

~!!!

~andrzej to ty naprawdę po kilku ostatnich latach jeszcze nie widzisz, że tu nie chodzi o piłkę i piłkarzy?

~NNVBG

Wszyscy się z tego klubu śmieją. I drużyna i II w d..pę. Trenerom grup młodzieżowych nie płacą, nawet juniorzy odchodzą do wiejskich klubów bo nie widzą tu przyszłości.

~andrzej

a kto sprzedał fidziukiewicza , mieliście napastnika dobrego ,to sprzedaliście go do motoru lublin. w stalowej w zeszłym sezonie strzelił 18 bramek , a w motorze lublin już na dzień dzisiejszy ma strzelone 7 goli. więc jak nie umiecie zatrzymać takiego piłkarza to o czym wy chcecie marzyć? a jak przyszedł do stali fidziukiewicz to w pierwszym roku swojego pobytu strzelił 10 bramek ,więc jest tak jak mówię trzeba najpierw dłużej zagrzać miejsce w zespole, umowy takie na 3 lata co najmniej z opcja przedłużenia ,a nie to co robią sprzedawczyki pseudo działacze ze stalowej woli , zmieniają zawodników co pół roku ,pewnie majtki i skarpetki też tak zmieniają.

~caco

biznes it`s biznes Stali potrzebny jest trener a nie praktykant !!!!!! leszek Ojrzynski dwarda reka

~BEKSA

UPADEK JUŻ BLISKO

~Ile

Ile miasto kosztuje kibolka?

~kolejny

Nie żyje Tomasz Hajduk, piłkarz Orła Milcza (klasa B3 Krosno). Zmarł dziś w wieku zaledwie 34 lat.

Tomasz Hajduk zmarł w wieku zaledwie 34 lat. Zostawił żonę i dziecko. W ostatnim czasie (istotna informacja!) miał problemy z sercem i oczekiwał na przeszczep. Niedawno trafił do szpitala i przebywał w śpiączce. Niestety dziś zmarł.

~asd

Tylko stalowka!!

~TEDI

MAMY NADZIEJE ŻE PRZYIDZIE TAKI DZIEŃ STALÓWKI MINIE DEPRESJA I ZACZNĄ WYGRYWAĆ TEGO IM ŻYCZĘ POZDRAWIAM

~TEDI

MAMY NADZIEJE ŻE PRZYIDZIE TAKI DZIEŃ STALÓWKI MINIE DEPRESJA I ZACZNĄ WYGRYWAĆ TEGO IM ŻYCZĘ POZDRAWIAM

~Gonzo

Brak słów tak łatwo wydaje się nie swoje pieniążki może kiedyś ktoś rozliczy tego pana

~Leon

On tak wygląda jak się nazywa.

~Stalowiak

Citko bierze 10000 firma 20000 a prezydent 50 tys

~ola

W moim odczucia to ten pan doradca ma takie same znaczenie w ratowaniu piłki nożnej jak używanie kadzidła w ostatniej posłudze! Szkoda każdej złotówki Kim w takim razie jest pan Nadbereżny w klubie stali skoro musi mieć 'doradcę" na etacie z nie społecznego? Przecież to jest chore by ten arogant tak nie lubił... wyborcow!

~Mieszkaniec

To I tak mniej kosztuje od sumy jaką łożymy na Totalną opozycje która organizuje w rewanżu konferencje frustracji wyborcze dla swoich wyborców j a w tandemie z oddolną hybrydową agencją informacyjną Nasze Miasto, comiesięczne Zielone POstęki.
Czyli całkowite zero.

mark30

lucjan bawi się naszym kosztem i ukrywa przychód Citki ?

~!!!

Hm a co tu komentować, ludzie teraz nie mają nic do powiedzenia i tyle. Nie wiem po co takie doradztwa takiego pana, ani z niego świetny piłkarz był ani menager. Chyba po prostu nikogo innego chętnego, poważnego, z legitymacją partyjną nie było żeby się bawić w doradzanie drużynie na takim poziomie i już. Drużyna to przede wszystkim zaplecze sponsorzy, konkretne osoby czyli trenerzy, lekarze, masażyści, dzieciaki i inwestycja w nie z których można kompletować drużynę na przestrzeni lat, stałość tego wszystkiego, kontynuacja. A nie kto się dorwie ma lepsze kontakty chwilę porządzi i przychodzi kolejny i kolejny i swoich wciska i swoje pomysły nie ponosząc żadnych konsekwencji. Przecież nie jest wiedzą tajemną jak prowadzone są konkretne kluby, jak wygląda ich struktura, jakich i ilu mają sponsorów, jakie zaplecze ludzi, wystarczy po prostu to przenieść w mniejszej skali na mniejsze podwórko.

~Xxx

citko i banda zarabia na miesiąc 35 tys zl

~Deresta

no wyniki takie sobie to prawda, przeciwnicy uciekają , a liczy się każdy punkt. może jeszcze warto poczekać, sezon długi

~stary

Znam kilku