Byliście już na grzybach?

Image

Na wielu forach grzybiarskich można zobaczyć tegoroczne zbiory Polaków. Grzybów w niektórych regionach Polski jest zatrzęsienie. A jak jest u nas? Sprawdziliśmy.

Zbieranie grzybów to sport narodowy Polaków. Pojawiły się ostatnio zwłaszcza prawdziwki, krasnoborowiki ceglastopore, kanie, podgrzybki. Jest sporo kurek, kozaków, pojawia się tez siedzuń i muchomor czerwieniejący (tak, tak, muchomory też są jadalne, ale trzeba wiedzieć, które mogą trafić na patelnię). Przy okazji przypominamy i uczulamy, że grzybów, co do których zachodzi choć cień wątpliwości, czy są jadalne, po prostu nie zbieramy. Komu życie miłe, ten z lasu zabiera tylko to, co zna.

Czy w okolicach Stalowej Woli i Niska są już grzyby? Ano są, ale w ilościach niezadawalających, chyba, że ktoś ma własne miejscówki, to owszem, prędzej. W lasach jest sucho. Przydałoby się kilka dni porządnego deszczu, żeby zachęcić grzyby do „wychodzenia” z mchu i paproci. Podobno nie brakuje kleszczy. Trzeba więc, a nawet baaardzo trzeba zabezpieczyć się smarując, pryskając, nacierając odpowiednimi substancjami, albo nosząc specjalne brzęczyki. Działają! Sprawdziliśmy!

A jak tam u Was z grzybami? Wklejajcie zdjęcia na fb i chwalcie się. Pobudźcie zazdrość i zachęćcie do spacerów po lesie. Jest moc, jest działanie kojące, nerwy zostają między drzewami! I nawet tylko dlatego warto wybrać się do lasów… Póki jeszcze są.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Troszeczkę dziwnie się składa, bo jak pisałem do " ~Mieszkaniec", to " ~Obiektywny" mnie zaatakował, a jak do "~Obiektywny" pisałem, to natychmiast reakcja była ze strony " ~Mieszkaniec", czyżby to ten sam piszący ?.
Wynika z tego, że tak, a jeśli tak to ma więcej nicków niż dwa i to wynika z logiki analizy innych wpisów.

e2rds

~Mieszkaniec vel pseudointeligencie, ale przynajmniej takie obleśne wpisy z pod mojej reki nie wychodzą jak koca się w tym twoim krzywym niemytym kikucim łbie, hieno cmentarna i kanalio w jednym, A poza tym głąbie co cię obchodzi do kogo i co pisze zasrańcu jak ciebie nie dotyczy, no chyba, że zostałeś urażony pod innym nickiem i zasraniec nie wytrzymał urazy, ale to już zasrańcu nie moja wina. Pozdrawiam, przestudiowałeś już te swoje obleśne wpisy zrodzone w tym krzywym niemytym kikucim łbie które ci przedrukowałem, te twoje "inteligentne "wynurzenia godne ~Mieszkańca - zasrańca.

~Mieszkaniec

Co erdeesowski kapciu dalej siedzisz i klepiesz w tą klawiaturę.Nie masz co robić to się pobaw ale nie masz czym heh

e2rds

~Obiektywny, że nie jesteś inteligent to całkowicie się z tobą zgadzam i jest prosta lekcja byś troszeczkę nabrał inteligencji, nie zaczepiaj mnie, cokolwiek i do kogokolwiek bym pisał, ja do ciebie pierwszy nie napisze, chyba, że pochwalić cię za logiczny i przyzwoity wpis z którym się zgadzam. Jeśli nie będzie po mojej myśli i nie dotyczył mnie, nie zabiorę głosu. To ty mnie pierwszy zaczepiłeś, być może dołożyłem ci jak pisałeś pod innym nickiem niż "~Obiektywny" i dlatego to cię ruszyło, ale to nie moja wina. Pozdrawiam.

~Abc

STOP PIJANYM BANDYTOM. PODWOLINA WCZORAJ

~Obiektywny

Ty facet musisz się leczyć albo już naprawdę jest za pozno.Nie wiesz z kim i o czym piszesz , a ja nie jestem inteligent czy pseudointeligent.Zalecam wizytę u lekarza...

e2rds

~Obiektywny vel pseudointeligent, przynajmniej ty na ten temat nie dyskutuj i nie rób z siebie tego "użytecznego idioty". Pewne frazy i pewne użyte wyrazy w zwrotach są jak odcisk palca, to jest pisanie z nawyku i tego nie zmienisz, wiec nie wciskaj mi kitu bo jestem na to za stary. A ty będziesz na każdym kroku oceniany ode mnie i punktowany za kłamstwa chamstwo, wazeliniarstwo. Ja wiem, że próbujesz pod różnymi nickami, tymi obleśnymi też dokopać mi, ale nic z tego, inteligent stracił inteligencje poniższym wpisem, jak nie pamiętasz co ci wtedy odpisałem to cyt:
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!

1 Kwietnia 2020 21:46:46e2rds
inteligent, w życiu bym się nie spodziewał, że tym wpisem : "1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!" padnie mit inteligenta i tylko pozostanie pseudointeligent. Pozdrawiam i żegnam.

~Obiektywny

Ty e2rds nie wiesz juz z kim i o czym piszesz. WYDAJE ci się że piszesz z 1 i tą samą osobą ale wcale tak nie jest.Myślisz że jesteś najmądrzejszy a wszyscy się z ciebie śmieją.Odejdź od komputera i wyluzuj się.

e2rds

~krasna, jestem za, tylko widzisz, te pyskówki są między mną i pseudointeligentem o 80 nickach i tylko wydaje się, że z dużą ilością forumowiczów, ja nie zaczynam od wyzywań, tylko odpowiadam na przywołanie do tablicy.

~monia

w lesie nie dość że sucho to wycięli dla tartaku hektary lasów

~siwy

art o grzybach a wy znowu kierunek polityka. ech...

~krasna

czy moderator moze ukrócić te pyskówski miedzy dwoma forumowiczami? niech sobie założą swój temat i tam sobie udowadniają swoje racje. Ja nie jestem zainteresowana ich osobistymi urazami a chcę poczytać posty na temat

e2rds

~Mieszkaniec, vel pseudointeligencie, osrany może się umyć i będzie czysty, natomiast taki zasraniec jak ty, będzie zasrańcem do końca swoich dni i tym się różnimy krzywy niemyty kikuci łbie, hieno cmentarna i kanalio w jednym, a strzała to możesz sobie zrobić tym pustym łbem o ścianę, tylko w jakąś brudną, bo czystą pobrudzisz. Pozdrawiam i życzę koszmarnej nocy zasrańcu.

~Mieszkaniec

Co ty bredzisz erdees hehe.Ty za dużo jarasz i nie wiesz co się z tobą dzieje kozaczku w necie.Ty się boisz wyjść z domu osrany dziadu. Skończ się kompromitować bo załapiesz strzała .

e2rds

~Mieszkaniec vel pseudointeligencie, a co ja mam na żywo w twoja obleśną i paskudna gębę oglądać, to wolał bym krowią d.pe zobaczyć było by przyjemniej i wiesz co jest najgorsze, nie to, że jesteś krzywym niemytym kikucim łbem, hieną cmentarną i kanalią w jednym, tylko to, że taka kanalie ktoś zatrudnia na urzędniczym stanowisku i taka kanalia decyduje o losie innych i to jest najgorsze. A co tyczy spotkania na żywo, to co na udeptanej ziemi chcesz się spotkać, "na gaszcie, czy na przewalunki" z dziadkiem głąbie, bo jak na przykład na fechtunek to jesteś już przegrany, załapałem w dawnych dobrych czasach floretu i szabli i na takiego głąba wystarczy, a jak na "pistolety" to tym bardziej jesteś przegrany, co prawda na takiego głąba szkoda by było kuli, śmiechem bym cie unieszkodliwił, ale wiesz jak wygląda konkurencja "pojedynek strzelecki", w trzy sekundy twój łeb by spadł, tzn. tarcza która symbolizuje zawodnika, jeszcze dzisiaj w wieku 70 lat. Pozdrawiam.

~Mieszkaniec

Erdees byłeś ,jesteś i będziesz kozaczkiem w necie bo na żywo brak ci odwagi. Starym sflaczałym dziadem nie mającym co ze sobą zrobić. Starą nędzną kreaturą nie mającą swojego życia.

~Do kibic

Hahaha

Jak teraz "mondrze" skomemtujesz te wyczyny PiSówki, tego wrzoda i pasożyta miejskiego?

A i załatwiłeś już w PZPN ą drugą ligę, jak obiecałeś? Ciągle czekam na efekt Twoich rozmów!

e2rds

~Mieszkaniec, vel pseudointeligencie, tak po prawdzie to mogę się spodziewać, że sypiasz spokojnie bo takie h.eny cmentarne i k.nalie w jednym są wyzute w wszelkich ludzkich odruchów, taka g.dzina pełzająca po ziemi uważa się z wybitny intelekt któremu nikt nie dorówna, nawet możesz spać snem wi.cznym, po takim krzywym niemytym kikucim łbie nie uronię najmniejszej łzy. K.nalia zostanie k.nalią do końca swoich dni i wiedz, że taka k.nalia nie jest mnie w stanie obrazić, bo przecież, czy r.bak może obrazić człowieka.. Pozdrawiam.

~Mieszkaniec

Bardzo dobrze śpię i nie mam problemów że spaniem skarbciu erdeesku.To ty się denerwujesz i nie panujesz nad sobą flaczku. Er sedes kózki się za tobą oglądają he he

e2rds

~Mieszkaniec, krzywy niemyty kikuci łbie, chciałem ci przed snem przypomnieć twoje wybitnie intelektualne wpisy, cyt:
27 Maja 2021 11:21:16~Mieszkaniec
Hej hej erdees stary gamoniu
27 Maja 2021 13:21:26~Mieszkaniec
Hej erdees zamilcz ty marna kreaturo
27 Maja 2021 16:09:43~Mieszkaniec
Niejeden raz to się będę z ciebie erddes śmiał jak teraz he he.
27 Maja 2021 22:19:48~Mieszkaniec
Erdsiuu ssij ruchaczu
28 Maja 2021 09:36:37~Mieszkaniec
Erddes bałwanie z małym kikutem gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 17:40:52~Mieszkaniec
Hej erdees stary capie gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 23:35:28~Mieszkaniec
Ty stary capku ,niedorozwoju erdeesowy kozaczku w necie nawet nie wiesz gdzie jesteś
20 Lipca 2021 14:03:23~Mieszkaniec
Erdeesie sflaczały tumanie nikogo nie obchodzą twoje komentarze więc się nie wypowiadaj
20 Lipca 2021 18:22:27~Mieszkaniec
Krzywy kikut flaku to cię nie dorobil
22 Lipca 2021 17:22:49~Mieszkaniec
Erddes ty niezrównoważony gamoniu powinni cię odizolować
29 Lipca 2021 17:03:54~Mieszkaniec
Bardzo dobrze jechać po tym zawszonym buraczanym erdeesie
2 Sierpnia 2021 21:02:02~Mieszkaniec
Szczocha er sedesa zapina koza

3 Sierpnia 2021 07:26:42~Mieszkaniec
Jedziemy z er sedesem jak z furą gnoju.Ja bardzo dobrze sypiam w przeciwieństwie do ciebie heh
3 Sierpnia 2021 15:03:34~Mieszkaniec
Durniu er sedesie twoje miejsce jest w psychiatryku .Niedobry ty niedobry ruchaczu kóz.
3 Sierpnia 2021 18:22:29~Mieszkaniec
Erdeesek zapina kozy od tyłu. Erddes gdzie masz kikuta dzbanie

Pozdrawiam wybitnego pseudointeligenta, krzywego niemytego kikuciego łba.

e2rds

~Mieszkaniec, no i stałeś się hieną cmentarną i kanalią ruszając tych na cmentarzach. Tym się hieno i kanalio różnimy, że ja nie tykam tych z czyjego łona wyszedłeś i kto cię tak zrobił i na pewno ci by nie chcieli, byś kiedykolwiek stał się hieną cmentarną i kanalią. Wychowując ciebie mieli nadzieję wychować na człowieka, a stałeś się podłą gadziną pełzającą po ziemi i grzebiącą w przeszłości nieżyjących. Tak, tak jesteś hieną cmentarna i kanalią i nie masz prawa nazywać się nawet namiastką człowieka. Życzę hieno cmentarna i kanalio dzisiejszej nocy koszmarnych snów, a takie będą, zobaczysz, chyba, że kolejna noc nieprzespana. żegnam podłą gadzinę.

~Mieszkaniec

Hehe erdees boisz się własnego cienia ty dziadku z małym kikutem.Smrodek to cię zrobił flaczku.

e2rds

~Mieszkaniec, hahaha, widzisz głąbie, znów cie dopadłem, cyt: ".Byleś,jesteś i będziesz zerem Erdeesku. ". Widzisz głąbie, pewnego ministra też nazwano zerem, to ja też mogę być, tylko widzisz, ty jesteś dwa zera" 00", a wiesz co oznacza się "00", więc najzwyczajniej mogę nas.ać na takiego głąba "~Mieszkaniec". Pozdrawiam i życzę miłych snów z dwoma zerami w tle. A poza tym, spotkanie z takim smr.dem nie należało by do przyjemnych i jeszcze jedno, to ty w tym artykule głąbie mnie zaczepiłeś, wiec oberwałeś po tym głupim łbie na własne życzenie, a wszyscy, to pseudointeligent pod ponad obecnie 80 nickami, tymi obleśnymi również. Znów nieprzespana noc, ale zgodnie z życzeniem.

~Mieszkaniec

Próbujesz wmawiać nie tylko mi ale i innym- że jak ty cos odpiszesz durniu to wydaje ci się że zabłyszczysz.Tak nie jest bo nawet nie wiesz z kim piszesz a wszyscy tu mają z ciebie ubaw.Taka jest prawda że zza monitora jesteś tylko mocny flaczku.Byleś,jesteś i będziesz zerem Erdeesku. Możesz ssać co najwyżej kozom.

e2rds

~Mieszkaniec vel pseudointeligencie, czy ty myślisz, ze ja nie potrafię myśleć, samo to, że tłumaczysz się, że nie zdenerwowałeś się o tym świadczy, że tak i powtarzanie tej mantry. Ty jak czytasz te moje wpisy to natychmiast tobą targają nerwy, bo wiesz, że wypunktuje każdy twój wazeliniarski i głupi wpis i zrobię to tylko dlatego, że ty to napisałeś, inni, jeśli nie dotyczy mnie staram się nie odpowiadać, chyba, że jest bardzo głupi, lub pośrednio dotyczy takich jak ja i mnie.Niestety, jesteś kłębkiem nerwów, ale pozdrawiam i życzę miłego dnia.

~Mieszkaniec

Nie zdenerwowałem się erddes kozaczku w necie a pi....... w świecie .

e2rds

~Mieszkaniec, jeszcze jedno, co, zdenerwowałeś się tym wpisem, cyt: "A i widziałem 2 co zbiera "buhahaaa", gwarantuje, że to nie moje, może zbierać.". Widzisz, jak pisze się pod tyloma nickami, to i wpis pozornie nie do ciebie potrafi ruszyć nerwy. Pozdrawiam mile.

e2rds

~Mieszkaniec, widzisz, ja na twoje pisanie i jeszcze z błędami to nie zwracam uwagi, bo ty nie masz rozumu, a i większego oszołoma tu nie znajdzie jak ty. Pozdrawiam, życzę miłego dnia i więcej rozumu.

~Mieszkaniec

Erddes właśnie o Ciebie chodzi żebyś nie wychodził nigdzie bo wstyd zobaczyć takiego oszołoma.

e2rds

~Mieszkaniec, przepraszam, zapomniałem, przecież ty rozumu nie masz, weź sobie do serca.