Już po łące mało- kwietnej

Image

Chwastowisko na Wojska Polskiego, które- jak pisali nasi Czytelnicy- „robiło” za łąkę kwietną, zostało wycięte.

Jakieś trzy dni temu potraktowano je kosiarką. I chyba był to dobry pomysł, bo poza trzema słonecznikami dumnie wyciągającymi główki ku słońcu, nic na nim ciekawego nie rosło. Pozostała jedynie tabliczka z informacją, że w tym miejscu znajduje się łąka kwietna. Może w przyszłym roku uda się zasiać coś bardziej odpowiedniego? Teraz owady wyglądając ze swojego domku dziwią się, bo w końcu coś im przecież obiecano, a tu... wyszło jak zwykle.

Przypominamy, że na terenie naszej gminy znajdują się inne miejsca przeznaczone na łąki kwietne, na przykład na błoniach nadsańskich (263 133 m2). Łąka kwietna o powierzchni 10 573m2 pojawi się też na terenie obecnie tworzonego Parku Zimnej Wody.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~ he he..rżący, jak chcesz koziunie pod ogon pocałować to jakoś ją znajdę i jeszcze jej ogon podniosę by ci było wygodniej. Pozdrawiam ~ he he..rżącego kopytnego.

~Erdeesik, tylko nie molestuj jej bo ze zwierzątkiem to też karalne, co najwyżej możesz to samo robić co ~he he rżący. Możesz tą kózkę co się z nią bawisz na chwilę wypożyczyć temu rżącemu he he, niech jej nie żałuje pocałunków.
Miałem troszkę wesołości przy odpisywaniu wam głąby, nie sprawiajcie mi zawodu i przynajmniej od czasu do czasu napiszcie coś na temat kozuni, bym mógł wam dołożyć po tych tępych łbach, wiecie z jakiego materiału uszytych, będę miał troszeczkę rozrywki.

~Abc

STOP PIJANYM BANDYTOM. PODWOLINA WCZORAJ

~drwal

ten hotelik dla robaków jest symbolem nowoczesnej lewicowej ekologii... kiedy domek dla baby jagi i sierotki Marysi ?

~Erdeesik

Jestem przy altance bawię się z kózką

~www

Z tego co pamietam to na tych mieszankach jest zalecenie zeby raz czy dwa razy do roku je skosic.

~Marzena

Mieszanka łąkowa kosztuje parę stówek , a chwasty za darmo więc oszczędności władzy są jak nic. Zaoszczędzić na mieszance, nawozie, bronowanie ziemi i dać podwyżkę tym, którym się należy bo w magistracie "majo" pełne ręce roboty

~heryu

W pluciu na odleglosc chyba

~Ha ha

Za szlezaka to by nas nisko przegoniło do tej pory.

~klaMCA

Tam byla chwastowa laka tak jak jest na bloniach ,chwasty wieksze jak krzewy zasadzone.W altankach tak reklamowanych przez prezydenta cien taki ze swiata nie widac ,przychodzcie ludzie do tego cienia sie ogrzac buhahahah.

~ he he..

jeszcze tam nie ma erdeeska ze swoją koziunią????

~Danni

A czego można się spodziewać po pomysłach takiegovpłezydęciny? Śmietnikoławki rodem z Sanfrancisko, krzywa ławka w lasku, zagon z haszczami. Takiego mamy wizjoneła smiech2 smiech2 Czy już dostrzegacie że od momentu odejścia prezydenta Szlęzaka lecimy bez pilota?

~Allk

Na tym piasku stalowowolskim to tylko zające pewne części ciała ostrza a nie coś ma urosnąć

~Rrrr

Taki durny pismak napisze bezsensowny artykuł, a ludzie jak jak te barany nakręceni tematem sieją dalej zament robiąc przy tym sensację. Ludziom szybciej zaczyna zanikać mózg niż kość ogonowa.

~magda

W tym miejscu tylko blok albo jakiś pawilon handlowy.Na pewno nie kwiatki ani drzewa.

~toż to szok

Czy tzw. łąka kwietna była zasponsorowana przez mieszkańców? I za unicestwienie jej też zapłacili mieszkańcy?

~brawo

UM czyta. To dobrze. Może urzędnik, który mówi, że słupy na pranie to tradycja się zastanowi i pomyśli, że poniesie odpowiedzialność? Oczywiście słupy na terenie miejskim. Wiszą na nich majtki i skarpety.

~mieszkaniec

I bardzo dobrze bo to były jakieś chwasty a nie łąka kwietna .

~obca

ksiądz nie pokropił wodą święconą i wszystko uschło wcześniej gołębie miały ucztę z gołabków pokoju zrobiły się gołąbki szkodniki

~Iza

Jeżeli nie było właściwych roślin na tej łące kwietnej to w przyszłym roku nic nie wyrośnie bo nie ma odpowiednich nasion, trzeba coś dosiać. Widziałam w innych miastach piękne łąki kwietne i idea takich miejsc jest jak najbardziej słuszna. Trzeba tylko to pielęgnować. A kto nie wie jakie ogromne znaczenie jest takich miejsc niech nie zabiera głosu bo to wstyd być takim ignorantem w 21 wielu.

Kutcha

Mydlenie oczu. Ludzie, 1000 ha zaraz wyrąbią. Trzeba to szaleństwo zatrzymać.

~Aj waj

Szkoda, że autor "artykułu" nie zadzwonił do MZK. Może by uczciwiej było się uświadomić. Oto wyjaśnienia MZK, jakie można znaleźć na FB:
????Choć słońce jeszcze wysoko, rośliny powoli kończą swój cykl wegetacyjny i wydają nasiona, z których w przyszłym roku znów wyrosną nasadzenia????????????. Tak też się stało z naszą łączką kwietną. Rośliny już przekwitły zmieniając się w mało estetyczne, puste i wyschnięte łodygi. Pozostawione przez kilka dni po koszeniu siano, pozwoli na wysianie się nasion do gruntu, a drobne organizmy opuszczą ścięte łodygi. Po koszeniu, tak jak i po zimie z rozłogów roślin, łąka odrasta mocniejsza, świeża, zielona☘️????????. Pozostawiona bez interwencji człowieka porośnie gatunkami inwazyjnych bylin, a więc jej koszenie ma ogromne znaczenie zarówno ekologiczne jaki estetyczne. Łąka kwietna poddana pielęgnacji na czas, ma szansę rozsiać się i w przyszłym roku cieszyć większą ilością kwiatów.#zieleń #miejska #głos #ekspertów

~Full

Trza dosiać z tego worka od radnego...
chyba doniósł do UM, jak zapowiedział? smiech2

~Gebcio

Zieloni nie lubią kwiatów to posiali trawę.

~jan

.... jak już tyle to rosło to można było poczekać bo lada dzień ta plantacja gorczycy by dojrzała i miasto mogłoby w hali FABRYKI MASECZEK uruchomić produkcję EKOLOGICZNEJ MUSZTARDY z logiem PiSu na etykiecie .....

~janek82

jak widzę kolejny sukces PiS-u!!!

~ssmiech

Pisowce to nawet laki nie potrafia zrobic ,beton zawsze im wychodzi dobrze ,niedlugo zmienimy nazwe na Betonowa Wola.

~felczer

Proponuję w Stalowej Woli polikwidować drogi,parkingi,place zabaw,domy,bloki a w to miejsce posadzić las,psadzić jakieś badyle,puścić dzikie świnie

TylkoZKS

Myślę, że będą chcieli to zabetonować. Jak nie zieleń, to chociaż blok postawcie. Ale pewnie skończy się na betonie lub placu zabaw.

~marlow

Moim skromnym zdaniem należy tam wybudować kościół i wreszcie teren byłby zagospodarowany.

~Mieszkaniec

Ziobro zaskoczenia.