Kierowcy: uważajcie na rowerzystów! Film dla ludzi o mocnych nerwach!

Image

To, że nie każdy przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie jest sekretem, ale gdy w starciu z autem nie ma się szans, warto włączyć myślenie.

Nasz Czytelnik, Pan Krzysztof, jadąc ulicami Stalowej Woli nagrał taki oto film. Widać na nim jak rowerzystka bezmyślnie, na czerwonym świetle, bez zachowania jakichkolwiek zasad, bez spojrzenia choćby w lewo i prawo, wjeżdża rozpędzona na ulicę. Tylko jasność umysłu kierowcy, świetny refleks sprawiły, że nie skończyła się ta jazda tragedią, a co najmniej potrąceniem.

Uważajcie więc na pieszych, kierujących jednośladami, bo nie znacie dnia i godziny kiedy kolejna taka osoba wejdzie Wam wprost pod koła!

Za film dziękujemy Panu Krzysztofowi!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bobo

Ewidentna i bezsprzeczna wina rowerzystki. Dobrze, że tylko tak się skończyło.

Nurtuje mnie jednak pytanie, czy ten przykład powinien ukazać się na takim portalu pod tak jednostronnym i tendencyjnym tytułem? Od takiego portalu powinno wymagać się czegoś więcej (wyważenia racji, empatii, statystyk).
Przypomina mi to dysputę pod hasłem „RST kontra RNI”. Teraz jest „kierowcy kontra rowerzyści”. Potem znajdą się inni antagoniści. Chyba nieważny jest temat, ważne jest, aby ludzie byli ze sobą ciągle skłóceni.

Na innym portalu ktoś napisał „Ludzie muszą przypomnieć sobie, co to jest szacunek dla innego człowieka, jego życia i zdrowia.” A czytając poniższe komentzarze, mogę dodać" ... i szacunek dla godności innego człowieka.

~J 23

Do ~przepisy powklejałeś przepisy o zachowaniu ostrożności, a i tak nic z tego nie rozumiesz. Rowerzystka przejechała na czerwonym! Koniec i kropka za to jest mandat i tyle. Każdy uczestnik ruchu w wielu sytuacjach powinien zachować ostrożność co nie zmienia zasad pierwszeństwa i nie zwalnia z przestrzegania znaków i sygnałów świetlnych. Kierowca na szczęście ją zachował i ta rowerzystka żyje. A czy rowerzystka zachowała ostrożność?

~Mia

Tamburyno ale poza jakimi przepisami? Kierowca roweru to też kierowca. Wjechała na czerwonym, wymusiła pierwszeństwo, to ona złamała przepisy, pomijając już inne obowiazki kierującego rowerem, jak np. brak kasku. Oto jest przykład na to że nic nie uchroni rzekomo nie chronionego uczestnika ruchu skoro on sam ignoruje to że ma czerwone i wjeżdża pod auto, jakby nigdy nic i nawet się nie obejrzy czy się nic nie stało. Argument bo ktoś mógł włączyć zielone i wtedy miałaby zielone? Co to w ogóle za rozumowanie? Ale nie miała zielonego, miała czerwone. No jak już rowerzyści nawet na czerwonym świetle będą wjeżdżać rozpedzeni to już naprawdę będzie źle dla wszystkich. Czyli jak wjadę autem na czerwonym to też okey bo przecież gdyby się zmieniło to bym miała zielone?

~Stalowa

Dajcie spokój - zginie pod kołami?????????Zawsze może wrócić. REASUMPCJA. Do skutku..............

~Mia

Oglądając film sądziłam że sprawa jest oczywista, nie wolno przechodzic/przejezdzac na czerwonym świetle. Ale nie spodziewałam się że winne są w tym przypadku sygnalizatory świetlne ze na widok rowerzystki nie zmieniły się na zielone, a według rowerzystów tu obecnych powinny. Czerwone światło oznacza bezwzględny znak stopu dla wszystkich dla których akurat świeci. A co do wpisu poniżej na temat tego że nawet mając zielone jest obowiązek obserwowania otoczenia, to dokładnie ten sam przepis czy zasada ruchu drogowego dotyczy rowerzystów i pieszych. Piesi i rowerzyści mając zielone również mają obowiązek zachować szczególną ostroznosc i obserwować otoczenie. A tu ewidentnie przepis złamany przez rowerzystke, a Wy jeszcze nie macie wstydu odwracać kota ogonem i absurdalnie spychać odpowiedzialność na kogoś (Kierującego autem) kto akurat uniknął niebezpiecznego zdarzenia,dzieki swojej mądrości życiowej i mądrosci kierowcy która się wykazał. Miałam już nie psuć sobie nerwów i nie czytać komentarzy, ale w tym przypadku naprawdę przyklaskiwanie Pani na rowerze i szukanie usprawiedliwienia dla niej powinno być ścigane z urzędu,bo to jest błędne wpajanie innym pieszym i rowerzystom że nic złego nie zrobila bo przeciez inni muszą uważać a piesi i rowerzyści nie?

~Tamburyno

Poza przepisami jest coś takiego jak samodzielne myślenie i instynkt zachowawczy. Tego ewidentnie zabrakło pedałującej. Wy byście chcieli żeby was Kaczyński albo Tusk przez życie za rączkę prowadził. A tu trzeba tylko prawidłowo używać głowy. Wolności i odpowiedzialności życzę.

~przepisy

Zielone wcale nie oznacza możesz przejechać i nie zwracać uwagi na otoczenie.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Szczególna ostrożność obowiązuje kierującego przy:

- Włączaniu się do ruchu
- Zmianie kierunku jazdy lub zajmowanego pasa ruchu !!!
- Cofaniu pojazdu, wyprzedzaniu, zbliżaniu się do skrzyżowania
- Zbliżaniu się kierującego do przejścia dla pieszych !!!
- Przejeżdżaniu obok oznakowanego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku
- Zbliżaniu się do przejazdu dla rowerzystów !!!
- Zbliżaniu się kierującego i przejeżdżaniu przez przejazd kolejowy
- Przejeżdżaniu przez tory tramwajowe
- Jeździe w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza
- Przejeżdżaniu obok pojazdu do nauki jazdy lub egzaminowania oznaczonego literą „L” i jeździe za nim
- Przejeżdżaniu obok autobusu szkolnego
- Omijaniu pojazdu przeznaczonego do przewozu dzieci do szkół i przedszkoli, w czasie wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży
- Omijaniu oznakowanego pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej

Nie ma znaczenia, że rowerzystka miała czerwone (bo nie nacisnęła przycisku, dlatego miała stać i odczekać kolejkę). Nie ma znaczenia, że kierowca nie miał strzałki. Gdyby rowerzystka nacisnęła przycisk (mógł to uczynić też ktokolwiek wcześniej), to by miała zielone. ZAWSZE należy zachować szczególną ostrożność.

~Ehhh

cnt, jak to sie nie zatrzymał? po tym jak skręcił się zatrzymał, a przed skrętem przecież miał zielone, a nie strzałke więc nie musiał się zatrzymywać, a biorąc pod uwagę że piesi/rowerzyści mieli czerwone to i po skręcie nie musiał się zatrzymywać.

~oki

Namierzyć głupią babę i ukarać mandatem!

~Masakra

rowerzystka, o czym ty w ogóle piszesz? "gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem". Ewidentnie Pani kierująca rowerem miała czerwone, a Ty sugerujesz że to wina skrzyżowania? masakra to mało powiedziane, jak zwykle kierowca roweru niewinny tylko wszystko inne dookoła. Tylko gdyby kierowca auta nie zdążył wyhamować to byście go od morderców wyzywali, podczas gdy to rowerzystka złamała przepis w najbardziej oczywisty sposób, naraziła na szwank zdrowie kierowcy i jego pasażerów, bo wymusiła gwałtowne hamowanie.

~Rowerzysta

J23 ty jesteś totalnym dnem hieną która żeruje na zdarzeniach z udziałem rowerzystów, gdzie indziej nie widać twoich wypocin.

~toż to szok

@Rowerzysta - masz rację. Zawsze masz pierwszeństwo. Nawet na czerwonym. Pędzisz, bo tak władza uznała. Nie musisz nawet przystanąć. Kiedyś zaprowadzi to ciebie na Ofiar Katynia ale najwyżej napiszą, że "przecież miał pierwszeństwo".

~J 23

Do ~Rowerzysta To nie portal schodzi na dno, to rowerzyści schodzą na dno...

~Rowerzysta

Ten portal schodzi na dno, hej na rowerzystów się wylewa co tydzień. DNO

_Bogdan

No cóż, zachwanie rowerzystki co najmniej nieodpowiedzialne i karygodne.

~Rowerzysta

@stan, przy jubilacie wszystkie przejścia są pieszo-rowerowe. Miałeś obowiązek ustąpić.

~Rowerzysta

~toż to szok, ale ty mądry inaczej jesteś.

~toż to szok

Oj tam. PAN WEBER mówił, że rowerzysta ma pierwszeństwo. O co wam chodzi? Czy czerwone światło zabrania wjazdu na pasy? Według prawa tak, ale według władzy rowerzysta i pieszy ZAWSZE ma pierwszeństwo. Nawet jak nie ma. Milicja nie jest od rozliczania rowerzystów. Muszą chronić wodza. Według nich: ALBO RZĄDZIMY - ALBO SIEDZIMY.

~Gość

Gwiozda na rowerku ????

~Stan

Dojeżdżając do ronda pod Jubilatem nagle zauważyłem jak na przejście dla pieszych w pełnym biegu,tuż przed samochodem, wjeżdża mi rowerzysta około 40 -tki.Ostre hamowanie i uniknąłem wypadku.Na moje pytanie czy mu życie niemiłe usłyszałem stek przekleństw i wyzwisk.

~button

Szacun dla rowerzystki. Niech kierowcy też wciskają przyciski na skrzyżowaniach.

~Michał

"Cnt" podaj przepis który nakazuje Panu Krzysztofowi sie zatrzymać, uważam że Ty nie znasz przepisów drogowych, a prawo jazdy zdobyłeś za pieniądze w czasach kiedy to było w STW bardzo popularne, a trudnił się tym pan Jacek.

M83

Ctn jak masz prawko to powinni Ci je zabrać i rower też...

~J 23

Do ~cnt - następny "myśliciel" jeżeli twierdzisz, że rowerzystka miała pierwszeństwo to zachęcam do lektury ustawy prawo o ruchu drogowym - szczególnie w kwestii znaków i sygnałów drogowych oraz ich hierarchii... Naprawdę nie zdziwi mnie już nic co może odwalić rowerzysta - Wy kompletnie nie znacie przepisów.

~Gogo

Tepe babsko peknieta miednica by ja nauczyla. To oni niech uwazaja a nie kierowcy aut

~J 23

Do rowerzystka Babo! Co Ty bredzisz! Rowerzystka przejechała na czerwonym! Co Ty masz w głowie. No nic dziwnego, że rowerzyści tak jeżdżą skoro mają takie pojęcie o przepisach jak Ty. Naprawdę idzie ręce załamać...

~Cnt

Pan Krzysztof powinien dostać mandat. Nie zatrzymał się jak skręcił.
Rowerzystka miała pierwszeństwo.

~rowerzystka

Cóż, jakby się zastanowić, to nie do końca na czerwonym.
Skoro auta miały zielone, to i piesi powinni mieć zielone (jeszcze zależy, o której to godzinie było, bo tam różne cykle świecenia są), po prostu nikt nie kliknął przycisku.
Gdyby to było inne skrzyżowanie, gdzie nie trzeba wciskać przycisku, tylko światła się automatycznie zmieniają, to rowerzystka by przejechała na zielonym.

~mieszkaniec

o kobietach nie powinno sie pisać brzydko ale ta na rowerze to zwykła k.......a była. Samobójstwo rowerowe. Sam jeżdze na rowerze ale nigdy bym takiego czegoś nie odstawil. Ja sie dwa razy patrzę zanim przejade bo chce wrocic do domu jak wyszedlem.

~ErEsTe

Tu żadnych zasad nie, ma jak krowy po pastwisku .