Kierowcy: uważajcie na rowerzystów! Film dla ludzi o mocnych nerwach!

Image

To, że nie każdy przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie jest sekretem, ale gdy w starciu z autem nie ma się szans, warto włączyć myślenie.

Nasz Czytelnik, Pan Krzysztof, jadąc ulicami Stalowej Woli nagrał taki oto film. Widać na nim jak rowerzystka bezmyślnie, na czerwonym świetle, bez zachowania jakichkolwiek zasad, bez spojrzenia choćby w lewo i prawo, wjeżdża rozpędzona na ulicę. Tylko jasność umysłu kierowcy, świetny refleks sprawiły, że nie skończyła się ta jazda tragedią, a co najmniej potrąceniem.

Uważajcie więc na pieszych, kierujących jednośladami, bo nie znacie dnia i godziny kiedy kolejna taka osoba wejdzie Wam wprost pod koła!

Za film dziękujemy Panu Krzysztofowi!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

3 strony komentarzy. Zaskakująco długa dyskusja jak na ewidentne dowody wzrokowe. Ktoś tu próbuje zakłamywać rzeczywistość, jakby chciał zapytać "wierzysz swoim oczom, czy moim słowom?". Słowa sobie każdy może zmajstrować pod swój interes, a sytuacja w tym video mówi sama za siebie.

~Bobo

~Krzysztof: Szkoda, że dopiero teraz o tym piszesz. Ja (i chyba nie tylko) po przeczytaniu artykułu i komentarzy odniosłem całkowicie inne wrażenie. Jeżeli się myliłem, przepraszam. A jeżeli nie, to jako kierowca, rowerzysta i pieszy nie zgadzam się na takie przedstawianie zdarzeń.

zlopec

wina jest rowerzystki i gdyby doszło do potrącenia winna byłaby rowerzystka a nie kierowca bo przejechała na czerwonym świetle !!!! wina jest bezsprzeczna !!!!!!!

~www

Wina rowerzystki bezsprzeczna i w tym przypadku gdyby doszło do potrącenia to nie winiłbym kierowcy. Natomiast zlopce, j23 i tym podobni w sytuacji gdy to rowerzysta ma pierwszeństwo (w tym zielone jak ostatnio) próbują zrzucać winę ze sprawcy na poszkodowanego.

~Lol

To są właśnie kutfa rowerzyści w Stalowej Woli, to samo tyczy się przejazdów przez drogę bez sygnalizacji świetlnej, bo on ma pierwszeństwo bo onemu, onej się należy, nie rozglądna się tylko jada a ty kierowco martw się żeby kogoś nie rozjechać i zabić bo przecież on miał pierwszeństwo. Dajcie jeszcze więcej przywilejów i uprawnień pieszym i rowerzysto to będzie mniej zgonów i będzie bezpieczniej hahaha bezmózgi...

~Krzysztof

Ten film nie jest opublikowany po to aby piętnować rowerzystów ale aby bardziej uważać na nich. Tytuł artykułu mówi sam za siebie: "Kierowcy: uważajcie na rowerzystów!". Nauczmy się czytać ze zrozumieniem przekazu, który jest w artykule i nie wywołujmy wojny poprzez głupie wpisy. Takich perełek było dużo więcej zanim zdecydowałem się na opublikowanie aby służył ku przestrodze, bo naprawdę bardzo niewiele brakowało do nieszczęścia. Dziękuję za redakcji za artykuł i mam nadzieje, że posłuży on do zmiany zachowań i przywiązywaniu baczniejszej uwagi na drogach zarówno kierowców jak i rowerzystów. Dokładnie jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach szanujmy się nawzajem i zachowajmy większą uwagę na drogach, bo ktoś nieważne czy kierowca, rowerzysta czy pieszy może mieć gorszy dzień....

rodzynek

Co tu komentować - Pani to typowy sezonowy " kamikarze rowerowy " ,bez jakiejkolwiek wiedzy na temat ruchu drogowego , wiedzą tylko gdzie jest kierownica i pedały w rowerze . A jeżdzi tego trochę po mieście i sieje zagrożenie na chodnikach , ścieżkach rowerowych jak i drogach .

~Bobo

~Poirytowana: Pisać, pokazywać i piętnować jak najbardziej trzeba. Tylko czy w taki jednostronny i tendencyjny sposób?
Równie dobrze można było zamieścić film z wypadku przy Patriocie i zmienić tytuł artykułu na: Rowerzyści: Uważajcie na kierowców. Tylko czemu by to służyło? Wszyscy (kierowcy, rowerzyści, piesi) popełniamy błędy i oby te błędy zawsze kończyły się w tak bezkolizyjny sposób, jak na tym filmie z rowerzystką. Weźmy to pod uwagę i jak już ktoś napisał: szanujmy się nawzajem.

~rozum

Jeżdżę po mieście więcej rowerem niż samochodem i muszę powiedzieć, , że kierowcy samochodów w wielu przypadkach mają rację bo to co wyprawiają nasi rowerzyści woła o pomstę do nieba. Ludzie czy wy naprawdę nie wiecie, że w żadnym przypadku nie macie szans z samochodem ? I co z tego cyklisto, że miałeś rację jak zostałeś kaleką lub leżysz u piaseckiego. I apel do młodzieży - wy naprawdę nie wiecie co to znaczy zasada ograniczonego zaufania a to jest podstawa na drodze. I na koniec szanujmy się na wzajem naprawdę warto !!!

~Qwerty

Takich filmików z udziałem kierowców samochodów mógłbym nagrać dziesiątki. Kiedy kierujący w stalowej nauczą się, że np. skręcając w/z podporzadkowanej należy ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu ścieżka równoległa do głównej?

~Jasnota

@J23 Nikt nie neguje winy rowerzystki, jedynie ty masz monopol na kopiuj wklej bo ewidentnie nie znasz przepisów, czego dałeś przykład w wcześniejszym artykule.

zlopec

ja nie rozumiem jak można bronić rowerzystki !!!?? ze niby miała zielone???!!!
odbiera mi to wiarę w ludzi ....

przecież wina jest ewidentna ......

~cst

Są 2 ogólnie znane metody rozwiązania tego typu problemów (pomijam nieoczekiwane zdarzenia losowe). Obie łatwe i trudne zarazem. 1) przekazywana (przynajmniej kiedyś) kierowcom na kursie: "myśl za siebie, tego przed tobą i tego za tobą" - wiadomo, że to uproszczenie, ale w praktyce sprowadza się do "nie bądź gieroj, nie wal na pałę i nie licz na cud", oraz 2) "mierz siły na zamiary" - profilaktycznie zwolnij ty który jesteś słabszy (bo jesteś słabszy) i ty silniejszy (bo co ci daje pokazanie, że jesteś silniejszy). I 1) i 2) można sprowadzić do "profilaktycznie zwolnij w newralgicznych punktach". Dlatego jest to proste. A trudne dlatego, bo mentalnie jesteśmy jeszcze w PRL i czujemy w każdym drobnej sytuacji potrzebę poprawy swojej samooceny kosztem drugiej strony. Jak mawiał klasyk "komuna zepsuła ten naród." Wszystko się ze sobą mniej lub bardziej wiąże. A mentalności pigułką nie uleczysz.

~Mia

Rowerzysto! To jesteśmy umówieni, ja Ci nie będę tamować ruchu, parkując tam gdzie nie mogę, i ustąpię Ci pierwszeństwa gdy będziesz spokojnie dojeżdżał do zebry i zasygnalizujesz prawidłowo chęć skorzystania z niej (czyli nic się nie zmieni w moim stylu jazdy, ja ustępuje gdzie się da), a Ty w zamian nie wjeżdżaj rozpędzony na zebrę jak ślepy kon, tylko przed wjazdem rozejrzy się czy już auto przypadkiem nie znajduje się na zebrze,i nie wymuszaj pierwszeństwa przed autem które już przekroczyło linie zatrzymania. Nie jestem żadna feministka, ale staram się jeździć prawidłowo i nie rozumiem dlaczego rowerzyści nie starają się jeździć prawidłowo czyli zwalniając przed wjazdem na zebrę, wystawić ręki przed zamiarem skrętu, albo jak się okazuje chociaż poczekać na zielone tam gdzie poprostu muszą. I nie rozumiem dlaczego ciągle krzyczysz tylko o prawach a milczysz o obowiązkach rowerzystów i pieszych skoro tak jak mi zależy Ci na ich dobru.
Andrzej masz rację! Już dawno sobie obiecałam że nie będę walczyć z wiatrakami, ale może komuś chociaż jednemu zapali się czerwona lampka w głowie, że faktycznie oprócz pierwszeństwa przed pasami są na pierwszym miejscu obowiązki pieszego/rowerzysty. Nie dlatego że ja mam problem z przepuszczeniem pieszego, bo ja to chętnie robię, jak widzę pieszego /rowerzystę to zwalniam znacznie wcześniej żeby dać sygnał innym kierowcom z na przeciwka i za mną że zwalniam przed przejściem, ale niestety też nie jestem cudotwórca i jak ktoś kiedyś mi wpadnie znienacka przed maskę to boję się że zwyczajnie nie zdążę. Kamerkę w aucie mam od dawna bo nie mam zamiaru narazac siebie i swojej rodziny na koswekwencje spotkania z rowerzysta który ignoruje swoje obowiązki i mnie naraża na niebezpieczenstwo.

~J 23

Do Jasnota. Ciemnoto znowu piszesz zanim przeczytasz. Otóż tak - wiele osób niestety neguje winę rowerzystki. Przeczytaj i nie pisz bzdur, bo masz ewidentne problemy z czytaniem i rozumieniem.

~Abc

Dokładnie kamerka dobra rzecz, bo na późnym zielonym (wczesnym czerwonym) mnóstwo kierowców jeździ.

~cst

Filmiki takie jak ten uzasadniają sens zainstalowania kamerki w samochodzie. Bo potem cwaniak jeden z drugim (jak ta Pani na filmie) będą robić z siebie ofiary i zakłamywać rzeczywistość, żeby wyjść na swoim. Niby nagranie nie może być dowodem w sądzie, ale nagrania zawsze można pokazać sędziemu i publice, więc nieoficjalnie może być. A jak wszyscy mają ewidentną winę na "taśmie" to kwestia czy jest to dowód, czy nie jest czysto akademicka.

~andrzej

mia daj spokój ,nie rozumiesz, że niektórzy celowo cię prowokują ,a tacy rowerzyści to trzeba nazwać ich po imieniu ,to są desperaci , a ustawodawca także powinien użyć takiego słowa tworząc przepis zachowania się na przejściu dla pieszych ,bo potem można mieć problemy w sądzie jak nie masz świadków zdarzenia ,to taka "pani" może ci wmówić że ona się obejrzała ,zatai tylko przed sądem ,że obejrzała się przed lustrem w domu zanim wyszła. potem miała już wy.....ne na wszystko ,ale to także zatai przed sądem.

e2rds

Rowerzyści szczególnie muszą uważać na " ~kierowcę Qń" -ia z furą, bo to "miszcz" kierownicy i może mieć klapy na łbie i nie zauważyć.

e2rds

~babcia, czy mogła byś poprawnie nauczyć się pisać a nie udzielać rad.

~Rowerzysta

Mia ty jesteś zwykłą rowerową feministką. Ty mnie daj pierwszeństwo tam gdzie mi się należy, i mnie nie blokuj celowo i nie zajeżdżaj drogi, a napewno się dogadamy.

~Mia

Rowerzysto! To że pieszy i rowerzysta mają pierwszeństwo będąc wchodzącym na przejście/przejeździe lub będąc na przejsciu/przejeździe nie zwalnia ich z obowiązku upewnienia się że mogą z tego przejscia skorzystać bezpiecznie, piesi i rowerzyści zanim wejdą na przejscie/przejazd nadal mają obowiązek upewnić się czy nie wymusza gwałtownego hamowania, i że nie stworzą sytuacji niebezpiecznej. Na TVP3 dzisiaj to tłumaczyl policjant z Rzeszowa. Tlumaczyl że pieszy ma pierwszeństwo kiedy po zachowaniu ostroznosci i rozgladnieciu się zaczyna wchodzic na zebrę gdy nie ma dojeżdżającego doń auta, a nie jak Ty tu wmawiasz po raz kolejny ludziom, że mogą na pełnym gazie wtargnac na jezdnie bez patrzenia. To że zmienil się troszeczkę jeden przepis nie oznacza że straciły moc pozostałe. Przed wejściem na zebrę nadal trzeba się upewnić ze do tej zebry już nie dojeżdża auto lub inny pojazd, ocenić prędkość zbliżającego się pojazdu oraz wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne(które mogą wpłynąć na drogę hamowania pojazdu). Ty sobie ubzdurałeś coś i powtarzasz ludziom głupotę ze mogą wjeżdżać na zebrę rozpedzeni "z marszu" bo maja pierwszenstwo? Tak to nie działa. Najpierw obowiązki, a potem prawa. Czyli najpierw się rozglądam i oceniam czy mogę bezpiecznie dla siebie i innych wejść a potem idę. Po raz kolejny Ci tłumaczę ze wymuszenie nagłego hamowania może być niebezpieczne dla pasażerów w aucie nawet przy 30km/h.Ale rowerzyści mają gdzieś czyjeś bezpieczeństwo najważniejsi są oni i tylko ich bezpieczeństwo się liczy i ich prawa, jak zresztą widać na powyższym filmie nawet wtedy kiedy tego prawa nie mają, bo mają czerwone światło.

~babcia

krzywa....radze nie siadaj na rower a juz całkowity zakaz za kierownice..... na korepetycje radze sie udac do e2rds.

~krzywa

Rowerzystka miala ewidentne pierwszenstwo-byla u siebie.Ten kierowca napewno mial rejestracje rni

~ he he..

coniektórzy cykliści uważają że zawsze mają pierwszeństo....świete krowy.....nawet na czerwonym....ten przykład dobitnie to pokazuje.
Oglądnij sie w lewo ...prawo jeszcze raz w lewo.....te czasy minęły....klapki na wprost i ogień.....taki tok dzisiejszego myślenia.

~hwwd

rece opadają jakie tu tu.many wypisują swe ban.ialuki. Sytuacja jasna ...czerwone światło a tu szukanie usprawiedliwienia.....co za deb.ilizm. A jednak . Tą bezmyślną babe na rowerze która nawet nie drgnęła pustym ł.bem w lewo to ....zsadzić i 100 batów na d...ę na rynku w sobote .

~Jasnota

J23~twoja mentalność jest aż natto przewidywalna - Do ~przepisy powklejałeś przepisy o zachowaniu ostrożności, a i tak nic z tego nie rozumiesz. Rowerzystka przejechała na czerwonym! Koniec i kropka za to jest mandat i tyle. Czy ktoś neguje to że wina rowerzystki jest bezsprzeczna nie, ale ty ogarnięty "inaczej" człowieku ty i tylko Ty wszystko rozumiesz reszta oczywiście nie nie umie czytać z zrozumieniem nie zna przepisów. Nawet mi nie żal ciebie, jesteś tragiczny probójesz zaistnieć na tym pseudoportalu w mikro skali.

~Poirytowana

Hi i czołem
A gdzie indziej powinno się mówić i pokazywać takie zachowanie ludzi bez myślenia??? Za niedługo przyjdzie nam pozamieniać samochodu na rowery bo to co się dziej na drogach w stw to dramat !
Najlepsza prędkość do poruszania się to 30/H oczy dookoła głowy , i do tego z 5 kamerek !

Ludzie ogarnijcie się bo sami pchacie się w gips ….

~~~123

będzie z PIS i i RESUBLIMACJA BEDZIE .

~Stan

Rowerzysta.Zgoda gdyby ten rowerzysta jechał normalnie z zachowaniem ostrożności. Skręcając na przejście w ogóle nie zwrócił uwagi na jezdnię i nadjeżdżający samochód a miał dużą prędkość.Dobrze,że dojeżdżając do przejścia miałem minimalną prędkość i mogłem zahamować w miejscu.