Kierowcy: uważajcie na rowerzystów! Film dla ludzi o mocnych nerwach!

Image

To, że nie każdy przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie jest sekretem, ale gdy w starciu z autem nie ma się szans, warto włączyć myślenie.

Nasz Czytelnik, Pan Krzysztof, jadąc ulicami Stalowej Woli nagrał taki oto film. Widać na nim jak rowerzystka bezmyślnie, na czerwonym świetle, bez zachowania jakichkolwiek zasad, bez spojrzenia choćby w lewo i prawo, wjeżdża rozpędzona na ulicę. Tylko jasność umysłu kierowcy, świetny refleks sprawiły, że nie skończyła się ta jazda tragedią, a co najmniej potrąceniem.

Uważajcie więc na pieszych, kierujących jednośladami, bo nie znacie dnia i godziny kiedy kolejna taka osoba wejdzie Wam wprost pod koła!

Za film dziękujemy Panu Krzysztofowi!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jasnota

Pijany na drodze wczoraj na PODWOLINIE doprowadził do tragedii a lokalne media milczą.

~Qwerty

Kolejny pijany kierowca bandyta morderca - wczoraj na PODWOLINIE - przekreślił młodej osobie ŻYCIE

~Qwerty

Mik ja stwierdzam tylko fakty to co widzę w Stalówce a to twoja opinia. Pomimo tego że jest 21 wiek jak napisałeś to są jeszcze inne formy transportu. Komunikacja miejska, tramwaje, trolejbusy, kolej podmiejska, urządzenia transportu osobistego. Może w naszym mieście nie ma akurat tramwajów, czy trolejbusów, hulajnog też jest mało, za to są rowerzyści w stosunku do których nasi mistrzowie kierownicy lokalnego podwórka nie potrafią się zachować.Proponuje przejedź się gdzieś zobacz jak ruch wygląda na drogach i że to nie tylko samochody.

~Mik

~Qwerty - brawo! naprawdę XXI wiek, szybki tryb życia i chcesz żeby ludzie nie jeździli autami?
Aż się zastanawiam czy ty w ogóle masz prawo jazdy i czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz. Ja jestem pieszym, rowerzysta i kierowca i niestety ale popieram kierowców bo autem rozwalę sobie co najwyżej maskę a rowerzyście czy pieszemu łeb. Maskę wymiennie ale głowy nie bardzo sie da, chociaż w niektórych przypadkach by się przydało.
Powinno się pisać na nagrobkach "R.I.P. Zginął bo miał prawo i pierwszeństwo na przejściu, więc nawet nie popatrzył" Ludzie włączcie wyobraźnie!

~ThrustNo1

Dzisiejsze zmiany w przepisach wygenerowały moim zdaniem coś dziwnego. Jak były święte krowy na drogach tak teraz to porządek dzienny. Nawet wśród kierujących. Zatrzymują się pieszym za skrzyżowaniem gdzie pieszy ma czerwone a auta zielone. Kuriozum. Jeszcze gość ręką macha żeby przechodzić. Ciekaw jestem statystyk po roku przepisow

~Banano

Jeszcze na czerwonym przejechała z tego co widzę.

e2rds

~kierowca i tu w 100% zgadzam się z "~kierowca", przejeżdżanie, czy jest przejazd dozwolony, czy tylko przejście jest nagminne.

~kierowca

Nie każde przejście pozwala na swobodny przejazd dla roweru. W Stalowej Woli jest inaczej, wszystkie przejścia są wykorzystywane przez rowerzystow do jazdy rowerem. Niestety nie zauważa się żeby policja zwracała na to uwagę , a za takie zachowanie należałoby solidnie karać by nauczyć żłośliwych niekiedy rowerzystow korzystania z przejazdow i przejść.W sumie uniknęlibyśmy wielu kolizji i wypadkow z udziałem rowerzystow, no i wielu tragedii.

~Qwerty

~Oki, bez urazy ale skoro życie kierowcy jest w mieście takie ciężkie to jak wytłumaczysz tą ilość samochodów, a konkretnie to czym poruszają się ludzie. Ja widzę tylko samochody samochody i jeszcze raz samochody gdzie nie gdzie pieszych a rowerzyści to gatunek na wyginięciu, co aż nazbyt jasno tłumaczy, dlaczego ludzie poruszają się tylko samochodami. Wygodnictwo i jeszcze raz wygodnictwo.

~oki

Wszystko to wina durnych przepisów, które dają absolutne pierwszeństwo pieszym i rowerzystom. Dawniej było inaczej, to pieszy miał się zatrzymać przed przejściem dla pieszych, porozglądać i wejść dopiero wtedy, gdy nie nadjeżdżał samochód. Tak samo rowerzysta musiał zsiąść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę ulicy. Teraz jest odwrotnie: samochody muszą się zatrzymywać przed każdymi pasami nawet jeśli pieszy dopiero się do nich zbliża. Wszystko postawione na głowie, bo łatwiej jest pieszemu i rowerzyście zatrzymać się, niż kierowcy samochodu. Piszę to jako pieszy, rowerzysta i kierowca i wiem jak ciężko jest jeździć w mieście samochodem. Dlatego ZAWSZE przepuszczam samochody i podchodzę do przejścia dopiero wtedy, gdy droga jest wolna. Lecz widzę, że większość pieszych po prostu wkracza na przejście nie rozglądają się wokół, chodzą jak święte krowy, ale tego ich nauczyły nielogiczne przepisy ruchu drogowego.

~Alfa

Tytuł nie przystaje do sytuacji.
"Kierowcy uważajcie", a święte krowy rowerowe i piesze róbcie tak dalej, co ?

~ZaiX

Powinni zakazać słuchania muzyki w aucie. To rozprasza kierowców.

~mieszkaniec

nie wszyscy rowrzyści. Nie przesadzajcie

~mieszkaniec

i jeszcze jedno fajna muzyka w aucie a tu nagle dzwon bo jakaś wywloka ci sie na maske pakuje. Porazka

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta

zlopec

najwięcej wypadków jest przez pieszych i przez rowerzystów bo łażą jak święte krowy bez stosowania jakichkolwiek zasad ruchu drogowego i tyle w temacie

~Bobo

Ludziska opamiętajcie się.
Chcecie pisać, piszcie, ale i o kierowcach, i o rowerzystach, i o pieszych - najlepiej po równo - niestety wszyscy są niedouczeni i wszyscy w większym lub mniejszym i częśćiej lub rzadziej stopniu łamią przepisy.
Tylko na jednym filmie z potrącenia rowerzysty przy Patriocie jest 2:1 na niekorzyść kierowców. Pieszemu jeszcze się udało, niestety rowerzysta już nie miał tyle szczęścia.

~mieszkaniec

powinni złapać tą wywłokę rowerową i ją solidnie ukarać. To coś zniszczyło by życie nie tylko sobie ale i innym osobom. Gdyby autem jechał jakiś młody gamoń to już dawno ta panienka była by na masce i zawiezioma na masece auta pod kebaba.

~Nadia

Rowerzystom to się już w D poprzewracało . Na czerwonym wjeżdżają nie patrzą czy jakikolwiek pojazd jest na trasie przejazdu po masce pełna prędkości a co wolno im wszystko . Policja powinnismy monitorować te przejazdu i mandat za mandatem może to by rozumu nauczyło .

~Tomik

No prawie zawał miałem ????

~absolwent

Czy to są objawy koronawirusa? Ból gardła (przeszedł), oskrzela, zatkane zatoki, nieustanny katar, teraz doszła gorączka z bólem głowy. Węch i smak mam, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jak pójdę na test i wyjdzie pozytywny, to mnie zamkną w tej podłej peerelowskiej melinie i nie będę mógł iść do biura pracować w cywilizowanych warunkach.

***** ***

e2rds

~he hee, daj mi bodaj jeden powód do tłumaczenia takiemu, prędzej, czy później przyroda sama takich wyeliminuje, przyjdzie czas, że skusi los i los go dosięgnie. Daj spokój, nawet jak by pisał, że to było niebieskie, to co mnie to obchodzi, albo ciebie.

~he hee

oj capków nam pod dostatkiem....a ten pieter do capek nad capkami....umiech))) erdees ty masz kontakty z takimi....wez mu nałóż do łba jak dasz radę...umiech))

~Stalowa

@PIETER - mówisz, że dziewczyna miała zielone????????????????????????Jak kiedyś jakimś cudem zdobędziesz prawo jazdy, to miejmy nadzieję, że rodzina jednak nie pozwoli ci prowadzić samochodu. No ale jeśli teraz zdobywasz uprawnienia, to musisz się dokształcić. I nie jest to złośliwość.

~@Pieter

Ty jesteś albo bardzo głupi, albo jeździsz rowerem. Pierwsze: na tym skrzyżowanie NIE MA warunkowego skrętu w prawo. Drugie widać wyraźnie że pinda miała czerwone. "KONIEC TEMATU"
PS. Widać u ciebie standardowe dla pedalarzy upośledzenie znajomości Kodeksu Ruchu Drogowego.

~PIETER

Chodzi o to ze skrecajacy w prawo mial warunkowy skret w prawo i powinien sie upewnic czy moze jechac .Dziewczyna miala zielone poniewaz auta jechaly na wprost .KONIEC TEMATU...Kazdy ma obowiazek oczywoscie uwazac ,rowerzystka i kierowca...

~hehe

speedee- no nie wiem czy taka święta. Na pewno już znana.

speedee

święta KROWA... ciekawe czy do tarło to do jej bezmózgu co zrobiła... pewnie nie

~www

"gdyby doszło do potrącenia winna byłaby rowerzystka a nie kierowca bo przejechała na czerwonym świetle !!!! wina jest bezsprzeczna !!!!!!!"

~zlopec: Ja z tym sie zgadzam, ale teraz przeczytaj swoje komentarze pod artykułem w którym to kierowca wjechał na czerwonym świetle i potrącił rowerzystę jadącego na zielonym koło pomnika patrioty.

~Stalowa

Skrzyżowanie Staszica z Mickiewicza od Niska w kierunku Żwirki. Nie ma tam przejazdu dla rowerów, ale śmigają z prędkością światła. Dla rowerzystów światło czerwone nie istnieje. Jak ktoś stoi tam regularnie w korku od strony Żwirki w kierunku Niska to widzi co robi karetka, która próbuje włączyć się do ruchu. Większość "rowerzystów" to dzieciaki jadące do tzw. skate parku. Gdzie rodzice? Pojawią się jak "bombelek" ulegnie wypadkowi? Będą szukać winnych.......