Sejm odrzucił stanowisko Senatu. Co to oznacza dla miasta?

Image

Po burzliwych dyskusjach na temat LexTVN przyszedł czas na głosowanie w sprawie specustawy i pozyskania gruntów leśnych pod inwestycje w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przypomnijmy, w piątek 6 sierpnia br. Senat odrzucił uchwałę w sprawie specustawy. Część senatorów uważała, że przepisy stanowią niebezpieczną furtkę do pozyskania kolejnych gruntów i prywatyzacji Lasów Państwowych. Za podjęciem uchwały głosowało 52 senatorów, 43 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa wieczorem 11 sierpnia br. trafiła ponownie pod obrady Sejmu. Tak jak się można było spodziewać, została potraktowana po myśli stalowowolskiego samorządu.

- Tak! Sejm RP odrzucił stanowisko Senatu i utrzymał zgodę na utworzenie w Stalowej Woli najnowocześniejszej w Europie strefy przemysłowej, dedykowanej dla innowacyjnych technologii, w której zostanie stworzonych docelowo kilkanaście tysięcy specjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy. Dziękuję 233 Posłom, którzy dali dzisiaj ponownie zielone światło dla wielkiej zmiany gospodarczej i społecznej Stalowej Woli i całego regionu. Teraz ustawa trafi do oceny i decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy. My dalej, konsekwentnie i bardzo intensywnie pracujemy, aby tę wielką szansę w pełni wykorzystać- napisał na gorąco na swoim Facebooku prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@hero

to jaki jesteś "hero" będziesz miał szansę udowodnić już niebawem przed prokuraturą za te pomówienia. Zobaczymy jaki kozak jesteś...

~hero

Lucjusz się cieszy bo pewnie dostał w łapę a teraz sprzeda lasy dookoła Stalowej i będziemy mieli dolinę ale aluminiową. Historia Cię rozliczy Kudłaty zdracjo.

~który

Świetnie!! Na to czekało to miasto, będziemy ważnym ośrodkiem przemysłowym w całej południowo - wschodniej Polsce.

~Tufko

Świetna wiadomość dla Stalowej Woli.
To jakby drugi COP budować,
będziemy polską Doliną Krzemową

~cst

L. N. cieszy się, że to, co"własne" stanie się "obce", a pracownicy, zamiast pracować na "własne" będą pracować na "czyjeś". Zbiega się to z chęcią emitowania obligacji w celu pokrycia długów miasta, a TO dopiero stanowi niezłą "furtkę do prywatyzacji". Jestem zdania, że plany są takie, że miasto mające takie długi zostanie, mówiąc w uproszczeniu "sprzedane", tak jak sprzedaje się zadłużoną fabrykę wraz z pracownikami. Mechanizm jest wg mnie dość podobny do "dzikich prywatyzacji" za rządów niemieckiego agenta Donalda T., gdzie najpierw celowo doprowadzało się do upadłości, a potem sprzedawało za bezcen. Jest to trend ogólnopolski. Pytanie, czy L.N. nie zdaje sobie z tego sprawy (wariant lepszy), czy może przeciwnie, w pełni zdaje sobie z tego sprawę (wariant gorszy). Ale konsekwencje frymarczenia majątkiem narodowym przez socjalistów z pis w całym kraju, przyjdzie zobaczyć i ponieść za kilka lat. Zobaczymy, gdzie wtedy będzie L.N. Jeśli na wysokim stołku, tzn. że zadziała rzymska maksyma "ten zrobił, kto skorzystał". Pożyjemy, zobaczymy.

~kassio

No i mamy tereny dla inwestorów!
A ci już rozmawiają z prezydentem miasta.
Opozycja pochwali?
Słuchamy!

~oko

Trolle dzisiaj hejtują na smutno ustawa przeszła, a zaraz "lex TVN" klepną i trza będzie wódkę otworzyć bo "koniec demokracji".
Apeluję do policji o "trzeźwy poranek" jutro, bo pełno "demokratów" będzie na bani jechać z rana...

art2deco

Gratulujemy sobie. Kiedyś powstały tu dzięki II RP Zakłady Południowe a teraz nowe na miarę XXI wieku.

Wódz

Czyli tereny powstaną Andrzej podpisze na 200 procent