Sejm odrzucił stanowisko Senatu. Co to oznacza dla miasta?

Image

Po burzliwych dyskusjach na temat LexTVN przyszedł czas na głosowanie w sprawie specustawy i pozyskania gruntów leśnych pod inwestycje w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przypomnijmy, w piątek 6 sierpnia br. Senat odrzucił uchwałę w sprawie specustawy. Część senatorów uważała, że przepisy stanowią niebezpieczną furtkę do pozyskania kolejnych gruntów i prywatyzacji Lasów Państwowych. Za podjęciem uchwały głosowało 52 senatorów, 43 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa wieczorem 11 sierpnia br. trafiła ponownie pod obrady Sejmu. Tak jak się można było spodziewać, została potraktowana po myśli stalowowolskiego samorządu.

- Tak! Sejm RP odrzucił stanowisko Senatu i utrzymał zgodę na utworzenie w Stalowej Woli najnowocześniejszej w Europie strefy przemysłowej, dedykowanej dla innowacyjnych technologii, w której zostanie stworzonych docelowo kilkanaście tysięcy specjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy. Dziękuję 233 Posłom, którzy dali dzisiaj ponownie zielone światło dla wielkiej zmiany gospodarczej i społecznej Stalowej Woli i całego regionu. Teraz ustawa trafi do oceny i decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy. My dalej, konsekwentnie i bardzo intensywnie pracujemy, aby tę wielką szansę w pełni wykorzystać- napisał na gorąco na swoim Facebooku prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Erikson

stw i hehek, wszystko było zgodnie z prawem. Dokształcić się troszkę dzieci.

~Babka

tragedia

Wódz

Wszystko było ok opozycja powinna się cieszyć że nie użyto wobec niej straży marszałkowskiej i nie zmuszono do głosowania za

~Stan

Las wytną.Pieniądze wezmą a na wyrębie zbudują stocznię promów kosmicznych albo następny aluminiak.

~Hehek

@stw sejm miał przełożyć głosowanie nad jedną z ustaw, a nie przerwę w obradach. Nie ma to jak przeczytać coś w internecie i komentować nie mając pojęcia.

~mieszkaniec

To znaczy ,nastąpi dalszy rabunek lasów ,przy tym nabijanie własnych kieszeni ,to charakterystyczne dla obecnych czasów!

~rudolf

ale sie wszyscy nakręcają. przecież to jeszcze bardzo daleka droga i pełna nieprzewidzianych sytuacji gospodarczych i politycznych. pamiętam jak wszyscy sikali z zachwytu kiedy liugong tu wszedł - eldorado, tysiące maszyn rocznie będzie produkował! i co? nic! Pewne jest jedno - wytną las bo dziś to potężna kasa. a potem będzie jak zwykle.

~Marek

Tuż obok fabryki maseczek

~stw

Sejm uchwala przerwę w obradach do 3 września po czym włącza maszynkę do głosowania . Przecież to wszystko jest bezprawne i nie będzie obowiązywało.

~ole

***** zbereźnego i bandę jego
i nędznego śpiewaka kukiza

~Iza

Mój ojciec budował hutę w naszym mieście a ja mieszkam tu od urodzenia
Interesuje mnie tylko dobro tego miejsca i uczciwość. Nie cierpie6 obłudy fałszu i bolszewizmu.

~Tyt

Brawo Stalowa Wola, brawo prezydent Nadbereżny!

~niepewny

Czy będą to specjalistyczne i wysokopłatne miejsca pracy czy nowego syfa, trującego środowisko sobie ściągniemy, to się jeszcze okaże. Zawsze zapowiedzi są szumniejsze niż potem rzeczywistość.

~@Iza

Jaka prawda? Zlasowany beret masz, a że nie wiesz co Nadbereżny zrobił przez ostatnie 7 lat dla miasta, to mnie nie dziwi.
Przecież nie mieszkasz u nas w Stalowej, a w komentarzach powielasz te same nienawistne frazesy, jakie w co drugim komentarzu trolli opozycyjnych można przeczytać.
Ty się pochwal co opozycja zrobiła. Odpowiem, bo nie wiesz.
Nic, kompletnie.

~Iza

Prawda w oczy kole? Niestety żer Stalowej nie zamierzam wyjeżdzać chyba że na urlop. A Ty co bezradny ze zwiększoną dietą?

~@Iza

Ciebie coś boli czy w główce się pier##li?
A serio: nie jesteś Iza tylko jakiś hejter opozycji płatny.
Wypad, komentuj w swoim mieście.

~Iza

Już teraz inwestorzy szukają w Stalowej rąk do pracy i gdyby nie Ukraińcy to pies z kulawą nogą nie chce tu nawet pracować. I co będzie lepiej? Tak ale tylko dla pisóarow bo się znowu nachapią. A tak chwalcie Ł.N. co on zrobił dla STALOWEJ? Stoi pusta Hala pod fabrykę maseczek a każdy pamięta z jaką pompą ją otwierali. I długi Gminy rosną oj rosną. Ale teraz nasi bezradni dostaną 60% wyższe uposaźenie. Czekam na efekty PRACy.

~DDR

Co to oznacza dla miasta?
Prężny rozwój, na pohybel opozycyjnym trollom.

~Max

Strasznie dużo IP spoza Stalowej Woli, nawet spoza województwa się tu udziela. Ale widać po wpisach, że niektórzy nie mają pojęcia iż lada chwila znacznie się też budowa 1200 mieszkań w naszym mieście.

~PiS da ?

Najstarszy zawód świata ? ...Kukiz

jusek

Już to widzę.Obok obiecanej przez Lucyjusza fabryki maseczek,powstanie stocznia do budowy promów.Tych kosmicznych.

~Swój

To oznacza dla miasta największą szansę jaką miała w swojej powojennej historii. Miasta w całej Polsce mogą nam zazdrościć. Będziemy potęgą na gospodarczej mapie Polski.

~Iza

O jakim rozwoju tu mówimy
Nie budują nowych mieszkań, gdzie młodzi mają mieszkać? Gdzie Ci inwestorzy ? Niech ich pokażą. Już Ostrołękę albo port w Szczecinie zbudowali
Nic nie potrafią tylko niszczą i ludzi skłocaja. Nawet stadniny koni nie potrafili utrzymać. Partacze i nieroby. Czego się dotkną to rujnują

~Ezop

Stalóweczkę czeka świetlana przyszłość! Nie głosowałem na Lucjusza, ale po tym co zrobił, zmieniam zdanie.

~Glide

Świetnie! To oznacza potężny rozwój miasta.

~Hej all

Nareszcie! Będzie się miasto rozwijać, na pohybel trollom i hejterom!

~Iza

Żaden mądry mieszkaniec STALOWEJ nie chce zniszczenia "zielonych płuc miasta. Komuna miała więcej rozumu bo tego nie zniszczyła. Ci co chcą wycinki to wieś co do Stalowej tylko na zakupy przyjeżdża. Cały ten pis todojne krowy i nieroby.

~Przemo RST

Ja jestem Za i super a nieroby stać tam za puszkami - dary z EU i narzekać

~Inżynier

To jest historyczny krok Szlezak walczył ale nie miał pleców a tutaj pan prezent załatwił jednym telefonem gratulacje właściwy gospodarz na odpowiednim miejscu

~hero

~@hero - nie strasz nie strasz bo sie ... jak widać nie wyglądasz poza parapet to i punkt widzenia masz ograniczony. ale spokojnie... dajmy sobie czas.