Sejm odrzucił stanowisko Senatu. Co to oznacza dla miasta?

Image

Po burzliwych dyskusjach na temat LexTVN przyszedł czas na głosowanie w sprawie specustawy i pozyskania gruntów leśnych pod inwestycje w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przypomnijmy, w piątek 6 sierpnia br. Senat odrzucił uchwałę w sprawie specustawy. Część senatorów uważała, że przepisy stanowią niebezpieczną furtkę do pozyskania kolejnych gruntów i prywatyzacji Lasów Państwowych. Za podjęciem uchwały głosowało 52 senatorów, 43 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa wieczorem 11 sierpnia br. trafiła ponownie pod obrady Sejmu. Tak jak się można było spodziewać, została potraktowana po myśli stalowowolskiego samorządu.

- Tak! Sejm RP odrzucił stanowisko Senatu i utrzymał zgodę na utworzenie w Stalowej Woli najnowocześniejszej w Europie strefy przemysłowej, dedykowanej dla innowacyjnych technologii, w której zostanie stworzonych docelowo kilkanaście tysięcy specjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy. Dziękuję 233 Posłom, którzy dali dzisiaj ponownie zielone światło dla wielkiej zmiany gospodarczej i społecznej Stalowej Woli i całego regionu. Teraz ustawa trafi do oceny i decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy. My dalej, konsekwentnie i bardzo intensywnie pracujemy, aby tę wielką szansę w pełni wykorzystać- napisał na gorąco na swoim Facebooku prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wkurzony

Wytną las sprzedadzą drzewo i.... powstaną kolejne zakłady aluminium żeby stalowa zasypać aluminium ,a co tam budują hospicjum będzie gdzie dogorywać. Inwestycje w mikoprocesory nie opłacają się nigdzie poza Azja i USA , aa właściwie tylko w azji gdyż większość materiałów jest trudna do przewozu więc z tymi inwestycjami będzie jak z maseczkami rok temu i fotovoltaika kilka lat temu . ***** *** I kukiza!!!!!

e2rds

Podoba mi się jaką Wódz strategię obrał na forum, całkowicie zmienił wizerunek, Inteligent(nick) przestał istnieć i sposób wypowiadania się, tylko czy na długo, zobaczymy.

Wódz

elita intelektualna raczej wie co jest dobre

Wódz

mądrzy bogaci ludzie wiedzą że cisza i spokój jest na obrzeżach miast dlatego tam się budują w Warszawie jest podobnie mieszkanie w bloku z innymi to prawdziwa tragedia smród denerwujące sąsiedztwo problemy z parkingami do tego zanieczyszczone powietrze brak możliwości posiadania basenu itd

Wódz

zresztą Pysznica nie jest wioską tak samo jak Jastkowice tylko luksusowymi sypialniami i dzielnicami Stalowej Woli większość lekarzy tam mieszka i prokuratorów prezesów przedsiębiorstw

Wódz

tak robi większość osób żyjących na poziomie domy na obrzeżach a do pracy w firmach dojeżdzają do miast.

~Iza

Wodzu nie zawsze można kupić sobie dom na wsi a ludziom życie w mieście zatruwac. Jesteś najlepszym przykładem jak można sterować ludzkim myśleniem. Więc siedź sobie w tej Pysznicy i nie wypowiadaj się o mieście. Nibys wykształcony ale wiesz z Ciebie nie wyszła.

Wódz

IZA zawsze sobie może Pani kupić dom w Pysznicy i dojeżdzać świeże powietrze sam mam willę polecam

~Iza

Po paru latach co drugi będzie narzekał że dzieci chorują, a to astma a to płuca lub krtań. Ale będzie już za późno. Popatrzcie na Śląsk- kiedyś górnicy myśleli że mają Eldorado a dziś co- syf i choroby. A najgorsi są ci co mieszkają poza Stalową i tylko chcą sobie dojeżdżać do pracy. Tylko mieszkańcy miasta odczują to " dobrodziejstwo " PIS-uarów.

Kutcha

Już tylko mieszkańcy mogą zatrzymać wycinkę drzew, no ale w Stalowej nikt nie protestuje tylko komentuje. LN będzie ciął w najlepsze.

~jasio

oznacza podwyszki cen podatkof i stezenia smrodu

e2rds

Wódz vel pseudointeligent, cyt:"Ja na swoje wynagrodzenie pracowałem przez ok 10 lat studiów na dwóch kierunkach i nie narzekam zarabiam na bardzo dobrym poziomie jak na polskie warunki" i nadal jesteś "użytecznym idiotą" i pseudointeligentem, a wynagrodzenie tak wysokie to za wazeliniarstwo i całowanie kogo trzeba i gdzie trzeba. Nazywałeś kobiety protestujące "szm.tami", ale tak się zeszm.cić Wodzu to "wielki" (też twój nick) wstyd.

~saks

I brawo! PO z lewicą to takie miasta jak Stalowa Wola najchętniej by zlikwidowały, a zostawiły samą warszawkę.

Wódz

Paweł Kukiz kochamy cię

~Igor

Niektórym wieśniaków co zasiedlili Stalową marzy się wielki przemysł- druga Nowa Huta a może Śląsk? A buduj sobie przemysł u siebie na wsi , pozwól zabrać pola a jak masz kompleksy wsi to idź do szkoły.

~Helios

Genialnie!
Lepszej przyszłości dla mieszkańców Stalowej Woli być nie może.
Za parę lat miasto przestanie się wyludniać a zacznie zaludniać.

~haha

Tak mówił nikczemnik kukiz w 2015
,,Przysięgam, że nigdy was nie zdradzę
Przysięgam,że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić.
Nie ma takiej opcji"
Teraz możemy to nazwać PIERWSZĄ PARÓWĄ W POLSCE

~haha

Tak mówił nikczemnik kukiz w 2015
,,Przysięgam, że nigdy was nie zdradzę
Przysięgam,że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić.
Nie ma takiej opcji"

~mądry

To największy sukces naszych władz w mieście od 30 lat o jaki walczyli wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Teraz hejterzy ściągają posiłki z całej POLSKI aby ten sukces os..rać ale nie ma głupich w naszym mieście po za tymi dwoma hejterami. Jeżeli wszystko pójdzie tak jak ja zapowiadałem już 6 lat temu to STALOWA WOLA będzie największym ośrodkiem przemysłowym w południowej POLSCE. Dziękujcie wszyscy mieszkańcy PANU PREZYDENTOWI L.NADBEREŻNEMU bo to jego tylko zasługa.

~DMM

To super, że udało się tą arcyważną dla miasta ustawę przeforsować.
Będziemy mieli tysiące nowych miejsc pracy.

~ewka

ten materiał nie powinien się pojawić ponieważ sejm wczoraj przerwał obrady to jak mógł coś uchwalić

~jola

Najnowoczesniejsza strefa , bo jak wytną las to ze Stalowej Woli będziemy widzieli jak w Rzeszowie lądują samoloty a do miasta młodzi zaczną się pchać , bo tyle będzie pracy że hej. Mieszkać będą w namiotach ,bo miasto nie a ani jednego mieszkania dla nich .Ha ha

~Stalowiak

Czy ta strefa będzie równie prężnie działać, tak jak fabryka maseczek ??? XD

Wódz

wszelkie akty agresji werbalnej jak i niewerbalnej powinny być napiętnowane społecznie szczególny przykład powinni dać politycy Lewicy bo agresja dominuje głównie w tym środowisku nie docierają do nich żadne merytoryczne argumenty. Zwolennicy innych partii raczej chcą się spierać na argumenty a nie przy użyciu siły jak ma to miejsce w środowiskach o stricte lewicowym rodowodzie

Wódz

zezwierzęcenie

Wódz

Zwolennicy Platformy dokonali wczoraj ataku na posła Sośnierza czy to jest normalne nie to zezwierzęcene

Wódz

Polacy też nie mają smykałki do biznesu jak inne narody to trzeba powiedzieć dlatego jest ciężko o polskie inwestycje jedynie zbrojeniówka się trzyma i sady oraz rolnictwo

Wódz

Koreańczycy nie patrzą akurat na praworządność jak Amerykanie czy Niemcy więc zainwestują odpowiednie środki w przyszłym roku ma być podpisana umowa . Jeśli chcemy dużo zarabiać to też musimy być wydajni w swojej pracy i w młodości znieść wiele wyrzeczeń czyli nie imprezy i spacery tylko nauka i rozwój. Ja na swoje wynagrodzenie pracowałem przez ok 10 lat studiów na dwóch kierunkach i nie narzekam zarabiam na bardzo dobrym poziomie jak na polskie warunki

e2rds

Wódz vel pseudointeligencie, jak tyle masz wykształcenia, to powiedz dlaczego takiego "użytecznego idiotę" z siebie robisz, czy warto, ten smród po tobie przecież zostanie w sieci na lata.

e2rds

Wódz vel pseudointeligent jak zwykle nadaje w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika i wazelinuje. Ta dolina kwarcowa będzie taka jak fabryka maseczek. Kto zaangażuje swój kapitał w tam idiotycznie zarządzanym kraju, który jednym posiedzeniem sejmu może zmienić przepisy i pozbawić tego kogoś wszystkiego, takich idiotów na świecie raczej nie znajdziesz.