Sejm odrzucił stanowisko Senatu. Co to oznacza dla miasta?

Image

Po burzliwych dyskusjach na temat LexTVN przyszedł czas na głosowanie w sprawie specustawy i pozyskania gruntów leśnych pod inwestycje w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przypomnijmy, w piątek 6 sierpnia br. Senat odrzucił uchwałę w sprawie specustawy. Część senatorów uważała, że przepisy stanowią niebezpieczną furtkę do pozyskania kolejnych gruntów i prywatyzacji Lasów Państwowych. Za podjęciem uchwały głosowało 52 senatorów, 43 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa wieczorem 11 sierpnia br. trafiła ponownie pod obrady Sejmu. Tak jak się można było spodziewać, została potraktowana po myśli stalowowolskiego samorządu.

- Tak! Sejm RP odrzucił stanowisko Senatu i utrzymał zgodę na utworzenie w Stalowej Woli najnowocześniejszej w Europie strefy przemysłowej, dedykowanej dla innowacyjnych technologii, w której zostanie stworzonych docelowo kilkanaście tysięcy specjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy. Dziękuję 233 Posłom, którzy dali dzisiaj ponownie zielone światło dla wielkiej zmiany gospodarczej i społecznej Stalowej Woli i całego regionu. Teraz ustawa trafi do oceny i decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy. My dalej, konsekwentnie i bardzo intensywnie pracujemy, aby tę wielką szansę w pełni wykorzystać- napisał na gorąco na swoim Facebooku prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Kózka, to czekaj, tylko nie szczekaj na forum i też nie becz.

~ktoś

Kiedy te miejsca wysokopłatne będą bo już się nie mogę doczekać?
Czy będą jakieś kursy by można było się przekwalifikować by mieć pracę?
Rozumiem, że uwzględniono w planach miejsca pracy zarówno dla kobiet i mężczyzn.
Pytania moje wzięły się przez to, że mnóstwo kobiet nie ma pracy w Stalowej Woli i z pewnością chętnie przyuczyła by się po to gdy ruszy to zapotrzebowanie na wysokopłatne stanowiska będą już gotowe odrazu podjąć pracę.

~Kózka

Czekam na ciebie mój mały erddesku

e2rds

~Kózka, umyłem napletka, ale i tak nie dam pocałować, gadaj z he he. Co spać biedulo nie mogłaś, koszmary męczą, współczuję, ale nie beczałaś za głośno w barłogu.

~Kózka

Erddesik napletku gdzie się podziewasz

~Maria

Sądząc po ilości błędów w krótkim wpisie osobnika o nicku Allk , może na spotkania partyjne owszem , ale na lekcje języka polskiego raczej nie uczęszczał. Nie wspomnę już o treści ...

~Krzysiek

Najpierw wytną 1000 ha lasu, będzie pustka w terenie, wiatr będzie hulał, potem sprzedadzą drzewo, kasę podzielą między swoimi, a firmy i tak potem nie będzie.

~@Allk

Podpisz się raczej Alik jak kot kaczora i wszystko będzie jasne dla najbliższych. A nie musisz swojej głupoty ogłaszać w interneciesmiech2

~Allk

Oczywiście chodzi o lasy w otulinie puszczy białowieskiej bo wasze zakute łby z nowu tego nie z kojarzą

~Allk

Lewaki nie było nas był łaś nie będzie nas będzie las A te wasze leninowsko marksistowskie łby nie mają mózgu tylko papkę przemielona przez tvn i inne proniemieckie targowickie instytucje Jak 2 lata temu w niemieckim landzie wycinali pierwotny las pod tereny kopalni to niemiecy ekolodzy razem z naszymi oszołomami siedzieli na drzewach Teraz już ONZ daje raport że lasy na tamtych terenach usychają a jest to robota kornika .Wy obrońcy ciemnogrodzko targowicy.

~Maria

Lasy są naszym wspólnym dobrem.To niesłychane , że w ciągu kilku dni przechodzi specustawa o wycince 1000 ha lasów w naszej okolicy . Dlaczego nikt przeciwko temu nie protestuje ?To nie jest żadna szansa dla regionu tylko dramat. Przykład rabunkowej gospodarki . Ustanowiono prawo ,że zostanie wycięty kawał puszczy sandomierskiej i wszyscy się cieszą .To się w głowie nie mieści.

~kuba

żeby was sz la g trafił . Tnijpa pis dziel ce wszysko .

~Stanisław

Pierwszą sosnę zetnie lucuś i rafał. Tylko musi być opasana wstążeczką. Chyba że Opatrzność się zlituje nad naszym krajem!

~Maria

Oni mają kacze móżdżki i tyle rozumu co łupieżu ma prezes na wyświechtane marynarcesmiech2

~Tomek

Lucek ty serio nic nie kumasz? Cieszysz się z ich ciemnoty?

~Mieszkaniec

Co to oznacza? Ze totalna dzicz w Stalowej nie ma co szukać ;-)

~Allo

Neomarksisci poniżej nie stać was na nic więcej jak przekleństwa i hejt Macie gen niewolnika i nie mieści się wam w głowach że jak przedtem Moskwa teraz Bruksela czy Bonn to nie ma innego myślenia Żenada

~warte uwagi!

Kaczyński oszalał i stracił kontakt z rzeczywistością. Nie zdaje sobie sprawy ze skutków swoich działań. Tylko dlaczego pisowcy wciąż tańczą jak im Kaczor zagra? Dlaczego nikt nie krzyknie, ze król jest nagi? Przecież ten knypel jest zagubiony w cywilizowanym świecie i otoczył się klakierami na swoim poziomie. smiech2

~***** ***

Szkoda czasu bo do tych z kaczym móżdżkiem nic mądrego nie dotrze co to znaczy. Ich prowadzi starzec, który ma tyle wspólnego z cywilizacją co kaczka z orłem. Gawiedzi to pasuje bo im "pińcetplus" dali to wystarcza.

~E2rwpg

I jadlo wegeterianskie czyli oset i łobode w pakiecie all inclusivv camping

~no comment

Wez z soba harem kóz bedziesz mial camping gratis.

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligencie, cyt:"Do e2rds. zamiast odpoczywać w sanatorium jak zwykle hejtujesz najbardziej inteligentnych komentatorów. ". O sanatorium to już pisałem, ale interesuje mnie ta część" najbardziej inteligentnych komentatorów. ". No nie rozśmieszaj mnie, masz na uwadze: WIZJONER, lekarz, doktor, mądry, uczony, Inteligent, Wódz i jeszcze wiele, wiele innych pod którymi piszesz, między innymi tymi obleśnymi i ty uważasz się to tymi nickami za " najbardziej inteligentnych komentatorów. " . To już chyba nic głupszego nie mogłeś wymyślić. A jutro wybieram się na paradę żaglowców, mogą być z zaparkowaniem kłopoty, bo ludzi multum, ale jakoś to będzie. Pozdrawiam i życzę miłej nocy z kozą w snach.

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligencie, nie rób z siebie głąba, ja w sanatorium to byłem na przełomie czerwca i lipca, a teraz to jeżdżę jak to "~kierowca Qń" pisze tylko nie fura o samochodem swoim, prywatnie bo mam ochotę znów odwiedzić morze i to robię, jest pięknie, a 10 dni wystarczy. Może we wrześniu jeszcze na tydzień w Bieszczady, trzeba korzystać z uroków lata, a takie walenie po łbie to tyczy pseudointeligenta, czyli ciebie. Pozdrawiam.

~WIZJONER

Do e2rds. zamiast odpoczywać w sanatorium jak zwykle hejtujesz najbardziej inteligentnych komentatorów. Skąd w tobie tyle nienawiści do mieszkańców naszego miasta. Czy ja tobie kiedykolwiek coś przy..srałem nawet ciebie w jakiś sposób muszę pobłażać. Ale pamiętaj dziadku wszystko jest do czasu a potem będziesz żałował swoich wypocin. Takie dosry..wanie to każdy idiota może wypocić. Napisz choć raz co by się dało przeczyta, ty wyraźnie chcesz wkur..wiać swoich oponentów..

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligencie, dlaczego obniżyłeś loty, cyt:" Marny dziadku twój trud nie zatrzymasz rządów PIS w najbliższych 50 latach.", a przecież jeszcze niedawno głąbie pisałeś "do końca świata i jeden dzień dłużej", nie pamiętasz, ale spoko, już niedługo palec i Sznur porządzi i na ciebie taczki czekają, a i gn.j się znajdzie na podkładkę, oj Wodzu, Wodzu, będzie ciepełko.

e2rds

~WIZJONER vel pseudointeligent, tak, tak, tu jest taka cyt:" Nawet PAN PREMIER JAROSLAW KACZYŃSKI jak był ostatnio na PODKARPACIU to powiedział ,że tu jest taka polska BAWARIA" troszeczkę tylko minął się z prawda miało być "BAŁWARIA", mała różnica, na czele z pseudointeligentem wazeliniarzem. Każdą głupotę można im wcisnąć, a szczególnie, że "białe nie jest białe, a czarne nie jest czarne" i uwierzą.

~bertin

Poszukujesz finansowania na reaktywację swojej działalności, czy to na realizację projektu, na zakup mieszkania, dla przedsiębiorcy, kupca, urzędnika lub na rozwiązanie innego pilnego problemu.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu pożyczek w wysokości od 2 000 do 800 000 euro na okres od 1 do 20 lat przy niskim rocznym oprocentowaniu wynoszącym 2%.
Skontaktuj się z nami w razie potrzeby i innych informacji

E-mail: bertinkleiner @ gmail.com

Twoja satysfakcja jest naszym priorytetem

~bertin

Poszukujesz finansowania na reaktywację swojej działalności, czy to na realizację projektu, na zakup mieszkania, dla przedsiębiorcy, kupca, urzędnika lub na rozwiązanie innego pilnego problemu.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu pożyczek w wysokości od 2 000 do 800 000 euro na okres od 1 do 20 lat przy niskim rocznym oprocentowaniu wynoszącym 2%.
Skontaktuj się z nami w razie potrzeby i innych informacji

E-mail: bertinkleiner_(at)_gmail.com
Whatsapp: +33 7 55 31 65 42

Twoja satysfakcja jest naszym priorytetem

~WIZJONER

Za tą ustawę PANU PREZYDENTOWI L. NADBEREŻNEMU należy się największy szacunek jaki można sobie wyobrazić. Oj ale skręca hejterów lewaków i liberałów , że STALOWA WOLA będzie najważniejszym miastem w POLSCE. A ja to przepowiadałem już kilka lat temu z czego się hejterzy wyśmiewali. Nawet PAN PREMIER JAROSLAW KACZYŃSKI jak był ostatnio na PODKARPACIU to powiedział ,że tu jest taka polska BAWARIA. Hejterzy ostro atakują telewizję NARODOWĄ tylko dlatego , że wszyscy POLACY dzięki tej telewizji dowiadują się bez przerwy całej prawdy o opozycji a zwłaszcza o ich 8 latach nierządu. Szkoda , ze ja nie jestem prezesem tej telewizji bo by się POLACY wszystkiego dowiedzieli o tej opozycji. A ten e2rds szamota się i już nie wie co wypocić aby zaszkodzić władzy w POLSCE i w naszym mieście. Marny dziadku twój trud nie zatrzymasz rządów PIS w najbliższych 50 latach.

e2rds

Wódz, lalkarz ma tyle w tej materii do gadania co ż.d za ok.pacji, tyle samo co ty w zarządzaniu Stalową Wolą, jak podajesz się za Wodza i Inteligenta z dwoma fakultetami, to przynajmniej tyle winieneś wiedzieć, bez tłumaczenia ci tego.