Stalowa Wola Jednego Serca

Materiał zewnętrzny Image

Ponad 100 chórzystów, kilkudziesięciu wokalistów i tyle samo muzyków, którzy przyjadą z różnych zakątków Polski zaśpiewa chwałę Panu radosną pieśnią na Stalowowolskich Błoniach nad Sanem. Już 15 sierpnia o godzinie 19.00 w Stalowej Woli odbędzie się jeden z największych koncertów religijnych - „Stalowa Wola Jednego Serca”.

W Stalowej Woli wystąpią najsłynniejsi twórcy i wykonawcy muzyki religijnej w Polsce, a może nawet w Europie. Podczas występu na błoniach nadsańskich zobaczymy i wysłuchamy Solistów, Orkiestrę i Chór Jednego Serca Jednego Ducha. Widowisko poprowadzi Jan Budziaszek, a dyrygować będzie Hubert Kowalski, który jest jednocześnie kompozytorem sporej części współczesnych pieśni liturgicznych i autorem nowych opracowań wokalno-instrumentalnych tradycyjnych pieśni, które znamy. Kierownikiem muzycznym będzie natomiast Marcin Pospieszalski.

Specjalnie dla osób udających się 15 sierpnia na koncert „Stalowa Wola Jednego Serca” od godziny 16.00 do 23.00 komunikacja miejska kursować będzie za darmo oraz uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa, która dowiezie chętnych na miejsce. Zmotoryzowani uczestnicy wydarzenia będą mogli zostawić swoje pojazdy na wyznaczonym parkingu przed Centrum Handlowym VIVO! Stalowa Wola przy ul. Chopina 42.

Koncert jest częścią obchodów 15 sierpnia - Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą Świętą dziękczynną w Bazylice Konkatedralnej w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego oraz w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii defilada z udziałem Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury przejdzie ulicami Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości wojskowe. Więcej na stronie: https://www.stalowawola.pl/stalowowolskie-obchody-swieta-wojska-polskiego/

Od rana natomiast w Parku Miejskim uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 9.00 wystartuje bowiem Bieg Tropem Wilczym. Szczegóły pod linkiem: https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-uczci-pamiec-zolnierzy-wykletych/

Organizatorami koncertu „Stalowa Wola Jednego Serca” są: J.E. Bp. Krzysztof Nitkiewicz Biskup Sandomierski oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, a także Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, Fundacja Wolność i Demokracja. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., a partnerami strategicznymi: Fundacja LOTOS, Huta Stalowa Wola S.A. i Polska Grupa Zbrojeniowa. Partnerami są także: Telewizja Trwam, Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Nadleśnictwo Rozwadów i Centrum Handlowe VIVO!. Obchody swoim patronatem objęli: Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Plan obchodów 15 sierpnia 2021 roku

9.00 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 1963 m

9.15 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 5 km

10.30 / Bazylika Konkatedralna

Uroczysta Msza Św. Dziękczynna w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej, Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko

11.30 / Od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego

Defilada przy udziale Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej MDK

12.00 / Plac Piłsudskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego

19.00 / Stalowowolskie Błonia nad Sanem

Koncert „Stalowa Wola Jednego Serca”

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

A może następnym razem jakiś zespół, np. satanistyczny 2Tm2,3 (Tymoteusz)?

~Ggg

Miłosierni chrześcijanie wykończyli psy ze schroniska, koty i śpiące małe dzieci wybuchami cudownych ogni sztucznych. Brawo

~Fretka

Dobrze, ze nie poszlam..szkoda tylko ze nie widzialam tych pięcio sekundowych fajerwerkow xp co ten nadberezny cpa

maszynista

Ktos jest na tej imprezie?Z tego co tam graja to raczej tlumow nie ma .A kto chce sluchac piesni koscielnych to idzie do kosciola.

~M.M

to jest tak głupie że aż trudno uwierzyć. Na scenie sukienkowi z władzami miasta a pod sceną ludzie śpiewający o Jezusie. Jutro Stalowa znowu będzie w wiadomościach? Pewnie pisowskich. Brawo.

~toż to szok

Ja............widzę na żywo na you tube. Nie wiem czy to statyści ale chyba nie są to mieszkańcy miasta? Prezydent błogosławi i odmawia modlitwy na błoniach? Czy to jakieś jaja? Śpiewają piosenki religijne i na scenie jakiś biskup i inny ksiądz. LUDZIE.........................

~Darek kopała

Proszę mi go przekazać zapomniałem

~Darek kopała

Ja po odbiór plecaka

~Darek kopała

Ja miałem iść po plecak

~hehe

Widział ktoś prezydenta tego miasta, który biega z mieszkańcami?????????????Może zaszczyci swoją obecnością wieczorny koncert?

krysz

@krysz i co ty nie powiesz. Ciemnotę w lustrze zobaczysz.

~Oerlikon

Taka uwaga dla organizatorów obchodów, powinno być Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

~fan

Czy wybitny piosenkarz, jeszcze bardziej polityk, chluba naszego kraju, pan Paweł Kukiz również wystąpi???

~hwwd

amon ...nieuku i tumanie do książek i uczyć sie historii.

~Hej cmokierzy

A może tu się znajdą jacyś bezdomni i ofiarują super samochody a potem umrą???

~@krysz

Jesteś niedouczony, ateiści to walczący z Bogiem, a tu chodzi o walkę z ciemnotą i wykorzystywanie naiwności starszych ludzi. Doucz się nim coś walniesz jak kaczka po jagodach!!!

krysz

jak wam się ateiści nie podoba impreza nie musicie tam chodzić, a wasze komentarze świadczą o waszej głupocie

w szczególności troll
Hej cmokierzy
pokazał jakim jest idiotą

~Hej cmokierzy

Toruńska czarownica zawsze dziewica już na miotle przyleciałasmiech2smiech2smiech2

maszynista

Tak na imprezę wejdą tylko zaszczepieni i z aktualnym wynikiem testu Bez szczepień będą mogli się zaszczepić w szczepkobusie.Pozostali wypad z imprezy.

~Hmmm

Będzie możliwość się zaszczepić na tym koncercie ????

~EDI

BUDUJĄ NAM NOWY EDEN -JUDEN :
ZATRUCIE ŚRODOWISKA NA OGROMNĄ SKALĘ -->ZAGŁĘBIE ALUMINIUM--> WYCINKI DRZEW -->
DARMOWE INHALACJE ZE SPALARNI ŚMIECI -->DEWASTACJA RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ-->DEGRADACJA ŚRODOWISKA NATURALNEGO --> BETONOWĄ PUSTYNIĘ--> ZATRUJCIE JESZCZE UJĘCIA WODY I BĘDZIE KOMPLET DLA NAS I PRZYRODY!!! --> PUSTE HALE HSW
WKOŁO NIEUŻYTKI POKOPALNIANE JEZIÓRKO ITP LEPIEJ WYCIĄĆ ZDEWASTOWAĆ NIŻ ADOPTOWAĆ --> TAK NAM DOBRZE ŻE DOBRZE NAM TAK -->CZAS SIĘ OBUDZIĆ NIE BYĆ STEROWNY BY PŁASKOEKRNOCEM NIE STAĆ SIĘ I NIE BYĆ TYM NAZYWANYM!!!
KARMA CZEKA NA PEWNO POWRÓCI !!! NIE BĘDZIEMY BEZKARNIE NISZCZENI I TRUCI!!!!

~jan

..... @wyborca ....koncert nie został przeniesiony do naszego miasta, Rzeszowski koncert JSJD odbył się 3 czerwca 2021r. tradycyjnie w w Parku Sybiraków, z uwagi na ograniczenia pandemiczne NARZUCONE PRZEZ PISOWSKI RZĄD odbył się przy bardzo ograniczonej widowni, tradycyjnie był transmitowany przez TVP Rzeszów i Internet .... a wybory prezydenta Rzeszowa odbyły się dziesięć dni później.... no cóż dla pisowskiego elektoratu dzień bez popisywania się głupotą to dzień stracony .... sory, taki mamy rząd i takich jego sympatyków ....

TylkoZKS

Prezydent będzie się znów lansował, a durny lud stalowowolski zapomni, kto zniszczył ZKS Stal.

wyborca

Prawdopodobnie koncert na stałe przeniesie się do Stalowej Woli. Fikołka pytano, czy miasto wciąż będzie dofinansowywać jego organizację w Rzeszowie. Uchylił się od odpowiedzi.

~Aamon

A może festiwal piosenki sutanno-pedofilskiej i zaprosić gwiazdy ,, You Tube'a" - ,, Papajaka Watyniaka", ,, Arkę Szatana", a na deser ,, Behemota" z Nergalem. Idźmy w tym kierunku, żeby młodzież mądra była i wybór miała.

~Kot czarny

Przygotujcie sie niedlugo innej muzyki nie uraczycie smiech2 niebac pis

~jan

..... jest z kim świętować, zwłaszcza po tym co komunistyczny beton pokazał ostatnio w Sejmie, jak komuniści przegrywają głosowanie to znaczy że głosowanie jest nieważne ..... nie wybieram się na ten ,,szoł" sługusów Kaczyńskiego jak na jeden tydzień wystarczy mi już tej porcji podłości pisowskiej władzy ... to jasny sygnał że następne wybory parlamentarne władza sfałszuje ....

~E2rwpg

Amon tumanie ucz sie historii tłuku...

~Trol

Kiedy zbudują jeszcze jakis nowy kościół w stalowej

maszynista

Pierwsza impreza po pandemii, a co to za slaba impreza.Ludzie chca poszalec przy disko polo a tu takie cos.Ciekawe ile ludzi tam bedzie ?Impreza bardziej pasuje dla wsi przy granicy z Ukraina.