Mały Strażak w pełni wyposażony

Image
W komendzie powiatowej PSP w Stalowej Woli doszło do podpisania umów na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach programu prowadzonego przez Wojewódzki fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Mały Strażak”.

Zastrzyk pieniędzy otrzymały jednostki ochotniczych straży pożarnych z miejscowości: Burdze, Cisów Las, Jastkowice, Kępie Zaleszańskie, Majdan Zbydniowski, Pysznica, Stalowa Wola osiedle Charzewice, Stany, Zdziechowice.

W spotkaniu uczestniczyli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Bogusław Kida, p.o. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli st. bryg. Leszek Zieliński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Stalowej Woli dh. Grzegorz Idec oraz przedstawiciele jednostek OSP.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adam12

Nie mam pojęcia

~porównanie

Starsi ludzie pamiętają, jak w Kłyżowie niejaki Wojtala miał konia, wóz i pompę i dał radę z tym sprzętem. Do tego nie było dróg. , lączności telefonicznej, a domy były pod strzechą. Teraz każdy wójt czeka na jakąś darowiznę, a to przecięż pieniądze nie rosną na wierzbach.. Pan z kartonikiem "rozdaje robiąc sobie reklamę. W przyrodzie nic nie jest za darmo!!!!!

~a co tam

To dofinansowywanie OSP to zbytek przy zintegrowanym systemie ratownictwa. Przy dobrych warunkach komunikacyjnych i telefonicznych nie ma problemu z dojazdem fachowych służb. Jeśli gminy chcą niech kupują z własnego budżetu. Z podatków jest tysiące ważniejszych spraw do finansowania. Czy ty Adamie wiesz jaki jest koszt utrzymania tych instytucji?

~Marek

I znów kartonik z darowizną.

~Adam12

Tomek aleś ty glupi przecież zawsze sjest osp pierwsza na miejscu zdarzenia, ale zgadzam się ze PSP też przeważnie jest na miejscu wszystko jest potrzebne

~Tomek

Te ochotnicze straże w gminach są tak potrzebne, jak dziury w moście. Cały czas doposażanie i dofinansowywanie. W rzeczywistości to do zdarzeń jeżdzi w zależności od potrzeby straż powiatowa lub z zespołem ratowników. Tak dla szpanu wysyłają wozy bojowe i to kilka na raz.

~~~123

ha ha i tak nie będziemy głosować na partie PIS - mafijną