Jakie nowoczesne meble ogrodowe wybrać? Sprawdź nasz poradnik!

Materiał zewnętrzny Image

Nowoczesna aranżacja ogrodu to jedna z najchętniej wybieranych przez urządzających ogrody. Dlaczego jest tak lubiana? Czym się charakteryzuje? I jakie nowoczesne meble do ogrodu wybrać? W dzisiejszym poradniku odpowiadamy na te pytania i pomagamy wybrać najlepsze nowoczesne meble ogrodowe.

Styl nowoczesny – za co go kochamy?

Nowoczesny styl na dobre rozgościł się w polskich ogrodach i na tarasach. Nic dziwnego – urzeka prostotą, minimalizmem, a także łatwością i elastycznością w aranżacji. Nietrudno szybko odmienić jego oblicze, wymieniając po prostu dodatki. Przestrzeń, porządek, stonowane kolory i proste formy – tym charakteryzuje się styl nowoczesny. Całość tworzy wrażenie ładu, harmonii i sprzyja wypoczynkowi. Aby taki efekt uzyskać, niezbędne są dobrze dobrane nowoczesne meble do ogrodu.

Nowoczesne meble – z jakiego tworzywa powinny być wykonane?

Styl nowoczesny najlepiej podkreślają tworzywa takie jak aluminium i technorattan. Nowoczesne meble ogrodowe od https://cloveris.pl/ wykonane z aluminium są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Przede wszystkim aluminium to tworzywo lekkie, a zrobione z niego meble łatwo przenosić z miejsca na miejsce, składać czy w przypadku foteli – sztaplować. Poza tym aluminium jest bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak: deszcz, niskie i wysokie temperatury, duża wilgotność powietrza czy promieniowanie UV. Aluminium świetnie koresponduje ze stylem nowoczesnym. Wykonane z niego meble są minimalistyczne i eleganckie. Ciekawym rozwiązaniem, nadającym aranżacji nieco przytulności, jest połączenie aluminium z drewnem.

Drugim tworzywem, które warto wziąć pod uwagę, jest technorattan. Estetycznie zbliżony do wikliny, jednak znacznie bardziej odporny na warunki atmosferyczne, tworzy wrażenie ciepłej i przytulnej nowoczesności. Meble ogrodowe wykonane z technorattanu dostępne są w szerokiej palecie zbliżonych do naturalnych barw: od jasnych beży i szarości, poprzez brązy i grafity, aż do czerni. Każdy miłośnik nowoczesności wśród mebli technorattanowych z pewnością znajdzie swoje wymarzone modele.

Kanapy, fotele, leżaki – co wybrać do nowoczesnej aranżacji?

To, jakie meble wybierzemy, zależy od naszych preferencji i tego, jak lubimy spędzać czas w ogrodzie. Niektórzy wybiorą praktyczne i wielofunkcyjne kanapy, inni leżaki czy wygodne fotele. Świetnie w nowoczesnej aranżacji prezentują się wiszące fotele bujane, które pozwalają przyjemnie się zrelaksować w ogrodzie. Ich prosta forma i minimalistyczne wykończenie sprawiają, że idealnie wpisują się w nowoczesny styl.

Poza wypoczynkiem organizujesz takie spotkania z bliskimi? Na wszelkiego rodzaju przyjęcia, spotkania czy grille idealne będą zestawy jadalniane, składające się ze stołu i krzeseł lub foteli. Dobrym pomysłem jest zakup minimalistycznego zestawy wykonanego z aluminium lub technorattanu i ozdobienie go wygodnymi poduchami w ulubionym kolorze.

To już wszystkie nasze rady dotyczące nowoczesnej aranżacji ogrodu i wyboru mebli, które będą wisienką na torcie. Jeśli także lubisz nowoczesny design, z pewnością znajdziesz swoje wymarzone modele, które uczynią Twój zielony zakątek, przyjemnym miejscem relaksu i spotkań z bliskimi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =