Mieszkańcy chcą by im zbudować plac zabaw obok PSP nr 1

Image

Grupa rodziców zwróciła się do prezydenta z prośbą o stworzenie placu zabaw dla małych dzieci. Postulują aby powstał on na zadrzewionym terenie pomiędzy budynkiem przy ul. Dmowskiego 7 a ogrodzeniem PSP nr 1. Z miejsca dedykowanego maluchom mogliby korzystać najmłodsi mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy ul. Dmowskiego oraz Niezłomnych.

Teren wskazany przez rodziców umożliwiałby korzystanie z placu zabaw o różnych porach dnia. Swój pomysł stalowowolanie zgłosili podczas spotkania dotyczącego rewitalizacji Placu Piłsudskiego.

- Mamy świetny plac zabaw pod SDK. Jest on przepiękny. Niestety, z małymi dziećmi nie jesteśmy w stanie z niego korzystać w nasłonecznione dni. Dla tych dzieci, jak dla nas rodziców, jest po prostu za gorąco. To miejsce, które proponujemy podoba nam się, bo jest oddalone od bloków. Bardzo byśmy chcieli, aby znalazł się tam ten plac zabaw. Będzie zrobiony projekt tego placu zabaw, nienaruszający tych drzew. Będzie on złożony na pana ręce jeszcze w tym miesiącu- mówiła przedstawicielka rodziców.

Prezydent wraz z mieszkańcami i radnymi udali się nawet w miejsce, o którym była mowa. W czasie trwania dyskusji nad postawieniem placu zabaw głos zabrała mieszkanka bloku przy ul. Dmowskiego 7, która sprzeciwiła się temu pomysłowi. Podkreśliła, że obok w bloku mieszka wielu seniorów, którzy potrzebują ciszy i spokoju. Ponadto wyraziła obawy, że jeśli powstanie plac zabaw, to nocami będą przesiadywać tam osoby, które będą zakłócać ciszę nocną.

Podobne obawy wyraził również prezydent. Podał przykład placu zabaw na osiedlu Pławo, który został otwarty w maju br. Teren ten jest regularnie kontrolowany przez policję. Sprawcy dewastacji są nagrywani przez monitoring, identyfikowani. Są to osoby nieletnie, za których kary za zniszczenia płacić będą rodzice. Jak podkreślił prezydent, rozwiązaniem mogłoby być ogrodzenie i zamknięcie placu zabaw po godzinie 21:00. Nie daje to jednak całkowitej pewności, że mimo zabezpieczeń, nie będzie dochodziło do przeskakiwania siatki, niszczenia jej i w konsekwencja kolejnych aktów wandalizmu.

Podczas spotkania padła propozycja, aby wybudować plac zabaw na terenie szkoły, ale wnioskującym o niego rodzicom bardziej pasowałaby ich własna lokalizacja. Ostateczna decyzja co do placu zabaw nie zapadła. W gestii prezydenta, a następnie Rady Miejskiej, będzie podjęcie decyzji w tej sprawie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~obserwator, ale pak po prawdzie, tu piszą o placu zabaw, a tobie w tym głupim łbie zboczonym tylko kozy, zastanów się nad sobą. Jednak ten łeb uszyty z tego materiału co capy pod brzuchem noszą daje o sobie znać, nawet przy okazji placu zabaw, widocznie dlatego wszędzie kozy widzisz.

~Beż

I co mamy po 6 latach tej "wielkiej" prezydentury? Kupę długów, brak inwestorów, upadające miasto i gościa mydlącego suwerenowi oczy jak to się dwoi decydując w którą stronę postawimy huśtawkę.

e2rds

~obserwator, widzę, że nie masz nikogo to ci się ta kózka marzy, niestety, własną zajechałeś to tylko rączka zostaje.

halohalo

Joanna w punkt umiech
Dodam jeszcze, że ryj drą i mamusie i dzieci

~mieszkaniec

Ale ludziska nabrały ochoty na życzenia, jak do złotej rybki. Ogródek powinien być przy każdym bloku. Piaskownice. huśtawki /kilkurazowego użytku / - to jest dziedzina naszego włodarza. Jak będzie już tak dużo tych obiektów to może my emeryci będziemy się huśtać koło domu. Te babcie rozrywkowe pójdą do domu rozrywki dla seniora, a my zamiast na rehabilitację /okres czekania ok 7 miesięcy / będziemy przebywać w piaskownicach i na huśtawkach.

tomik

Zapraszamy Pana Prezydenta na nowe bloki na Orzeszkowej
Pokażemy co można by jeszcze zrobić i co zrobili źle

~obserwator

popatrzcie na zdjeciu głownym, na końcu scieżki jedzie erdeesik na rowerze .Tak to on a tam dalej pasie sie jego kózka.

~łohohoho

Chyba prezydencikowi zaczyna już pot po tyłku spływać! Lans gdzie się da jak się da byle by jakoś zasłonić szambo które się zrobiło! Strach zagląda w oczy ze ludzie w końcu ogarnęli co się wyprawia? No kolejnymi betonowymi placykami zabaw to już się nie wygrzebiesz, może polityczna zagrywka ze żłobkiem coś da, ale pewnie niewiele, nagłe poruszenie z hospicjum też podziała tylko na tych co nie rozumieją ze to pod wybory. Dni obecnej władzy są już chyba policzone.

~W dupie

Mieszkańcy, dokładnie czytajcie te komentarze, w których was hejtują. To miłośnicy totalnej opozycji.
To przełoży się na podejście do was jak tylko oni dojdą do władzy w Stalowej Woli.

~!!!

Może najwyższy czas trochę cztery litery ruszyć a nie każdemu budować bo chce koło samej klatki. Są błonia, jest ogródek jordanowski, park, park 24, SDK, są place boiska na szkołach, mają na szkole 4 plac zabaw, lamy i następne potrzebne nie wiadomo komu, 3 osobom. Są jakieś granice wszystkiego, miasto nie jest tylko dla dzieci do lat 6, starsze osoby też czasem chcą gdzieś usiąść w spokoju, ci co przyjdą z pracy otworzyć okno i posiedzieć w spokoju. Najwyższy czas pomyśleć o też tych dzieciakach co mają 12-18 lat żeby nie siedziały jedynie koło klatek. A nie tyko place zabaw na każdym rogu.

maszynista

Glupi ci mieszkancy,bo trzeba poczekac na nowego prezydenta.Ten co jest przy okazji budowy wytnie drzewa i tak sie to skonczy.

~Lll

Ewa zgadzam się z tobą całkowicie!!!!

~Joanna

Podobnie jak Ewa uważam, że lepiej jest zainwestować w Ogródek Jordanowski . A co do ulicy Dmowskiego to jest niedawno oddany piękny plac zabaw dosłownie o rzut beretem! Ale mamusie /500+/ wolą siedzieć na ławie przed klatką z papierochem niż przejść z dzieckiem dosłownie kilka krokőw.

~Uhahaha

Cóż za spotkanie, ważą się losy miasta. Na zdjęciach widać że "władza" podeszła do tematu poważnie. Siły są wyrównane, czwórka zainteresowanych i czwórka urzędników. Z tym że czwórka zainteresowanych podzielona na dwa obozy . Arcymistrzowska partia szachów. Będzie huśtawka czy jej nie będzie? Emocje jak na grzybach smiech2

A tak na poważnie to czym się ten chłopiec zajmuje? To powinno być omawiane z kierownikiem z UM a nie płezydętem który ma chyba ważniejsze zadania. No chyba że nie umie smiech2

~yogo

Uważam podobnie albo tak samo jak pisząca "Ewa". Poprawić wyposażenie Ogródka Jordana" i wystarczy. W to miejsce walnąć jeszcze jeden maszt, nocną porą, między blokami i będzie patriotycznie. Dajcie spokój z tymi placami zabaw, na trawie dzieci nie mogą się bawić?

~jasio

a ja i jeszcze 50 procen mieszkancof chcom zeby im zbudowac dom puplicznodarmowy

~toż to szok

Karma wraca. Każdy kiedyś odpowie za swoje czyny. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

~Ewa

Kochani jest bardzo ładne miejsce . Miejsce gdzie naprawdę się dzieci bawiły, były wielkie plany do dzisiaj stoi tablica to Ogródek Jordanowski. Poprawić piaskownice postawić kilka huśtawek , karuzele. Będzie kosztowało mniej jak zaczynanie od zera. Policja mialaby zajęcie wieczorami przespacerować się i pogonić drobnych pijaczkow. Warte przemyślenia a nie odkładanie w nieskończoność.

~Iskra

Bo te place zabaw z kilkoma " niby" drzewami to u nas norma! Powinien ktoś rozsądny pofatygowac sie i pochodzić , sprawdzić jak wyglądają place-i nowe i stare- i dokonać później nasadzen drzew! Nie krzaczkow!
Błonia, plac obok SDK, dół Skarpy obok altany i inne

~kudłaty

ja wam wszystko obiecam ... że drzew nie wytnę, że blok zbuduję, że nie wyślę waszych danych do poczty, tyle co ja wam obiecam to nikt wam tyle nie obieca, a najbardziej cieszy mnie niezwykle wasza naiwność umiech

~Vvvv

Mam nadzieję że nie będzie protestować opozycja w tej sprawie.

~Peł

A po co plac zabaw dla dzieci?
Nie lepiej kuwetę dla psów?
Przecież w Rzeszowie jest, nie możemy być gorsi!

~***** ***

A dejta już spokój z tymi placami zabaw. Nic w tym mieście się nie dzieje tylko place zabaw się stawia i remontuje.

~Kajetan

Zastanówcie się o co walczycie??
Przecież on wam wytnie drzewa i zaleje wszystko betonem.

~zyta

Plac zabaw (szczególnie amfiteatr) kolo SDK powinna codziennie wieczorami patrolować policja. Tam prawie dzień w dzień są regularne imprezy, krzyki, głośna muzyka, picie (ćpanie pewnie też), wulgaryzmy, a nawet bójki. Nie da się spać, cisza nocna (szczególnie gdy jest ciepło) jest zakłócana praktycznie każdego dnia, a patroli nie widać. Panie Prezydencie proszę coś z tym zrobić!

~Teraz

Teraz jak ja dzieci dorosłe już mam, plany na ten plac zabaw były 15 lat temu. Ja za późno lub za wcześnie się chyba urodzilem, człowiek nie będzie miał możliwości wypracowania godnej emerytury jak wcześniejsze pokolenia, a z wyjazdów za chlebem już nie skorzysta bo za stary, w pracy jak był młody to grosze zarabiał bo wtedy cenili doświadczenie, teraz gówniarze na dzień dobry więcej dostają bo nie przyjdą za mniej, nawet taki plac zabaw człowieka minie.

Slaw

Bo to prawda to co się dzieje na placu pod SDKiem w nocy to jest gehenna dla ludzi z pobliskich bloków. Wszędzie kaszojady muszą mieć place my jakoś potrafiliśmy się bawić wspólnie i bez luksosow .

~toż to szok

Zacytuję: "z małymi dziećmi nie jesteśmy w stanie z niego korzystać w nasłonecznione dni. Dla tych dzieci, jak dla nas rodziców, jest po prostu za gorąco". Rozumiem, że prezydent nie zrozumiał aluzji?????????????????Czas rozliczeń nadejdzie.