Mieszkańcy chcą by im zbudować plac zabaw obok PSP nr 1

Image

Grupa rodziców zwróciła się do prezydenta z prośbą o stworzenie placu zabaw dla małych dzieci. Postulują aby powstał on na zadrzewionym terenie pomiędzy budynkiem przy ul. Dmowskiego 7 a ogrodzeniem PSP nr 1. Z miejsca dedykowanego maluchom mogliby korzystać najmłodsi mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy ul. Dmowskiego oraz Niezłomnych.

Teren wskazany przez rodziców umożliwiałby korzystanie z placu zabaw o różnych porach dnia. Swój pomysł stalowowolanie zgłosili podczas spotkania dotyczącego rewitalizacji Placu Piłsudskiego.

- Mamy świetny plac zabaw pod SDK. Jest on przepiękny. Niestety, z małymi dziećmi nie jesteśmy w stanie z niego korzystać w nasłonecznione dni. Dla tych dzieci, jak dla nas rodziców, jest po prostu za gorąco. To miejsce, które proponujemy podoba nam się, bo jest oddalone od bloków. Bardzo byśmy chcieli, aby znalazł się tam ten plac zabaw. Będzie zrobiony projekt tego placu zabaw, nienaruszający tych drzew. Będzie on złożony na pana ręce jeszcze w tym miesiącu- mówiła przedstawicielka rodziców.

Prezydent wraz z mieszkańcami i radnymi udali się nawet w miejsce, o którym była mowa. W czasie trwania dyskusji nad postawieniem placu zabaw głos zabrała mieszkanka bloku przy ul. Dmowskiego 7, która sprzeciwiła się temu pomysłowi. Podkreśliła, że obok w bloku mieszka wielu seniorów, którzy potrzebują ciszy i spokoju. Ponadto wyraziła obawy, że jeśli powstanie plac zabaw, to nocami będą przesiadywać tam osoby, które będą zakłócać ciszę nocną.

Podobne obawy wyraził również prezydent. Podał przykład placu zabaw na osiedlu Pławo, który został otwarty w maju br. Teren ten jest regularnie kontrolowany przez policję. Sprawcy dewastacji są nagrywani przez monitoring, identyfikowani. Są to osoby nieletnie, za których kary za zniszczenia płacić będą rodzice. Jak podkreślił prezydent, rozwiązaniem mogłoby być ogrodzenie i zamknięcie placu zabaw po godzinie 21:00. Nie daje to jednak całkowitej pewności, że mimo zabezpieczeń, nie będzie dochodziło do przeskakiwania siatki, niszczenia jej i w konsekwencja kolejnych aktów wandalizmu.

Podczas spotkania padła propozycja, aby wybudować plac zabaw na terenie szkoły, ale wnioskującym o niego rodzicom bardziej pasowałaby ich własna lokalizacja. Ostateczna decyzja co do placu zabaw nie zapadła. W gestii prezydenta, a następnie Rady Miejskiej, będzie podjęcie decyzji w tej sprawie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~lekarz vel pseudointeligencie, cyt:"Do lola , masz zaproszenie do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO i to pilne. Takiego idioty palanta nie ma drugiego w naszym mieście.", no nie bądź taki skromny, jest, jest, to: "~lekarz, ~mądry, ~uczony".

~Dscc

Uuu edek, orłem to ty nie jesteś. 45 min kleiles tego swojego trzy linijkowego wysrywa do loli. Ciekawe ile ci zeszło z tekstem do manukuna smiech2 smiech2 smiech2

~lekarz

Do lola , masz zaproszenie do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO i to pilne. Takiego idioty palanta nie ma drugiego w naszym mieście.

~mądry

Do manekina , tymi wypocinami do ''mądrego'' tylko udowodniłeś hejterze , że ty w STALOWEJ WOLI nie mieszkasz. Bo do szkoły numer 4 od strony bloków na SIEDLANOWSKIEGO jest wejście które jak by nawet chciano zamknąć to się nie da bo nie ma tam furtki. Jest po prostu wejście od 30 lat i wszyscy chłopcy z tego osiedla chodzą tamtędy grać na orliku w piłkę nożną. Wejście główne od strony ulicy NIEZŁOMNYCH też jest otwarte przez cały rok bo mieszkańcy tam mają rozmaite rozrywki. Co do szkoły numer 1 to wejście do tej szkoły jest przez cały rok otwarte od strony ulicy DMOWSKIEGO. Można tam korzystać z placu zabaw dla małych dzieci przez cały rok . Natomiast trzeba zrobić dodatkowe bramki wejściowe od strony tych bloków aby rodzice z bloków na NIEZŁOMNYCH czy POPIEŁUSZKI mieli łatwy dostęp do tych placów zabaw. Kiedy hejterze przestaniesz robić ze siebie idiotę użytecznego.

~mieszkaniec

co za wygodnictwo, to już rodzicom nie chce się pójść na plac, tylko z okien własnych mieszkań chcieliby dzieci kontrolować? a chciałeś mieć dziecko jedna z drugim, to zapierniczaj przy nim.....

maszynista

Lola sama prawda o ministrancie i jego karierze.

~lola

Do "BLI" - samochwała u drzwi stała. Przecież ten pan znany jest z budowania wszystkiego z samych okrąglaków. To postać do złudzenia przypominająca literackiego narcyza. On na wszystkim się zna, on jest najlepszy, najskuteczniejszy, najprzystojniejszy i wszystko naj, naj...Bardzo uwiera go dług w który zaopatrzył miasto ale o tym sza, co najwyżej jakiś jego przyboczny powie 'niewielki", albo że na tle innych miast nie jest źle... Nie powie prawdy o kurczącej się liczbie mieszkańców, o braku inwestycji pro rozwojowych, o braku perspektyw dla młodych wykształconych ludzi o gigantycznych wydatkach bieżących magistratu czy wynagrodzeniach w nim. On powinien wzorem innego faceta z Podkarpacia p. Sobolewskiego być sekretarzem generalnym d/s propagandy pis. To nic, że w mieście co raz więcej ludzi popada w biedę i zaczyna brakować na wiele, wkladzy jest dobrze.

~cst

Im więcej placów zabaw, tym większa szansa darcia ryja po nocy przez kwiat polskiej młodzieży, którzy mając cichą publikę, widzą w tym możliwość zaistnienia, a że mózgu im poskąpiło, to nadrabiają szczekaczkami. Zapytajcie ludzi, którzy mają obok swoich bloków 1 albo 2 takie place, co im najbardziej przeszkadza, a jest duża szansa, że odpowiedzą, że właśnie place zabaw. W dzień wiadomo - dzieciaki się bawią, idzie zrozumieć. W nocy to już zupełnie inna sprawa. Ale jeśli mieszkańcy chcą mieć luksus ze skutkiem ubocznym w postaci podpitych zakompleksionych wyjców po nocy, to ich (i włodarza, który w ten sposób realizuje się politycznie) decyzja.

~Krycha

Jestem przeciw, mąż po mocnej zmianie nie będzie mógł się nawet przespać. Chcecie zrobić plac zabaw proszę bardzo co z placem i terenem koło domu kultury. Dalej stoi niezagospodarowany. Tam nie ma bloków nikomu dzieci nie będą przeszkadzać. I co najważniejsze blisko policji będzie pełna kontrola nawet z okien.

~Mieszkaniec

No to się @edek, olo, olka, pod wieloma nickami zdziwi. Co powie rodzina?

~Marek

Nas włodarz ukończył ostatnio w Toruniu na WSKSiM "Etykę w biznesie" i w ten właśnie sposób etycznie podchodzi do każdego życzenia mieszkańców. Po prostu przeistoczył się w złotą rybkę wierząc, że rybka umorzy wszystkie długi.

~Morela

Do tej ważnej dla miasta decyzji o tym w którą stronę będzie stała huśtawka mogli ściągnąć jeszcze ministra infrastruktury, wody polskie i łysiejącego koleszkę płezydęta z babcią Jasią w zestawie smiech2

Czy takimi pierdoła mi nie powinien zajmować się jakiś kierownik z UM?

Jak tam nowi inwestorzy?

Co w sprawie gigantycznego długu miasta?

manukun

@tutejszy
Co z tego, że blisko, jak zamknięte? Jakby ktoś myślał, te wszystkie place zabaw mogłoby być czynne cały czas, ale lepiej ogrodzić. Niech dzieci ćpają albo gapią się w ekran z braku zajęcia

manukun

@mądry
Skończ bredzić partyjny klakierze. Szkoły po zajęciach są zamykane. W psp 4 dzieci przeskakują przez płot, żeby korzystać z tego placu zabaw. Furtkę sobie zrób, ale do własnego myślenia, bo od propagandy partyjnej straciłeś samodzielność w poglądach

~tutejszy

To się porobiło. Grupa mieszkańców. Ci ludzie mają wiele placów zabaw bliżej np przedszkole mają jakieś 30 metrów do placu zabaw, szkoła nr4 jakieś 50 metrów, trochę dalej mają na plac zabawa na szkole nr 1. No ale jak , co za daleko? Znowu zabrać kawał terenu na głupotę i wydać znowu kasę??

~mądry

To jakieś szaleństwo z tym placem zabaw a dlaczego. Bo parę kroków dalej na placu szkoły podstawowej nr.1 jest plac zabaw dla dzieci. A parę kroków dalej jest nowy plac zabaw przy DMOWSKIEGO. Niedługo przy każdym bloku mieszkańcy będą żądali placów zabaw. A hejterzy walczą z budową placów zabaw dla małych dzieci. Jeszcze jedna najważniejsza rzecz zrobić furtki od strony tych bloków z których mieszkańcy proszą o nowy plac a także od bloków na NIEZŁOMNYCH aby wszyscy rodzice dzieci mieli łatwy dostęp do tego placu zabaw przy szkole podstawowej nr. 1. Co tam robi ten suchy przy rodzicach na tych zdjęciach.[mowa o tym z brodą].

Zatestowany

Ciekawe co Ci rodzice twierdzą... Całe życie wychowywałem się w tamtym bloku, i nie można było narzekać na brak placów zabaw. Jest plac na szkole nr 1, jest plac na szkole nr 4, jest plac na przedszkolu obok szkoły nr 1, jest plac za przedszkolem nr 7, jest nowo oddany plac obok szkoły katolickiej, plac obok dawnego budynku ZUSu (obok metalowca) ,a w końcu jest również plac w ogródku jordanowskim, do którego idzie się raptem 10 minut, tempem dziecięcym... Zatrważające jest jak bardzo ludzie stali się leniwi i roszczeniowi.

~Mieszkaniec

~BLI
Jest, to Jeżowe.

~BLI

oglądałam naszego Prezydenta w Polsacie i wierzcie mi cała Polska miała zaszczyt dowiedzieć się że Stalowa Wola jest miastem mlekiem i miodem płynąca--miasto jest zarządzane przez geniuszy ekonomicznych jesteśmy oazą i wyspą dobrobytu ===czy ktoś wie może w Polsce jest druga Stalowa Wola?

~obserwator

Place zabaw , orliki, skocznie narciarskie, skay parki jakie jeszcze cuda wianki. DZIECI I TAK TO MAJĄ DALEKO TO W DU..... Proszę zobaczyć jak zdrowo dzieci i młodzież spędza czas wolny koło fontanny i na ławeczkach na przeciwko MDK.

~juchu

a nie lepiej parking tam wybudować. Człowiek po pracy nie ma gdzie samochodu zaparkować tylko musi krążyć coby miejsce jakieś było.

~PIETER

W miescie jest duzo placow zabaw,niech guwniarze biora rower i tam sie bawia.Z placami zabaw jest zwiazane to ze dra ryje przed oknami i nie ma spokoju a przeciez po pracy czy jak ktos jest na emeryturze nalezy sie k......mac drzemka wciagu dnia....Nawet kaczki robia sobie drzemke... ;-) a tu bedzie jak na targu rybnym w Chinach....jak sa place wolne z zielenia to zrobic cos innego .Tylko nie plac zabaw !! Mozna np za te pieniadze zrobic nowa fontanne kolo MDK .Tyle lat to niszczeje ..

~nowa

do pracownik
święta racja !!!

~nowa

Tak, tak , tak , proszę zrobić plac zabaw i ogrodzone boisko do gry w piłkę.
Jesteście wybrańcami że Pan prezydent się z Wami osobiści spotkał. Co nie którzy chcą od kilku lat spotkać się osobiście z panem Prezydentem w podobnych sprawach i niestety nic z tego. Gratuluję siły przebicia umiech

tomik

Absolwent
Ja za swoje mieszkanie płacę co miesiąc i to nie małe pieniądze.
I za darmo też go nie dostałem. Masz pojęcie jak krowa o gwiazdach

~ALA

Co by nie zrobili to i tak będą mieli mieszkańcy problem z nocnymi zakłóceniami i wandalizmem. Popatrzeć na plac obok MDK, syf, brud i młodociana patologia. Strach tam się wybrać bo wulgaryzmy słychać z daleka i nikt nic z tym nie robi. Do czasu jak nie weźmie się za to policja i miasto to szkoda inwestować.

~absolwent

Dostali mieszkania za darmo i jeszcze śmią domagać się więcej. A potem sprzedaż cenie po rynkowej. W takim razie niech uczciwie zapłacą za swoje mieszkania. Nie ma abolicji.

~pracownik

Kolejne roszczeniowe matki.. Osoby pracujące chcą też odpocząć w spokoju po całym dniu pracy a nie słuchać wrzasków bombelków do późnych godzin wieczornych.. A jak im zwrócisz uwagę to mało Ci oczu nie wydrapią .. Zero dyscypliny i myślenia

~Turysta

Dla małych dzieci to sa małe zabawki. Zrobic 3 metrowe ogrodzenie i spoko.

~1000+

Na Podleśnej zrobili plac zabaw i boisko a roszczeniowe bachory i tak dokuczają okolicznym mieszkańcom swoimi patologicznymi nawykami , te inwestycje ich słabo interesują