Budowa hospicjum staje się faktem

Image

Miasto jest w trakcie poszukiwań wykonawcy, który zajmie się budową oczekiwanego od lat hospicjum.

Budowa Hospicjum i Zakładu Opieki Długoterminowej, które będą się mieścić przy ul. Kwiatkowskiego może kosztować między 17 a 25 mln zł. Dużym wsparciem przy realizacji tego zadania będą pieniądze pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a jest to suma 15 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana w formule "Zaprojektuj i wybuduj". Pierwszy etap zakłada opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, co ma potrwać 120 dni. Następne działania, to wykonanie dokumentacji wykonawczej oraz projektu technicznego, na co termin (od podpisania umowy) wyniesie 150 dni. Etap drugi będzie wiązał się z przystąpieniem do prac budowlanych, które potrwają 24 miesiące.

W hospicjum zostanie przygotowanych 25 łóżek w pokojach 1 i 2- osobowych oraz izolatki, w przypadku np. konieczności izolacji osób zakażonych chorobami zakaźnymi. W każdym z pokoi będzie mieścić się łazienka. Będzie także miejsce odpoczynku dla rodzin chorego. Ponadto w obiekcie znajdzie się m.in.: stołówka, jadalnia, kaplica, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~uczony vel pseudointeligencie, widzę, że ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a może i słuchać, prawie tak jak księża. Ich też uczono mówić, a nie słuchać. Przecież pisałem ci głąbie jako do "~doktor" że to nie będzie na 100 % tylko na 200% i nie 100 tys, tylko 200 tys. A ty nadal z tymi 100 tysiącami.

e2rds

~uczony vel pseudointeligencie, ty jako "~uczony", "~lekarz", "~inżynier", "~mądry", "~doktor" w jednym a u gruncie rzeczy to tylko "krzywy niemyty itd" nawet tam się w przyszłości nie będziesz nadawał, zasrał byś cały ten dom i gdzie by inni mieli mieszkać. Tak się zachowuje zasraniec, a tytułuje się:"~uczony", "~lekarz", "~inżynier", "~mądry", "~doktor" . Pozdrawiam mile na cały dzisiejszy dzień. Morze jest dzisiaj piękne.

~lekarz

Do ixi, pytasz to masz odpowiedź zaraz aby tam się dostać to majątek każdego będzie kosztował to nie miejsce dla każdego chętnego[ co miesiąc]. Do tej pory nie ma takiego przybytku i jakoś wszyscy dożywają swoich ostatnich dni.

~uczony

Do e2rds , emerycie masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO , na głowę ci już nie pomożemy ale może na nogi. Tyle idiotycznego hejtu przeciwko mieszkańcom naszego miasta co ty tu wylewasz nikt drugi tak nie zachowuje się. Czy ty naprawdę nie wierzysz , że STALOWA WOLA za kilkanaście lat nie będzie 100 tysięcznym miastem. To o czym ja mam z tobą dziadku dyskutować? Tyle idiotycznych wypocin co ty wypociłeś na tym portalu to nie ma takiego drugiego. Po za tym masz demencję bo się bez przerwy powtarzasz.

~ixi

25 łóżek na 60 tysięczne miasto plus mieszkańcy powiatu? Porażka. Któż tak planuje" Demografia jest bezlitosna. Społeczeństwo się starzeje, żyjemy coraz dłużej ( nie licząc okresu pandemii) wiec ludzi z chorobami nieuleczalnymi i paliatywnymi bezie coraz więcej.... I co będą decydować znajomości przy przyjęciu czy zasada kto pierwszy ten lepszy czy inne ( jakie)? Ta placówka powinna być zaprojektowana od samego początku na ośrodek dla 50-80 osób.

e2rds

~doktor vel pseudointeligent, tak, tak, nasze miasto będzie, nie na 100 %, ale na 200 % nie 100 tysięcznym ale 200 tysięcznym , z dziesiątkami tysięcy bloków i w każdym po po 10 mieszkań wolnych, a nasz prezydent to będzie rządził do 2200 roku i będziemy mlekiem (kozim z hodowli pseudointeligenta) płynąć i miodem z afrykańskich pszczół, a prąd to będzie za darmo z tej elektrowni słonecznej. Cały beton pomalujemy na zielono i będziemy zieloną wyspą. ~doktor vel pseudointeligencie, już dość nakłamałeś, może dał byś sobie to tym głupim łbie i przestał tych głupot wypisywać, bo to ty najwięcej sr.sz w to gniazdo, a wszystkim innym to zarzucasz wazeliniarzu bez umiaru. Jakim trzeba być głąbem, żeby chrzcić się takimi nickami jak: doktor, inżynier, lekarz, mądry, Inteligent, Wódz, ważny, tak idiotycznie pisać i posmarowawszy wazeliną włazić, włazić, włazić.

~jkl

@lukarz został jeden widział ale go czuć.

e2rds

~inżynier vel pseudointeligencie, ja mam dosyć kasy by dobrze żyć, mało tego nawet jak obecne taczki dla ciebie zepsują się, bo przecież ich używam do wożenia z kompostownika, to obiecuje, dla ciebie nowe kupię, razem z obornikiem, specjalnie świńskim, masz to jak w banku.

~inżynier

Do e2rds, więc dziadku startuj w przetargu i wybuduj to hospicjum i się obłowisz. Z twoją demencją ten dom bardzo będzie potrzebny.

e2rds

Ale przy tej budowie ktoś się obłowi, 25 mln na 25 miejsc, Palec i Sznur to potrafi gospodarować nieswoimi pieniędzmi.

e2rds

~Darek, o Darek wytrzeźwiał, no widzisz obleśny typie, ty tam się nie nadajesz, co najwyżej na oczyszczalnię śmieci.

~Darek

Połóżcie tam Erdeeska

~:-)

25 łóżek? no bez jaj...wysilili się, he he he, jak to pisuary, wszystko na pokaz

~gina

tak duzy obiekt i tylko25 lozek/ DZIWNE

~doktor

Hejterzy nie kompromitujcie się na maksa bo bez przerwy produkujecie , że miasto coraz mniejsze i coraz mniej mieszka mieszkańców a tu nagle , że hospicjum za małe bo STALOWA WOLA to wielkie miasto. Więc ćwierć analfabeci albo jesteśmy coraz mniejszym miastem i to hospicjum jest już za duże. Albo nasze miasto w przyszłości będzie na 100 procent miastem ponad 100 tysięcznym i to hospicjum wtedy będzie za małe. Dlatego trzeba go tak zbudować aby w przyszłości była możliwość rozbudowy. Jeszcze jedna najważniejsza rzecz pobyt w tym hospicjum to majątek będzie kosztował każdego kto tam wyląduje. Ale budujcie szybko bo tacy jak ''e2rds'' już dawno tam powinni przebywać.

~inżynier

Do babka, po co się kompromitujesz swoją głupotą. SZREK planował na początku swojej pierwszej kadencji budowę hospicjum a to było prawie 20 lat temu. A problem był w tym , że grosza nie miał a 20 milinów w latach 2003 to dziś 40 milionów. Tak pieniądz leci co roku na łeb dlatego kto szybko buduje ten dwa razy więcej wybuduje.

krysz

Stefan

ty w ogóle coś kumasz czy tylko drzeć papę potrafisz? Ekonomisto z bożej łaski.

~verso

najwyższy czas.tylko oby się udało

~lekarz

Do jkl, idioto użyteczny stalownia to od 30 lat już nie działa . Z dawnej huty , został tylko jeden wydział ale idiota zawsze się swoją głupotą musi pochwalić.

~jkl

Świetna lokalizacja.Świeże powietrze prosto ze stalowni. No ale co tam, po co umierającym powietrze.

~Joa

Mało coś tych łóżek, szkoda, bo duże miasto nasze

~Stefan

Jedno lozko za 1 mln. Brawo wy. Kuwa drozej nie bylo? 25 osob tylko? To jakas porazka a nie sukces

~Rudy

Oby nie takim jak fabryka maseczek.

~wow

budowa hospicjum będzie kosztować do 25 milionów złotych... w hospicjum będzie 25 łóżek. jedno ''łóżko'' .. za milion złotych smiech2 ?

~do ekologa!

Projekt powstał bodaj w 2012 roku i był 2 razy większy niż toto teraz. O czym ty gadasz?? Zapoznaj się w gminie z faktami. Projekt powstal za Szreka, a szansę na realizacje dostal obecny prezydent, i co?? i jajco.

~babka

Za Szreka w pierwotnej wersji za około 20mln miało być łącznie około 50 łóżek (hospicjum + zakład opiekuńczy) - rok 2012 - 2013
Lucek najwyraźniej pomysł torpedował, bo ważniejsze zabawy na błoniach, propaganda i słit pomysły
Teraz zmniejszyli o zakres połowę i dalej 20mln. Ale grunt ze nie Szrekowe... Tak działa PIS w całym kraju. Pomysł konkurencji podoba się?? To go sekujmy, potem coś poprawmy (czyli zepsujmy) powiedzmy ze bęzie taniej (lub bardziej nasze) i gawiedź się cieszy
To samo wyszlo z tzw obwodnicą, a raczej obwodniczką, bo to mniej więcej taka skala.
Żygać się chce od tej tępej propagandy

~kibic

25 miejsc to kropla w morzu. Od razu winien być zaprojektowany na co najmniej 50 osób a budowa mogła by być realizowana etapowo w zależności od funduszy. Ale by tak podziałać w UM ktoś musiał by mieć trochę oleju w głowie, ale z tym to jakoś trudno !!!

~Stalowiak

ekolog -wazelinki nie brakuje ????

~ekolog

Za SZREKA było tylko dużo gadania i nic nie robienia. Pamiętam jak przed wyborami obiecał mieszkańcom , że za środki norweskie wybuduje hospicjum i co 12 lat minęło jak jeden dzień i nic nie zrobił. A jak nasz obecny bardzo ciężko pracuje to wszystko się udaje zrobić. Tuż przed następnymi wyborami na 100 procent otworzymy to hospicjum.

~uważny

Następne dobrodziejstwa na 2023 r tak dla pamięci przed głosowaniem. Betonozy i niszczenia zieleni nie przykryje żaden pomysł. To pewne.