Onko Tour zawitał do Parku Miejskiego w Stalowej Woli

Image

Do Stalowej Woli zawitała grupa rowerzystów, która składa się z byłych pacjentów onkologicznych. Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia, na szczycie schodów, stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.

Onko Tour to jedyny rajd rowerowy trasą Green Velo w Polsce, w którym udział biorą pacjenci onkologiczni oraz przedstawiciele urzędu związanego z ochroną zdrowia. Tegoroczna grupa to zespół 15 osób.

- Onko Tour to inicjatywa dla osób, które mają za sobą doświadczenia onkologiczne i w ten sposób pokazują dzisiaj inny moment swojego życia, czyli moment już po chorobie, pokazują, że wrócili do swojej aktywności. Dzisiaj mogą spełniać marzenia i udowadniają, że rak to diagnoza, a nie wyrok- mówi Katarzyna Kulczyńska, Prezes fundacji "Pokonaj raka".

Trasa Onko Tour rozpoczęła się w Rzeszowie, a zakończy w Kielcach, gdzie uczestnicy rajdu spotkają się z pacjentami zmagającymi się z chorobami nowotworowymi. Podczas codziennych przystanków cykliści zachęcają mieszkańców do profilaktyki. Poprzez pozytywną energię i doświadczenie udowadniają, że informacja o tym, że ma się raka nie oznacza końca życia. Wprost przeciwnie. Może być początkiem lepszego życia. Z nowotworem przecież trzeba walczyć, a z tej walki wyjść zwycięsko.

Wsparciem dla Onko Tour są pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta, którzy na co dzień służą pomocą i profesjonalną informacją na temat praw pacjenta.

- Biuro Rzecznika Praw Pacjenta pomaga pacjentom w różnych etapach leczenia. Współpracujemy z organizacjami takimi jak Fundacja „Pokonaj raka” aby propagować ideę praw pacjenta. Razem z nami jeździ namiot, w którym organizowane są konkursy, pogadanki. Tłumaczymy jakie pacjentowi przysługują prawa, aby w tym skomplikowanym systemie zdrowia sobie radził- mówi Jarosław Fiks, dyrektor generalny Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Wśród uczestników rajdu jest Cyber Marian, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów, który biorąc udział w Rajdzie Dakar, jego część przebył na kultowym rowerze „Wigry”.

- Chorowałem na długo przed tym, gdy stworzyłem tę postać w internecie, natomiast wydaje mi się, że choroba miała jakiś wpływ na moją twórczość, na moje poczucie humoru. Ja na szczęście mam taki charakter, że jak dowiedziałem się o chorobie, przez cały przebieg choroby potrafiłem, można powiedzieć, śmiać się. Podchodziłem do tego z takim dystansem, czasem czarnym humorem. To mi mega pomogło- mówi Cyber Marian.

Kolejnym przystankiem po Stalowej Woli na trasie Onko Tour jest Sandomierz.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~EDI

DRODZY POLACY OGLĄDAJCIE NA YOU TUBE MARSZ DLA WOLNOŚCI KATOWICE 7.08.2021 !!!
MARSZ W KATOWICACH!!! NIE ZAMKNĄ NAM UST!!!

e2rds

~Mik, a któremu, dla naszych rządzących to mamona jest Bogiem, aleś ty naiwny, nie chodź do lekarzy, tylko módl się, faktycznie tylko o zdrowie, bo o rozum za późno. Kto ci tak zrył umysł.

~wiechu

~Mik Według tej filozofii służba zdrowia powinna zostać zlikwidowana,wszystko pozostawić Bogu. Ci co podobnie uważali,spoczywają na Ofiar Katynia. Osobiście od lat zawierzam swoje zdrowie lekarzom i uwierz,z dobrym skutkiem.

~cst

Stalowiak3. Masz prawo do własnego zdania tak jak ja mam prawo do wątpliwości. Skoro znasz statystyki, to po co usilnie chcesz, żeby inni je znali, zwłaszcza, że mogą to sprawdzić sami, jeśli zechcą? Skąd u ciebie ten przejaw "altruizmu"? Ogólnie osoby wierzące w efektywność szczepień wykazują ostatnio wielką troskę o innych, zwłaszcza tych, którzy mają inne zdanie niż oni. To jakaś zorganizowana akcja czy ukryty motyw? Jeśli się zaszczepiłeś, jesteś już chroniony - nie musisz się przejmować innymi. Zbytek łaski. Nie martw się innymi - oni sami się o siebie zatroszczą.

stalowiak3

redakcja dlaczego juz nie podajecie liczby zakazen jak tto robiliscie do nie dawna? w waszym mniemaniu epidemia sie skonczyla a powiat stalowowolski ostatnio na czele pod wzgledem zakazen.. nawet bije 3 razy wiekszy Rzeszów.

~rsttt

a co to za sekta opłacona przez rząd przyjechała zaszczep się i umieraj

~Mik

Wiechu ty człowieku Bogu wierz a nie sprzedajnym konowałom

~Dubpit

Wiechu pobudka czas najwyższy rok temu śmiali się wszyscy z tych co mówili że srandemia będzie cały czas paszporty srovidowe zakaz wejść do restauracji kin itp tylko dla zaczipowanych teraz to wszystko staje się faktem a uwierz w to że teraz to tylko początek tego co nam zgotują Gates i inni psychole także wojna dopiero się zaczyna

~poi

Ale się jechało po kostce pseudo wygodnie

~Allk

Hehe onko tur stek bzdur jestem po operacji zdiagnozowany rak zacząłem badanie prywatnie i praktycznie za wszystko placilem Jeśli bym się zdał na te broszury i droge oficjalna szczególnie w tamtym roku to bym był u Abrahama.Takie to promocje chyba tego covida znamię bestii

~cst

Wiechu. Zdanie zaczynane od nazywania kogoś, kto ma inne zdanie niż ty taktownie pominę. Co do napadów na punkty szczepień - jestem za dobrowolnością szczepień, nie za nazistowskimi metodami i nie jest dobrym pomysłem wrzucanie wszystkich do jednego wora z grupą debili, którzy postanowili, że siłą coś zmienią. Więc nie - nie popieram ataków na punkty. A nie pomyślałeś, że to mogą być prowokacje w stylu PRL/KGB/służby specjalne? W USA tego typu prowokacja były i są normą (nawet za prezydentury Trumpa). JAki problem opłacić kilku użytecznych idiotów? Jaki problem zrobić kilka takich wypadów, żeby w opinii publicznej "zrodzić" stereotyp: ktoś popierający dobrowolność = ktoś przeciwny szczepieniom = antyszczepionkowiec = naziol? Dla typowego człowieka to wszystko przecież 1 i to samo,a to nie prawda. A, że ludzie lubią myśleć stereotypami, bo to ułatwia im ogarnianie rzeczy nieoczywistych to już inna kwestia. Socjaliści wychowani na socjotechnikach rodem z KGB wiedzą, jak ludziom robić wodę z mózgu wykorzystując ich naiwność i niechęć do myślenia...

~wiechu

Ujawnił się kolejny wybitny znawca tematu otumaniony przez płaskoziemców,wyznawców teorii G.Brauna. Sam jako pacjent onkologiczny zaszczepiłem się,bo wierzę lekarzom,dzięki którym w miarę sprawnie funkcjonuję. Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii,lecz bandyckie napady na punkty szczepień powinny być karane z całą surowością prawa. Niestety,Polska od 6 lat nie jest normalnym krajem.

~cst

Rak, w przeciwieństwie do covida, jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą, która, w przeciwieństwie do covida, nie potrzebuje marketingowej propagandy i nie jest pretekstem do przeprowadzania eksperymentu medycznego na otumanianych socjalistycznymi socjotechnikami ludziach. Tak więc: akcja jako symbol walki z rakiem - tak, podpinanie pod to covida - nie.