Czy Stalowa Wola będzie mieć Psi Plac Zabaw?

Image

Są w Rzeszowie, Jaśle, Krośnie, ale nie w Stalowej Woli. U nas wciąż psy wyprowadzane są na spacerek przed blokami, pod oknami i balkonami współmieszkańców. Wciąż rzadko zdarza się, by ktoś sprzątał po swoim pupilu. Nie można ich też spuścić ze smyczy, bo na to nie pozwalają przepisy, a zwierzak w końcu powinien się wyszaleć, wybawić, wyskakać i coś mieć z tego swojego, psiego życia. Psie place zabaw, psie toalety… Czy i u nas coś ruszy się w temacie?

W 2018 roku, podczas sesji Rady Miasta, rajcy podjęli decyzję dotyczącą zniesienia opłaty za posiadanie psów. Wtedy też radni Dariusz Przytuła, z poparciem Renaty Butryn, mówili o potrzebie stworzenia w naszym mieście takiego miejsca, dedykowanego szczególnie czworonogom. Temat wrócił przy okazji rozmów o zagospodarowaniu osiedla Fabrycznego, szczególnie okolic Miejskiego Domu Kultury. Sami mieszkańcy pytali o możliwość przeznaczenia kawałka ziemi dla naszych braci mniejszych. Prezydent przyznał, że sprawę zna i wie o takich potrzebach.

- Zostało to zgłoszone przez mieszkańców i jest w tej chwili analizowane, ale również budzi pewne kontrowersje. Psi Park. Chodzi o taki obszar, gdzie właściciele psów mieliby swoje miejsce do takiego aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami. To miejsce zostało wskazane w tej drugiej części pasażu: od Szkoły Podstawowej nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 4, ale to jest również sprawa, która wymaga pewnego przedyskutowania, przede wszystkim z mieszkańcami ul. Niezłomnych, przy tamtych blokach, bo też trzeba powiedzieć, że taki park budzi pewne oddziaływanie. Innym miejscem przeze mnie wskazywanym do takiego celu jest bardziej teren Parku Miejskiego, od strony ul. Mickiewicza, między ul. Skoczyńskiego a Mickiewicza w miejscu starego placu zabaw, który tam się znajduje. Tam, myślę, można by było wkomponować park w obecną zieleń, ale jest to postulat, który tutaj chciałbym również zgłosić. Myślę, że takie miejsce również powinno powstać w Stalowej Woli- mówił na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Fabrycznego prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę, że tego typu parki zawierają w swoim obszarze coś na kształt dużej kuwety dla psów, miejsce to powinno być jednak nieco oddalone od bloków mieszkalnych. Wówczas nie narażałoby się mieszkańców na nieprzyjemne nie tyle widoki, co zapachy, zwłaszcza przykre w okresie wiosenno- letnio- jesiennym. Koszty związane z tym zadaniem zależałyby od wielkości placu, a także od tego, co by na nim miało się znaleźć. Jak sprawdziliśmy, w innych miastach koszty związane z utworzeniem psiego placu zabaw wahały się od 100 do 250 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że ceny usług budowlanych znacznie wzrosły w ostatnich miesiącach, te kwoty mogą być jeszcze wyższe.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy w mieście potrzebny jest psi plac zabaw? Gdzie widzielibyście takie miejsce?

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tygrees

Ale barany

~Licencja

Panie Prezydencie, jak tą "inwestycję" obiecała opozycja, to niech się postara o to.
Niech im pan pozwoli działać smiech2

~dorotkastal

Najlepsze miejsce to tereny koło kortów i stadionu,ul.Wyszyńskiego

~Pies

Na trawie to jeszcze ale jak na chodniku nawali to już bezczelność

~!!!

~@PRAWDA Wyobraź sobie, że poza granicami nawet w małych mieścinach takie kawałki ogrodzone dla piesków to norma. Nie po to żeby opozycja miała o czym krzyczeć tylko żeby pieski nie biegały pomiędzy dziećmi, nie straszyły ich i nie srały po piaskownicach, koło ławek, na chodnikach, pod balkonami ludziom. A jak piesek bryknie sobie tam gdzie są dzieci i nasra jest słony mandat dla pana czy pani.

~złomiarz

Będzie psi plac zabaw tak jak i obiecywane schronisko :-/

~!!!

Jedną wielką kuwetą to już pomału stają się działki przed Sanem. Coraz więcej niespodzianek kołu furtek. Niektórym paniom mało głowa się nie urwie jak ją odwracają jak piesek kupę robi, a jak się zwróci uwagę, że chociażby tego pieska dalej od furtki dwa metry zabrały udają głuche jak pień.

~@PRAWDA

A niech powstanie ta kuweta, ale jeśli sralnik nie będzie sprzątany to raz w miesiącu' przed sesją, idą tam radni PO i sprzątają wszystkie zanieczyszczenia.
Będą wiedzieli jakie mają gó***ne pomysły.

~PRAWDA

Przecież to obiecywała totalniacka opozycja przed wyborami.
Minęły od tej czczej gadaniny 4 lata i do tej pory NIC w tej sprawie nie zrobili.
Ostatnio tylko Darek z PO jęczał, że w Rzeszowie powstaje, u nas nie.
I narzekał że ludzie hejtują.
To się k...a weż do roboty i doprowadż do powstania tego w Stalowej Woli.
W Rzeszowie mieszka panisko i narzeka, a robić nie ma komu!!

~Stalowa

Do takiego parku chodziliby ludzie, którzy naprawdę kochają swoje psiaki. I po nich sprzątają. Zawsze sprzątam po psiaku. Zdarzyło mi się zapytać właściciela czworonoga, czy może zapomniał woreczka więc mogę go poratować. Niestety, padło w moją stronę dużo niecenzuralnych słów. Ktoś kto nie kocha zwierząt nie może być dobrym człowiekiem.

~tylewtemacie

Taki park to istna wielka kuweta.. Pod blokiem się nie chce wieśniakom zbierać odchodów po swoich psach a co dopiero w takim parku.. Park byłby dobrym pomysłem gdyby niektórzy potrafili się zachowywać jak cywilizowani ludzie ale patrząc jak wyglądają trawniki to szkoda pieniędzy..

~MottodlaElyty

Gdyby głupota miała skrzydła, Kudłaty latałby nad kominami elektrowni niczym gołębica.

~aaa

Nie można ich też spuścić ze smyczy, bo na to nie pozwalają przepisy.... - czy oby napewno nie pozwalaja ?