Czy Stalowa Wola będzie mieć Psi Plac Zabaw?

Image

Są w Rzeszowie, Jaśle, Krośnie, ale nie w Stalowej Woli. U nas wciąż psy wyprowadzane są na spacerek przed blokami, pod oknami i balkonami współmieszkańców. Wciąż rzadko zdarza się, by ktoś sprzątał po swoim pupilu. Nie można ich też spuścić ze smyczy, bo na to nie pozwalają przepisy, a zwierzak w końcu powinien się wyszaleć, wybawić, wyskakać i coś mieć z tego swojego, psiego życia. Psie place zabaw, psie toalety… Czy i u nas coś ruszy się w temacie?

W 2018 roku, podczas sesji Rady Miasta, rajcy podjęli decyzję dotyczącą zniesienia opłaty za posiadanie psów. Wtedy też radni Dariusz Przytuła, z poparciem Renaty Butryn, mówili o potrzebie stworzenia w naszym mieście takiego miejsca, dedykowanego szczególnie czworonogom. Temat wrócił przy okazji rozmów o zagospodarowaniu osiedla Fabrycznego, szczególnie okolic Miejskiego Domu Kultury. Sami mieszkańcy pytali o możliwość przeznaczenia kawałka ziemi dla naszych braci mniejszych. Prezydent przyznał, że sprawę zna i wie o takich potrzebach.

- Zostało to zgłoszone przez mieszkańców i jest w tej chwili analizowane, ale również budzi pewne kontrowersje. Psi Park. Chodzi o taki obszar, gdzie właściciele psów mieliby swoje miejsce do takiego aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami. To miejsce zostało wskazane w tej drugiej części pasażu: od Szkoły Podstawowej nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 4, ale to jest również sprawa, która wymaga pewnego przedyskutowania, przede wszystkim z mieszkańcami ul. Niezłomnych, przy tamtych blokach, bo też trzeba powiedzieć, że taki park budzi pewne oddziaływanie. Innym miejscem przeze mnie wskazywanym do takiego celu jest bardziej teren Parku Miejskiego, od strony ul. Mickiewicza, między ul. Skoczyńskiego a Mickiewicza w miejscu starego placu zabaw, który tam się znajduje. Tam, myślę, można by było wkomponować park w obecną zieleń, ale jest to postulat, który tutaj chciałbym również zgłosić. Myślę, że takie miejsce również powinno powstać w Stalowej Woli- mówił na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Fabrycznego prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę, że tego typu parki zawierają w swoim obszarze coś na kształt dużej kuwety dla psów, miejsce to powinno być jednak nieco oddalone od bloków mieszkalnych. Wówczas nie narażałoby się mieszkańców na nieprzyjemne nie tyle widoki, co zapachy, zwłaszcza przykre w okresie wiosenno- letnio- jesiennym. Koszty związane z tym zadaniem zależałyby od wielkości placu, a także od tego, co by na nim miało się znaleźć. Jak sprawdziliśmy, w innych miastach koszty związane z utworzeniem psiego placu zabaw wahały się od 100 do 250 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że ceny usług budowlanych znacznie wzrosły w ostatnich miesiącach, te kwoty mogą być jeszcze wyższe.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy w mieście potrzebny jest psi plac zabaw? Gdzie widzielibyście takie miejsce?

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~He he

Zboczek to cie zrobił i nie dorobil

e2rds

~He he, krzywy niemyty kikuci łbie to śpij, nawet snem wiecznym możesz spać, mnie to lata zasrańcu, tylko kozy zostaw w spokoju zboczku.

~He he

Erdsiuu śmieciu niemyty ja bardzo dobrze śpię w przeciwieństwie do ciebie

meva

Psi wybieg to nie psia kuweta, w każdym miejscu powinno się sprzątać po swoim psie, powinno tez pojawić się więcej psich pakietów umiech taki wybieg to super sprawa, miejsce gdzie można pójść z psem i spuścić go ze smyczy a nie żadna KUWETA dla psów…

~Kasia

Czy ja wiem czy to jest potrzebne? A jeśli już to może lokalizacja na trawnikach na wysokości Budowlanki w okolicach i pod wiaduktem tylko po tej stronie wiaduktu od Rupieciarni

~jasio

proponujem na dachu najmadrzejszego z bezradnych

e2rds

~He he vel ~Mieszkaniec vel Babcia vel pseudointeligent, widzisz dla takiego zasrańca, krzywego niemytego kikuciego łba nawet nie muszę wysilać odrobiny umysłu.

e2rds

~He he vel ~Mieszkaniec vel Babcia vel pseudointeligent, dla ciebie mam gotowy wpis, ależ ty musisz być wściekły na mnie, taki "ważny", "madry", "inteligentny", "Inteligent", "doktor", "lekarz", "inżynier", "Wódz", "uczony", "WIZJONER", "wielki", "teżlekarz", a to tylko krzywy niemyty kikuci łeb" i znów nieprzespana noc. Musisz coś na mnie nowego wymyślić, bo kozy to już nie ma, obleśny, zboczony "Mieszkaniec", "Babcia", "Men", "HE he", "Twój Men", "Maniek", "Boy" i jeszcze parę nicków, za dużo was było jak na jedną kozę i co, nie wytrzymała biedula jednego zboczka w tylu nickach.

e2rds

~Erddesik, ~e2rrds, płodny jesteś z tymi nickami pseudointeligencie i znów po tym " krzywym niemytym kikucim łbie" oberwałeś i znów nieprzespana noc z wściekłości. Pozdrawiam " krzywym niemytym kikucim łbie" .

e2rds

~Erddesik, ~e2rrds, płodnu jesteś z tymi nickami pseudointeligencie i znów po tym " krzywym niemytym kikucim łbie" oberwałeś i znów nieprzespana noc z wściekłości. Pozdrawiam " krzywym niemytym kikucim łbie" .

~iks

Pomiędzy urzędem miasta a bankiem pko

~He he

Lubisz erddesik kozy zapinać to by się tam doskonale odnalazł

e2rds

~Erddesik, ~e2rrds, o nie, tylko nie dla kóz, dla psów tak, będę miał gdzie wyprowadzać "~Erddesik, ~e2rrds" tylko obowiązkowo w kagańcach by innych piesków nie pogryzły i z workami przytwierdzonymi by wybiegu nie zas.ały. Natomiast dlaczego nie dla kóz, bo pseudointeligent, pod tymi obleśnymi, zboczonymi nickami jak:"Mieszkaniec, He he, Men, Twój Mem, Babcia, Boy, Maniek" te zboczki natychmiast zag.ałciły by tą kozę na śmierć, a szkoda stworzenia.

~Polon

Wiedziałem, że takimi durnotami to może zajmować się tylko Przytyła i jego kamraci.

~Rik

Nie dość, że po kundlach nie sprzątają, nie dość że nie płacą podatków od kundli, to jeszcze im robić kuwetę dla kundli?
Oj, opozycjo nie dlatego na was głosowałem, nie dlatego...

~Erddesik

Dla mnie tez zróbcie park ale dla kóz.Bede miał gdzie się paść.

~BLI

komuś chyba rozum odebrano jeśli chodzi o miejsce .W Niemczech takie wybiegi są poza miastem .Właściciele psów przeważnie podjeżdżają samochodami i spuszczają ich ze smyczy .Wygląda to super ,psy po takim wybiegu są szczęsliwe a jaki sens ma robić w środku miasta wychodek dla psów?żeby chyba śmierdziało .Na Bloniach było by idealnie

~e2rrds

a kiedy park dla kóz????

~jasio

te cojuz som tona cielęcine apieniadze na szpital dla ludzi

maszynista

O tak tylko na srodku placu rzezba premiera Morawieckiego i prezydenta i wielka piaskownica.

~Muffin

Czy ta opozycja w Stalowej Woli naprawdę nie ma już nic innego do wymyślania?
To będzie "epokowe dzieło" stalowowolskiej PO, jeśli powstanie.
Także panie prezydencie, niech się pan da wykazać Dariuszowi i Renacie.

~Ciepły

Do "zimny" Wspaniały pomysł. Dodałabym - dla wszystkich radnych i rozrastającej się administracji.. Piaskownice wyposażyć w łopatki , wiaderka i inne sprzęty dziecięce.

~Zenek

A na gastroskopię czekam 3 miesiące...

~Ewa

I tak po balkonach na poniatowskiego będą szczekać.

~Doggy

Ale wymyślili...
Opozycjo opanuj się! Całe miasto zasrane na wiosnę, kiedy tylko stopnieje śnieg,
To jak myślicie, będą tam sprzątać? W życiu!

~obserwator

Cała prawda o tym parku dla zwierząt po pierwsze musi powstać w centralnym punkcie miasta aby wszyscy właściciele czworonogów mieli w miarę blisko do tego parku. Po drugie ten bezradny d.p. właściciel czworonoga obiecał wszystkim swoim wyborcom , ze każdą dietę przeznaczy na dobre uczynki więc do tej pory przynajmniej z jego diety ten plac powinien być ogrodzony. [ tak wypocił na swoich plakatach wyborczych o tym że wszystkie diety przeznaczy na dobre uczynki].A pieniądze które miasto by musiało zainwestować na ten park dla zwierząt można lepiej zagospodarować.

~ToSzok

Od kiedy nie ma oplat za pieski to kto zapłaci za utrzymanie tej przyjemności. Publiczny grosz i oszczędzający do żenady właściciele pupilków?
Bez jaj.

~DRON

A może miasto postawi więcej ławek wzdłuż ulic dla starszych lub niepełnosprawnych,aby mogli sobie też iść na dłuższy spacer.Albo miasto zakupi klimatyzatory na sale chorych do szpitala.A nie tylko place zabaw dla dzieci i młodzieży...a teraz psy ważniejsze i rowerzyści.

~Ags

Na kochanach obsralki a nie obszczane zasrane wszystko

~Zimny

Uwazam, że optymalnym pomysłem jest wybudowanie placu zabaw dla prezydenta i pracowników jego kancelarii.