Czy Stalowa Wola będzie mieć Psi Plac Zabaw?

Image

Są w Rzeszowie, Jaśle, Krośnie, ale nie w Stalowej Woli. U nas wciąż psy wyprowadzane są na spacerek przed blokami, pod oknami i balkonami współmieszkańców. Wciąż rzadko zdarza się, by ktoś sprzątał po swoim pupilu. Nie można ich też spuścić ze smyczy, bo na to nie pozwalają przepisy, a zwierzak w końcu powinien się wyszaleć, wybawić, wyskakać i coś mieć z tego swojego, psiego życia. Psie place zabaw, psie toalety… Czy i u nas coś ruszy się w temacie?

W 2018 roku, podczas sesji Rady Miasta, rajcy podjęli decyzję dotyczącą zniesienia opłaty za posiadanie psów. Wtedy też radni Dariusz Przytuła, z poparciem Renaty Butryn, mówili o potrzebie stworzenia w naszym mieście takiego miejsca, dedykowanego szczególnie czworonogom. Temat wrócił przy okazji rozmów o zagospodarowaniu osiedla Fabrycznego, szczególnie okolic Miejskiego Domu Kultury. Sami mieszkańcy pytali o możliwość przeznaczenia kawałka ziemi dla naszych braci mniejszych. Prezydent przyznał, że sprawę zna i wie o takich potrzebach.

- Zostało to zgłoszone przez mieszkańców i jest w tej chwili analizowane, ale również budzi pewne kontrowersje. Psi Park. Chodzi o taki obszar, gdzie właściciele psów mieliby swoje miejsce do takiego aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami. To miejsce zostało wskazane w tej drugiej części pasażu: od Szkoły Podstawowej nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 4, ale to jest również sprawa, która wymaga pewnego przedyskutowania, przede wszystkim z mieszkańcami ul. Niezłomnych, przy tamtych blokach, bo też trzeba powiedzieć, że taki park budzi pewne oddziaływanie. Innym miejscem przeze mnie wskazywanym do takiego celu jest bardziej teren Parku Miejskiego, od strony ul. Mickiewicza, między ul. Skoczyńskiego a Mickiewicza w miejscu starego placu zabaw, który tam się znajduje. Tam, myślę, można by było wkomponować park w obecną zieleń, ale jest to postulat, który tutaj chciałbym również zgłosić. Myślę, że takie miejsce również powinno powstać w Stalowej Woli- mówił na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Fabrycznego prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę, że tego typu parki zawierają w swoim obszarze coś na kształt dużej kuwety dla psów, miejsce to powinno być jednak nieco oddalone od bloków mieszkalnych. Wówczas nie narażałoby się mieszkańców na nieprzyjemne nie tyle widoki, co zapachy, zwłaszcza przykre w okresie wiosenno- letnio- jesiennym. Koszty związane z tym zadaniem zależałyby od wielkości placu, a także od tego, co by na nim miało się znaleźć. Jak sprawdziliśmy, w innych miastach koszty związane z utworzeniem psiego placu zabaw wahały się od 100 do 250 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że ceny usług budowlanych znacznie wzrosły w ostatnich miesiącach, te kwoty mogą być jeszcze wyższe.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy w mieście potrzebny jest psi plac zabaw? Gdzie widzielibyście takie miejsce?

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~zorro

jako właściciel psa, niepotrzebny plac zabaw. Dla dzieci możecie zbudować. A właścicieli psa zapraszam nad San, na błonia, do lasu, na rower ruszyć z psem, Do wyboru do koloru.

~tusk

kudłaty będzie wojtka z monią wyprowadzał

~Julia1103

Nierzetelny artykuł, jaka psia kuweta. Co za bzdury wypisujecie!!!! Wstyd

e2rds

~He he, przecież ci pisałem, czekaj, tylko nie szczekaj.

~bolek

Następny plac zabaw proszę dla kotków ,,,,, obydwa proponuję w okolicach babich dołów , tam będą miały kąpiel , bo jak tu wracać do domu spocony .

~Smoliwąs

Dariusz P. po raz kolejny odleciał.

~He he

Skarbciu erdeesku czekam i czekam kozaczku w necie szkoda że tylko wirtualnie

e2rds

~He he, to bardzo mnie to cieszy, że będziesz czekał, a jeszcze bardziej by mnie cieszyło gdybyś pyska nie otwierał na forum, bo ta wymiana zdań z takim "krzywym niemytym kikucim łbem" nie należy do sympatycznych.

~He he

Dobrze skarbeńku Erdeesku będę czekał ale się nie doczekam

e2rds

~He he, przyjdzie czas to po ciebie "krzywego niemytego kikuciego łba " przyjadę, a owszem ty nie pracujesz w urzędzie, ty w szambie się babrasz.

~Stalowa

Zamknij w bagażniku żonę i psa. Jak go otworzysz po godzinie to kto się ucieszy? A tak poważnie, to właśnie przytulam mojego psiaka. Zawsze po nim sprzątam. Kocham go bardzo. A tacy, którzy nigdy nie zaznali psiej miłości są bardzo biedni.

e2rds

~mądry vel pseudointeligencie, gdybyś był mądry, to czy na baby, czy na kobiety, czy na panie, nie użył byś słów" szmaty, zdziry, dziwki", więc nie tłumacz się, bo to zostało napisane i przez lata będzie w internecie i zrobiłeś z siebie chama i nikt ci tego nie odbierze.

~Aborygen

O to już place dla dzieci się nie przekładają na głosy? Co następne? Dla zyskania paru głosów plac zabaw dla meneli?

~He he

Przyjedź skarbie Erdeesku tymi taczkami po mnie czekam na ciebie.Ty się boisz własnego cienia i z domu nie wychodzisz bo się boisz.Cos jeszcze ja nie pracuje durniu w żadnym urzędzie.Nawet nie wiesz z kim już piszesz.

~Miś

Może jeszcze na każdym osiedlu? Przecież miasto stać na takie cuda!

~@Adam

"Jeśli to z pieniędzy jakie placa posiadacze psów"...
No właśnie w tym cały jest ambaras, że nie płacą...
A miasto okalane całe na wiosne...

~Adam

Jeśli to z pieniędzy jakie placa posiadacze psów, to czemu nie?

~mądry

Oj e2rds, nic nie zrozumiałeś z komentarza ''wielkiego'' bo cały czas się kompromitujesz jak dziecko. Ten komentator co skrytykował baby to miał 100 procent racji. Bo to nie były kobiety tylko baby co darły ryja przekleństwami , Żadna kobieta na poziomie nigdy takich hańbiących siebie słów nie wypowiedziała by nigdy.

e2rds

~mądry vel ~wielki vel pseudointeligent i jeszcze ponad 70 nicków, jeszcze jedno, cyt: " To jest wirtualny świat a w wirtualnym świecie wszystko jest możliwe, tylko komu ja to tłumaczę." , czy ty głąbie myślisz że w tym wirtualnym świecie to wszystko można za.rać, to co napiszesz głąbie to pozostaje po tobie przez długie lata, widzę, że ty o internecie to masz pojęcie jak świnia o gwiazdach, już lepiej nie rób z siebie gł.pa i to zatrudnionego za pieniądze podatnika w urzędzie. Już ci napisałem, taczki czekają, ciekawe czy twój pryncypał wie, że ma obok siebie w pracy takiego typa co ośmiesza go na każdym kroku, jaki on jest to jest ale jest pryncypałem.

e2rds

~mądry vel ~wielki vel pseudointeligent i jeszcze ponad 70 nicków, a ty głąbie nadajesz się z tymi twoimi chamskimi wpisami na temat kobiet i tymi zboczonymi i obleśnymi pod nickami : "He he, Men, Twój Men, Babcia, Boy, Mieszkaniec, Maniek(wystarczy), to kto tu bardziej smier.zi na tym forum i tytułujesz się do tego "mądry, wielki", to przynajmniej zejdź niżej głąbie i nie wywyższaj się, bo jak to często nazywasz , robisz z siebie "użytecznego idiotę". A najbardziej to zasrańcu to gniazdo jest zasrane przez ciebie.Pozdrawiam.

~mądry

Do e2rds, dziadku gdybyś miał odrobinę rozumu to nie srał byś do własnego gniazda. Dobry ptak nigdy nie sra do własnego gniazda.

~wielki

Do e2rds, ty emerycie do internetu się nie nadajesz bo nie masz odpowiedniego poczucia humoru. To jest wirtualny świat a w wirtualnym świecie wszystko jest możliwe, tylko komu ja to tłumaczę.

~BLI

czytam Wasze komentarze i ręce opadają jak ==merytorycznie==prowadzicie dyskusję .Ludzie opamiętajcie się mieć inne poglądy to nie szczucie na siebie .wylewacie wiadro pomyj na siebie tylko co to zmienia? Życzę Wam dużo zdrowia i tolerancji

e2rds

~He he vel pseudointeligencie, krzywy niemyty kikuci łbie, więcej zaszczytnych tytułów pominę, wiesz jak czytam te twoje obleśne wpisy, nawet w tym ostatnim, to cyt: "Niedobry ty niedobry" to chcesz byś taki figlarny, dowcipny, a po prostu jesteś głupi, ciekawe czy do wszystkich mężczyzn tak tokujesz, bo kobiety to ci nie w smak i czy aby z tobą to ten twój pryncypał bezpieczny, bardzo ciekawe.

~heryu

Na srodku tego wychodka powinien stac pomnik jaroslawa k ,wtedy nie tylko pieski beda tam kupe robic.

e2rds

~He he, widzisz zboczku, ale mogę pisać kiedy chcę, a ty zboczku piszesz w pracy, za pieniądze podatnika i na takiego zboczka tylko teraz powtórzę wczorajszy wpis by "umilić" mu dzień, na takiego zboczka, hienę cmentarną, kanalie to wystarczy pseudointeligencie, więc tylko powtarzam:
~He he vel pseudointeligencie, krzywy niemyty kikuci łbie, hiena cmentarna i kanalia już wychodzi nocą. Ten kto ciebie zrobił zboczku na pewno tego nie miał w planach i to, myślę nie jego wina, że chciał zrobić człowieka, a ten człowiek stał się podłą gadziną i taką gadzinę zatrudniono w urzędzie na państwowej posadzie, takiego chama obrażającego kobiety, ale mnie to wcale nie dziwi. Taki cham nienawidzi kobiet, widocznie ma jakiś uraz psychiczny i bardziej miłe mu są kozy, tym bardziej, że myślę, że poniższy wpis dokonała ta kanalia, cyt:
3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
Ale, taczki z gnojem na gnojarza czekają, masz to jak w banku. Miłego dnia życzę zboczku.

~He he

Dziad stary spać nie może i o 23 wypisuje komentarze. Na ciebie się kozy już ślinią zboczku stary.Niedobry ty niedobry

~Tom

Już bardziej debilnego pomysły dawno nie słyszałem

e2rds

~He he vel pseudointeligencie, krzywy niemyty kikuci łbie, hiena cmentarna i kanalia już wychodzi nocą. Ten kto ciebie zrobił zboczku na pewno tego nie miał w planach i to, myślę nie jego wina, że chciał zrobić człowieka, a ten człowiek stał się podłą gadziną i taką gadzinę zatrudniono w urzędzie na państwowej posadzie, takiego chama obrażającego kobiety, ale mnie to wcale nie dziwi. Taki cham nienawidzi kobiet, widocznie ma jakiś uraz psychiczny i bardziej miłe mu są kozy, tym bardziej, że myślę, że poniższy wpis dokonała ta kanalia, cyt:
3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
Ale, taczki z gnojem na gnojarza czekają, masz to jak w banku.

~He he

Zboczek to cie zrobił i nie dorobil