Odznaczeni za wychowanie synów w duchu patriotyzmu

Image

2 sierpnia 2021 roku w sali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju uhonorowani zostali Państwo Janina i Stanisław Prytek. Odznaczenie odebrali za wychowanie trzech synów, którzy wzorowo odbyli służbę wojskową.

– W dzisiejszych czasach wychowanie synów, którzy oddali się w służbę dla Ojczyzny, to najpiękniejszy wzór tego, jak może wyglądać dom rodzinny. Historia Polski pokazuje, że wszytko co piękne, dobre i szlachetne w naszej Ojczyźnie zawsze zaczyna się w domu. To świadomość rodziców i ich postawa kształtuje późniejsze życie dzieci. Za to serdecznie gratulujemy jako samorząd miasta Stalowej Woli i życzymy, aby Państwa jesień życia dawała zdrowie, ale również satysfakcję z tego, jaką miłością obdarzyliście synów i jak dzisiaj ta miłość służy innym– mówił podczas uroczystości Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale Państwu Prytek wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku ppłk Leszek Stępień.

– Jestem niezwykle zaszczycony, że to ja mogę wręczyć Państwu medale, traktuję to jako ogromne wyróżnienie. Ta wspaniała uroczystość jest okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania za wychowanie synów w duchu patriotyzmu do służby w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej– mówił Komendant ppłk Leszek Stępień.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Seweryn

Jak ktoś nie ma głowy do nauki to stawia na wojsko i patriotyzm.

~Seweryn

Jak ktoś nie ma głowy do nauki to stawia na wojsko i patriotyzm.

~Roii

Prawdziwi patrioci powinni krew własną przelewać za ojczyzn Boga i honora

e2rds

Słuchajcie, nie ubliżajcie tym odznaczonym, to ani ich zasługa, ani wina, to lans tych co im dawali te odznaczenia. To Bogu ducha winni ludzie, dawali to brali, to głupota tych lanserów rządzących wychodzi. Czasem można kogoś skrzywdzić przez głupotę innych, jakby tylko patrioci byli tylko w wojsku.

e2rds

~Polak, ty masz takie pojęcie o patriocie co świnia o gwiazdach

~Fela

Polityka to samo zło. Imagine....

~Morkat

Do Rass, o to im chodzi. Podzielić Polaków czy to ze względów sanitarnych czy np na to kto jest a kto nie dobrym patriotą. Być może ci że zdjęcia to dobrzy ludzie, ale czym się tak szczególnie zasłużyli żeby ich odznaczać? Że trzech chłopów poszło pracować do wojska a nie np na budowie? Tak samo jak Leszek smoleński, robią z niego prezydenta 1000 lecia, a był tylko mniej zawistny od swojego braciszka. Sukcesów w polityce jakoś nie widać .

~Gosc

Ludzie ilez w was zawisci jadu i nienawisci.Czy tak was rodzice wychowali co sie zwai dzieje jaki przyklad dajecie waszym dzieciom i wnukom. Zal serce sciska.

~mieszkaniec

@Antek. i jest niewolnikiem jak ty.

~Zygmunt

Wmawia się, że patriotyzm to kościół i śpiewanie pieśni...

~Zygmunt

Wmawia się, że patriotyzm to kościół i śpiewanie pieśni...

~Leon

Obecni orzywódcy zdewaulowali Patriotyzm.

~Leon

Obecni orzywódcy zdewaulowali Patriotyzm.

~No nie wiem

Jakoś moją matkę ten zaszczyt omija już ze trzydzieści lat, choć ja i moi bracia odwaliliśmy po dwa lata dla ojczyzny, jak zatem trzeba się nazywać albo gdzie należeć żeby to dostrzegli?

~Rass

A reszta rodziców wychowała dzieci za zdrajców. Popi EpszeNi ludzie rządzą nami

~Ula A.

Tu zalatuje turbo patriotyzmem.

~Masło

A mister lanser to nie powinien pozyskiwać inwestorów w tym czasie? Czy nie ma bardziej właściwych zadań niż pozowanie do zdjęć z rodzicami wojskowych i otwieraniem spożywczego po remoncie?

~Polak

Patriota to ten co robi to z poczucia obowiązku bycia Polakiem a lewak to taki co robi wszystko zeby państw nie było, dla kołchozu międzynarodówki.

~franca

Czy ln byl w wojsku ?

~Antek

Patriota to ten co płaci uczciwie podatki i rachunki. A nie ten co śpiewa.