Jedna senacka Komisja mówi Stalowej Woli wyraźne NIE, dwie inne mówią TAK

Image

Senacka komisja nadzwyczajna ds. klimatu poparła wniosek o odrzucenie specustawy ws. inwestycji w Stalowej Woli i Jaworznie.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Wcześniej, poprzez aklamację, Rada Miejska Stalowej Woli przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w naszym mieście. Okazuje się jednak, że senatorowie z komisji uznali, że takie działania mogą być niebezpiecznym precedensem, grożącym prywatyzacją Lasów Państwowych.

Dla Stalowej Woli i Jaworzna informacja płynąca z komisji senackiej, nie napawa optymizmem, ale była do przewidzenia. Jeszcze dziś ustawa będzie przedmiotem debaty, także senackiej komisji gospodarki.

Przypomnijmy: chodzi o pozyskanie gruntów leśnych pod inwestycje związane m.in. z elektromobilnością. W ciągu 2 lat od wejścia w życie przepisów można by dokonać zamiany terenów należących do Lasów Państwowych w Stalowej Woli na inne nieruchomości należące do Skarbu Państwa, na których możliwe byłoby prowadzenie gospodarki leśnej. Zgodnie z ustawą zamianie miałoby podlegać w sumie ponad 1,2 tys. ha gruntów - 80 działek w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przewodniczący komisji Stanisław Gawłowski (KO), który złożył wniosek o odrzucenie ustawy uważa, że jest ustawa byłaby furtką do prywatyzacji Lasów Państwowych.

Godz. 20:15

- Dwie Komisje Senatu RP, Środowiska oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, przyjęły przed chwilą bez poprawek projekt ustawy tworzący Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli- napisał na fb Lucjusz Nadbereżny.

Wciąż więc coś się dzieje w temacie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Noe

Czyli w Jaworznie blokują fabrykę samochodów elektrycznych to super posunięcie tych senatorów. A jakoś nie protestowaliscie jak były podwyżki dla obsługi biur a myślicie ze fachowcy w ministerstwach będą pracować za te pieniądze czy pójdą do biznesów a ryży który zarabia setkę ponad kaze nie brać kasy peowcy po kątach zgrzytają zębami a jeśli nie chcą kasy to niech się zrzekną na Owsiaka a chyży rój jak taki prawy niech też odda te zbędne procenty i będzie ok.

~Krzysztof

Ciekawe jak się stalowowolscy radni PO z tego wytłumaczą.
Że ich koledzy z Sejmu głosują pezeciwko Stalowej Woli...

~Wypad

Art2deco. Najbardziej destruktywne jest czarne i brunatne.

TylkoZKS

Normalnie cieszyłbym się z wycinki lasu pod przemysł, ale tutaj nie mogę tego poprzeć. Skończy się faktycznie wycinką i powstaniem zakładów pracy, takich jak słynna fabryka maseczek. Wał, wał, za wałem wał, wał wałem pogania - tak rządzi pis.

~Piwofil

Teraz drze ryło przedstawiciel tej partii, która wg polityki jej guru, ryżego z Gdańska, chciała sprywatyzować lasy państwowe. Szczyt hipokryzji poziomu Himalajów!

~Patriota

PiS zrobi ze Stalowej Woli betonową pustynię, w której zaczną się problemy z wodą. Trzeba jak najszybciej zmienić tego szkodnika na prawdziwego gospodarza, który zadba o Stalową Wolę dla nas i naszych dzieci

art2deco

Jagodowa Stolica Polski,,, zobowiązuje do utrzymywania tradycji zbieractwa leśnego wśród mieszkańców.

~Miazgacz

Bardzo k. dobrze. Nie potrzebujemy tu pisiorskiej pustyni. Wiadomo że inwestorów byloby tyle co maseczek z fabryki.

~CBA

Wystarczy dać kopertę Tomusiowi...

~Dojna+

A o podwyżkach po 6000 zł dla posłów, ministrów i tej całej gawiedzi cisza. Szybko i po cichaczem Mateuszek z adim papierki podpisali i kasa misiu kasa. A wy za miskę ryżu pracujcie, jak mawiał Mateuszek

~@saks

@saks wiem co na czeka teraz. Wycinka 1000ha i sprzedaż drzewa. Tyle i aż tyle. Już fabrykę maseczek uroczyście otwierali i jak się skończyło. Wał goni wał i prze wał!!!

Wódz

I została przyjęta przez pozostałe komisje w Senacie brawo Senatorzy

~saks

I jak stalowowolscy sympatycy PO, Hołowni i SLD "bo PiS jest zły"? Już wiecie co czeka nasze miasto po wygraniu waszego "antyPiSu"?

art2deco

Zielone i Czerwone jest destruktywne.

~Aga

Karola może masz zdjęcie z drona z Białowieży jak wygląda ta otulina puszczy czy aby nie stoja hektary uschnietych kikutów to ci dopiero ekologia

~Iza

Lucek pójdzie w posły a nam zostanie pustynia. A miejsc pracy to on nigdy nie stworzył i nie stworzy. Tylko spalarnię odpadow uruchomi. Dobrze że jeszcze ktoś mądry się opamiętal. Drzewa łatwo wyciąć.

~Allk

Senat Gawłowski z zarzutami immunitet Kwiatkowski z zarzutami immunitet no i wisenka na torcie pan koperta Marszał immunitet

~JOa

No i dobrze

~KAROLA

Pisowce wszystko by wycięli, i Puszcze Białwieską i Puszcze Sandomierską i wszystkie drzewa w mieście wyciąć lub zabetonować, a później wielkie zdziwienie, że uschły. A później ŁOLABOGA, BO GORĄCO W MIEŚCIE I TRZA STAWIAĆ KURTYNY WODNE. No i będą jeździć Adrian i Pinokio i załamywać ręce bo powódź, bo trąba powietrzna przeszła i ubolewać nad zmianami klimatu.

art2deco

Dla Topalniaków, Ciemnemu Ludowi roszczeniowemu zamieszkującemu prowincje wystarczą do rozwoju,,, same drzewa.
Fajna praca czeka na młodych w wielkich ośrodkach miejskich umiech a deweloperzy czekają na nich z drogimi mieszkaniami.
Sitwa opanowała największe miasta i pilnuje swoich interesów.

~Modern

Bardzo k.rwa dobrze. Po pisiorach zostałaby tylko piaszczysta pustynia. Ktoś jest w stanie wymienić coś z inwestycji poza piaskownicą, estynem, lasełami i tołcikiem?

~emil

"teodor"i juz nic nie napisze .....

~Hgw

Gdyby nie pisiory to 2013 roku lasy byłyby już prywatne. Ustawę zablokował Kaczyński i fart że kilkunastu posłow PO i PSL pochlało przed nocnym głosowaniem w sejmowej knajpie

~radek

i to takie pro rozwojowe Peło. jedyny program to osiem gwiazdek.A usłuzny głuPOl w senacie zrobi reszte Wspierali sciane wsch. 2008-2015 pomogą i teraz.POlitykom się nie dziwie ,martwi mnie ten debilny elektorat tzw sciany wsch. zwłaszcza rzeszowa głosujacy na tych najbardziej oswieconej psełdoliberalnej chołoty

~Anżej

Zapomnieli zdrajcy z PO i PSL jak chcieli oddać lasy pod zarząd Izraela.

~Teodor

PiS, zostaw lasy w spokoju. Stadnina w Janowie ci nie wystarcza?

Wódz

Gawłowski a on nie powinien gnić w więzieniu z oszustwa