Jedna senacka Komisja mówi Stalowej Woli wyraźne NIE, dwie inne mówią TAK

Image

Senacka komisja nadzwyczajna ds. klimatu poparła wniosek o odrzucenie specustawy ws. inwestycji w Stalowej Woli i Jaworznie.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Wcześniej, poprzez aklamację, Rada Miejska Stalowej Woli przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w naszym mieście. Okazuje się jednak, że senatorowie z komisji uznali, że takie działania mogą być niebezpiecznym precedensem, grożącym prywatyzacją Lasów Państwowych.

Dla Stalowej Woli i Jaworzna informacja płynąca z komisji senackiej, nie napawa optymizmem, ale była do przewidzenia. Jeszcze dziś ustawa będzie przedmiotem debaty, także senackiej komisji gospodarki.

Przypomnijmy: chodzi o pozyskanie gruntów leśnych pod inwestycje związane m.in. z elektromobilnością. W ciągu 2 lat od wejścia w życie przepisów można by dokonać zamiany terenów należących do Lasów Państwowych w Stalowej Woli na inne nieruchomości należące do Skarbu Państwa, na których możliwe byłoby prowadzenie gospodarki leśnej. Zgodnie z ustawą zamianie miałoby podlegać w sumie ponad 1,2 tys. ha gruntów - 80 działek w Stalowej Woli i Jaworznie.

Przewodniczący komisji Stanisław Gawłowski (KO), który złożył wniosek o odrzucenie ustawy uważa, że jest ustawa byłaby furtką do prywatyzacji Lasów Państwowych.

Godz. 20:15

- Dwie Komisje Senatu RP, Środowiska oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, przyjęły przed chwilą bez poprawek projekt ustawy tworzący Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli- napisał na fb Lucjusz Nadbereżny.

Wciąż więc coś się dzieje w temacie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Damiano

Do wódz , mikro to jest wasz napoleon i horyzonty sługusów z pisu smiech2

~Bonapetit

A ty wódz sobie poczytaj wypowiedzi Andrzeja Dudy i Lucjusza Nadbereżnego mówiące o tym że tu w tym grodzie będzie działała fabryka maseczek smiech2 Ile jest więcej warta ta wypowiedź Siarki?

e2rds

~uczony vel pseudointeligent, ty jesteś tak mądry jak i uczony z tymi 60 %, gdzie takie głąby, wazeliniarze się rodzą.

~uczony

Do z internetu , ćwierć analfabeto PIS w tej chwili popiera 60 procent POLAKÓW. Gdyby wybory odbyły się dziś to PIS wprowadzi przynajmniej 400 posłów do sejmu i przynajmniej 70 senatorów do senatu. Przed wprowadzeniem programów dla dobra POLAKÓW PIS miał prawie 50 procentowe poparcie a po wprowadzeniu tych programów ma przynajmniej 60 procentowe poparcie. Ale ty niewolniku słuchasz idiotów z TVN24 i takie bzdety , brednie , debilizmy wypociłeś.

e2rds

Wódz vel pseudointeligencie, jak mikroprocesory mają być o nas, cyt: "Mikroprocesory mają być konstruowane" to po co tyle obszaru leśnego, czyżby ich konstruowali na ziemi, czy ty zawsze musisz wychodzić na "użytecznego idiotę". Głąbie, do skonstruowania obecnie mikroprocesora to wystarczy dobrej jakości komputer, cała trudność polega na jego wykonaniu.

~jkl

Trolownia na stalowym mieście jest na "nie". Potem będą zarzucać, że nie sprowadzono inwestorów. A miasto nie ma się w którym kierunku rozwijać tylko w kierunku lasu. Z resztą nie tyle miasto, co strefa przemysłowa. Dobrze, żeby już zajmowała jeden obszar, a nie w różnych częściach miasta była.

Battlefield

Bedą produkowane mikroprocesory w Stalowej Woli.

~z internetu

PiS już prawie nie istnieje, dlatego zostały im tylko podrygi, a ten "Ład", to zwykły program "utrzymania się przy korycie +". Nigdy na nich nie głosujcie. Nawet ich ludzie mówią, że to fuszerka i nabijanie Polaków w butelkę.

Wódz

Mikroprocesory mają być konstruowane

~cxfd

Do "kobra" Ciekawe, że nikt tylko ty wiesz o nowych technologiach.. Pewno takie jak w Aluteku, czy Stalszmicie. A może trujące odpady z UE będą przewozić do nas, gdyż z lubuskiego ioch przegonili wreszcie., Na nic dobrego nie zanosi się.

~@kobra

Przestań siać propagandę kłamstw.
Mają być nowe technologie, zero trucicieli.

~Kobra

Jeżeli w tej strefie miały by być takie dziadowskie firmy jak te zakłady aluminiowe już istniejące gdzie ludzie pracują na 4-ro brygadówce za psie pieniądze to lepiej żadnej strefy nie robić. Najpierw niech znajdą porządne firmy i niech pogadają z ich Prezesami jakie warunki oferują przyszłym pracownikom. Dość mamy Kołchozów w Stalowej Woli. Niech sobie ten wspaniały rząd razem z Jaśnie Panem Lucjuszem sami pracują w takich warunkach za takie stawki.

~POKO

Przecież tą komisją, co się nie zgodziła to kieryje pospolity przestępca w białym gar...
A nie, wróć koszulę przywdział ale chamowi słoma z butów wystaje.
Nie dostał w łapę to wynik wiadomy.

~mądry

Do megan . może cieciu czymś byś swoją głupotę podparł bo jeśli piszesz do mądrego, to wyszedłeś na największego idiotę w naszym mieście.

~Meggan

Nie ze.raj się urzędniczy trolu smiech2 Jesteś tak głupi że dyby nie pis to miałbyś problemy ze znalezieniem pracy nawet przy grabieniu liści smiech2

~Renia&Darek

Czego po Platfusach i lewakach można się było spodziewać.

~Tak czy nie?

Ciekawe co w tej sprawie mają do powiedzenia stalowowolscy radni PO, skoro głosowali "za", komisja której przewodniczy człowiek z PO, jest na "nie".
Poprosimy o wyjaśnienia!

~mądry

Do greg, o czym ty głupcu wypociłeś przez SZREKA nasze miasto się cofnęło w rozwoju o przynajmniej 50 lat a był przy korycie tylko 12 lat. Przecież te lasy będzie wycinać leśnictwo i pieniądze za te lasy zgarnie leśnictwo. Bo to leśnictwo te lasy sadziło i do nich te lasy należą ciemniaku .

~kusza

Panie prezydencie proszę nie ogldać się na ten ekoterrorystyczny bezmózgi motłoch po ledwo skończonym gimnazjum, tylko robić swoje.

~kOD

Gawłowski oraz Tomcio po prostu nic nie skręcili na tym więc będą przeszkadzać dopóki coś do koperty nie wpadnie. Proste.

~ekolog

Cała prawda w wycince drzew w POLSCE , leśnictwo wycina co roku około pól miliona drzew a zasadza nowych ponad 3 miliony. Doliczając do tego około 50 tysięcy drzew wycinanych w polskich miasta to wycinamy w całej POLSCE pół miliona drzew co w stosunku do za sadzeń jest mniej niż zero. Bo jeszcze musimy doliczyć do tych za sadzeń parę milionów drzew tak zwanych samosiejek. To polski rząd PIS zasadził najwięcej drzew w dziejach POLSKI. Gdybyśmy prowadzili taką politykę z ekologią jak NIEMCY to już w POLSCE drzewa byśmy oglądali tylko na zdjęciach.

~mądry

Do adam, największy idioto w POLSCE takiego użytecznego idioty jeszcze w życiu nie czytałem. Te wszystkie drzewa w STALOWEJ czy w Jaworznie to leśnictwo będzie wycinało i sprzedawało bo te lasy należą do leśnictwa [państwowe]. A jeśli tam będzie kawałek lasu prywatnego to właściciel tego lasu sobie wytnie i sprzeda. Tak było jest i zawsze będzie tylko idioci tego nie rozumieją. Czy ty użyteczny idioto jesteś za tym aby w POLSCE nie powstała największa fabryka samochodów elektrycznych na świecie w JAWORZNIE? Jest bardzo wielu inwestorów z całego świata którzy chcą zainwestować miliardy w STALOWEJ WOLI ale potrzebują bardzo dużych działek kilkudziesięciu hektarów. Ale każdy idiota nie mający zielonego pojęcia o tym co w mieście się dzieje o piaskownicach tylko wypociny produkuje. STOP MARUDEROM IDIOTOM W NASZYM MIEŚCIE.

~POMOC

FABRYKI POWSTANĄ JAK ŚWINIA WYGRA OLIMPIADĘ W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ!!!!!!!!!!!

Wódz

Zamkniemy oczy niedowiarkom i te fabryki powstaną

~Greg

Szansa pajacu to by była jakby rządził Szlęzak albo Ferenc. Tu byłby tylko pisi wyręb lasu, także nie można dopuścić do dewastacji.

~Kleofas

"adam"pier.sz jak Kuba w sieni

~Fakt

To ogromna szansa na rozwój Stalowej Woli.
Drugiej takiej już może mieć nie będziemy.
Kto tego nie rozumie jest idiotą.

~Adam

czy ktoś rozsądny wierzy jeszcze w te brednie o jakiejś elektromobilności? ci złodzieje chcą się uwłaszczyć jeszcze na lasach państwowych (zanim ich za 2 lata powsadzają do więzienia) i to nie ma nic wspólnego z dobrem mieszkańców STW i okolic

~Suweren

Już fabrykę maseczek hucznie otworzyli i może już wystarczy tych waszych własnych pomysłów. Wstydu nie macie. Podwyżki sobie przyznali po 6 tysięcy. Tłustej kotki musza się nachlapać, bo jak wylecą za dwa lata to co te miernoty będą robić.

~Taja

Lasy trza chronić przed pisem.