Ogródek Jordanowski na liście rezerwowej

Image

Ogród Jordanowski wciąż nie przypomina parku ze snu. A tak miało być i o takich dobrych zmianach mówiło się od lat. Tymczasem wciąż brakuje środków na dogłębną rewitalizację tego największego bez wątpienia placu zabaw w mieście.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie chciałby brać się za tak obszerne i kosztowne zadanie za pieniądze stalowowolskich podatników. Chce sięgnąć po środki z zewnątrz. Bierzemy więc jako miasto udział w walce o środki finansowe z zewnątrz. Może uda się tym razem?

- Jeżeli chodzi o Park Jordanowski, to w tej chwili jesteśmy w rozstrzygnięciu drugich „Środków norweskich”, które dotyczą niebiesko- zielonej infrastruktury na terenie miasta Stalowej Woli. Jesteśmy, niestety, w tej chwili na liście rezerwowej, ale czekamy na uwolnienie dodatkowych funduszy, które umożliwią skorzystanie z tych środków. W tym roku ogłaszalibyśmy przetargi. Czekamy więc na rozstrzygnięcie- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z tzw. Funduszy norweskich, miasto będzie próbowało pozyskać pieniądze na ten cel z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Stan

Oddać ten teren KUL-owi(czyt,kościołowi).Szybko zrobią z nim porządek.

~złomiarz

już liczą drzewa do wycięcia :-/

~ubek

KUDŁATY GŁUPCZE GDZIE NOWE MIEJSCA PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Jerry

Całej budżetówce z uśmiechem na swych twarzyczkach ogłosili, że zamrażają podwyżki bo przecież jest kryzys i państwa nie stać, ale sobie przyznali po 6 tysięcy podwyżki. A reszta ma pracować za michę ryżu!

~XXX

Zostawcie ten plac w spokoju i wybudujcie bloki za sensowny wykup mieszkań przez OBYWATELI. Park blisko gdzie można się wyszaleć z dziećmi. A nie tu ogródek tam ogródek i 15 letni ścierwa mają gdzie się gzić.i pić.

~Edek

Poprawa Ogrodu Jordanowskiego-moje zdanie takie. Zrobić nowe alejki, oświetlenie, ławki, akcesoria dla dzieci tj. piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki itp. a i jeszcze zasiać trawę tam gdzie trzeba. Drzewa na swoim miejscu. Tani koszt, bez starania się ośrodki finansowe z zewnątrz. Tyle w temacie.

maszynista

Precz z rewitalizacjami.Zony sobie rewitalizujcie a nie tereny zielone. Sciezki z betonu poprowadzone na drzewach ,oto ich cel ,bo projektowanie sciezki z ominieciem drze wymaga juz wiekszej wiedzy .

~Eee

Park jest w strasznym stanie już od kilku lat. Może zamiast obiecywaç cuda zadbać choç trochę o to co jest?

~Iza

Lucuś uwielbia niszczyć drzewa ale zadbać o nie to raczej trudno.A tu ciągle suszą mu główkę jakimś ogródkiem. On lubi piaskownice a nie ogródki

~Www

Program wyborczy przy pierwszej i kolejnej kadencji - rewitalizacja Ogrodu Jordanowskiego, ile to już lat mija? Osiem? Zamiast robić jakieś zimne wody zadbajmy o co już mamy i co miało być zrobione kilka lat temu.

~MottodlaElyty

LUUUUCUŚ ! Lucuś do domu na obiad ! Podciągnij spodenki i zostaw zabawki w piaskownicy. Jutro dokończysz zabawę w budowanie miasta.

~ewcia

"z programu inwestycji strategicznych" ?????????? Boże ... widzisz a nie grzmisz umiech))))))))

~Karlay

Wydało się tyle kasy na inne bzdety to teraz nie ma na potrzebne rzeczy i jest wołanie o środki norweskie i UE. Śmiechu warte

~Terra

a gdzie podziały się pieniądze z ministerstwa sportu ? przecież była tak konferencja prasowa, przyjechali z warszawy i przekazywali CZEK. Ktoś sobie przywłaszczył pieniądze ? pytam się gdzie pieniądze ?