Kolejny poranek niezbyt trzeźwy

Image

Niestety, jak pokazują policyjne statystyki wciąż nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą po alkoholu. Każdego dnia funkcjonariusze udaremniają dalszą jazdę kilku nietrzeźwym kierującym. Do tych sytuacji dochodzi w trakcie rutynowych kontroli, ale także, jak w tym przypadku, podczas prowadzanych działań „Trzeźwy poranek”. Tylko podczas dzisiejszej akcji, podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców.

Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

W tym czasie podkarpaccy policjanci skontrolowali 12 833 kierowców. Ujawnili 26 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 9 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

Dlaczego podajecie dane z województwa a nie z powiatu stalowowolskiego?. A ilu ujawnili nasi dzielni policjanci, czyżby nikogo?.

~Aquari

No nie wiem, czy 0.07% nietrzeźwych (>0.5 promila) to dużo. Oczywiście jazda na rauszu, to nie wykroczenie, ale przestępstwo i powinna być bezwzględnie karana. Niemniej jednak jeśli ktoś liczy, że problem kierujących na podwójnym gazie uda się całkowicie wyeliminować, to zwyczajnie jest w błędzie. Bardzo podobnie jak z koronerem, więcej testów = więcej plusów i tyle.

jabar

Gość

często tam jest policja a nie milicja w okolicy miejsca co piszesz. Na pewno się nadziejesz jak tam często jeździsz powyżej 90-tki.
Mnie tam trafili radarem ponad 20 km/h, więc nie pisz bzdur bo na twoje życzenie policja nie będzie tam stać 24h

mark30

powinni po złapaniu nawalonego mordy kierujących dreszczy przyklejac na slupach z ogłoszeniami

~Meteo

Poranek był trzeżwy i rześki tylko niektórzy zawiani.

~Meteo

Poranek był trzeżwy i rześki tylko niektórzy zawiani.

~Gość

A co niby masza milicja innego potrafi. Rozkazy z Rzeszowa nabijać statystyki. Na zakręcie śmierci na Jamnicy co tydzień dzon a patrolu brak bo lepiej na obwodnicy na brandwickiej pod orzechem postać z radarem. Komuna i dziadostwo.

~Ula

Poniatowski 25 a Al.JP2 8 pujacy plują, bluzgają całe noce. Policji brak.

~Luna

0,2 to trzeżwy jak...

~Gren

0,2 to niepijany. W Anglii jest 0,8 a pijany powyżej 1,1

~J 23

Dobrze, że elita nie jeździ po pijaku.

~Stalowa

Czy ta akcja ma na celu podbicie statystyk? Bo jak wiadomo, to są tzw. "wczorajsi". Naprawdę stanowią aż takie zagrożenie? Oczywiście nie popieram pijanych za kierownicą. Jednak policja powinna wykonywać swoje zadania. Takie, które służą społeczeństwu. Jak widać po doniesieniach medialnych to nie tacy którzy jadą z rana stwarzają zagrożenie. No ale są łatwym celem podnoszącym statystyki wyłapywania.