Kto zamieszka w nowym bloku za ponad 9 mln zł?

Image

Kolejny blok mieszkalny na Orzeszkowej to kwestia czasu. Sprawa ruszyła do przodu, bo ogłoszono już przetarg na budowę trzeciego budynku komunalno- czynszowego. Niestety, jest drożej, niż zakładano.

Trudno było otrzymać przydział do mieszkań na ulicy Orzeszkowej w Stalowej Woli. Chętnych było wielu, ale nie każdy w 2018 roku zdobył wymarzone klucze do swojego M. Obiecano wówczas, że postawiony zostanie następny budynek. Minęło więcej czasu niż zakładano, bo dopiero teraz ogłoszono przetarg na budowę trzeciego bloku. Wzięło w nim udział dwóch oferentów. Miejski Zakład Budynków w Stalowej Woli planował wydać na tę inwestycję około 7,8 mln zł, ale po otwarciu ofert okazało się, że najniższa, ta zaproponowana przez firmę ze Strzyżowa, opiewa na 9,3 mln zł. Ta druga, która przyszła do nas z Nowej Sarzyny, jest jeszcze wyższa- 9,7 mln zł. Zadanie ma być realizowane z programu „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Budynek ma powstać w miejscu obecnego parkingu.

- Duży parking przy ulicy Orzeszkowej to miejsce na nowy blok. Projekt został wkomponowany w architekturę osiedla- wyjaśnia prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kto ma szansę na przydział lokalu, który po jakimś czasie stanie się własnością najemcy? Jak już wcześniej mówiono, pierwszeństwo mają osoby z tzw. listy rezerwowej, którą utworzono po oddaniu do użytku dwóch poprzednich bloków. Nowy obiekt ma mieć 4 kondygnacje, a także podziemie z piwnicami. Przewidziano również, dodatkowo, poddasze użytkowe. Ten blok to kropla w morzu potrzeb, bo chętnych jest ponad setka rodzin, a lokali ma być zaledwie 40, w tym: 27 jednopoziomowych i 13 dwupoziomowych z antresolami (3 piętro z poddaszem). Nowi mieszkańcy dostaną w pakiecie komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie mieszkania będą mieć balkon.

Firma, która wygra przetarg na realizację zadania będzie mieć 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Prawdopodobnie pierwsi lokatorzy dostaną klucze do swojego M w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

dostanie tyn co da wiencyj

~Stalowa Wola

Nie ma uczciwej weryfikacji. I za PISu nie będzie. Dostaną kolejni. Ale powinni zdawać sobie sprawę, że kiedyś to zostanie sprawdzone. I odpowiedzą. Również konfiskatą majątku.

StaLoveWola

czlowiek na mieszkanie musi sie zakredytowac plus sa zmienne stopy procentowe i rata moze byc wyzsza ale patologia dostanei za pol darmo brawo brawo pisowskie wychowanie ulomnego elektoratu

~???

Bloki komunalne, tanie, dla ludzi których nie stać niby na kredyt z antresolami? A tego co stać na normalny kredyt, uczciwie pracuje, nie ma zasiłków, nie umie kombinować kupi stare do remontu ? Coś tu sie nie tak zaczyna w tym kraju pomału robić.

~BLI

kto dostanie?dostało w tamtych blokach kilku kombinatorów .którzy mieli mieszkania po babciach lub rodzicach jakimś cudem dostali mieszkania a swoje podnajmują i spłacają kredyt i tak to wygląda

jabar

przybysz46

co ty pleciesz

wyborca

A parkingi podziemne będą jak przystało na XXI wiek?

~Jagus151219

W tych blokach juz jest ustalone z góry kto bedzie mieszkał. Szkoda zachodu, mieszkanie dla elit a nie dla zwykłych ludzi. Lepiej wybudować normalne bloki a nie takie wypasione i zdzierać taką kasę.

~Lol

Ciekaw jestem jak to rozwiążą z czynszami. Bo ludzie składali wnioski o to mieszkanie i miał być czynsz 22zl za m2, skoro teraz blok będzie prawie 2mln droższy kto za to zapłaci?? Oczywiście lokatorzy. Tylko ja to teraz rozwiązać jak każdy liczyl 22zl za m2 a co jak teraz każą zapłacić 30zl albo i więcej?? Trzeba było dłużej się z tym cackać to na pewno byłoby taniej hahaha.

~ja 2

Dlatego mieszkańcy miasta zawsze będą mówić o tych blokach tak jak mówią. A jak przyjdzie czas rozliczeń to zobaczymy kto będzie musiał pokazać twarz.

~przybysz46

czegos tu nie rozomie maja byc to bloki komunakne i za ta kase mozna wybudowac napewno 80 100 mieszkan o normalnym standarcie a nie mieszkania o standarcie wyzszym jak bloki komercyjne dla kogo te mieszkania smieszy mnie mieszkanie komunalne dwupoziomowe to jest co nie tak

~hehe

Zawsze możesz zapisać się do jedynie słusznej partii. Jeśli oczywiście nie masz luster albo sumienia. No i dalsza przyszłość Twoja albo Twoich dzieci Ciebie nie interesuje.

~pytam

W takim bloku to każdy mieszkaniec tego miasta chciałby zamieszkać. Tylko pytanie co trzeba zrobić aby mieć szansę tam zamieszkać? Czy to blok tylko dla elity z naszego miasta.?

~toż to szok

Odpowiadając na tytułowe pytanie: rodzina i znajomi królika. Zgodnie z hasłem "rodzina na swoim".