Kto zamieszka w nowym bloku za ponad 9 mln zł?

Image

Kolejny blok mieszkalny na Orzeszkowej to kwestia czasu. Sprawa ruszyła do przodu, bo ogłoszono już przetarg na budowę trzeciego budynku komunalno- czynszowego. Niestety, jest drożej, niż zakładano.

Trudno było otrzymać przydział do mieszkań na ulicy Orzeszkowej w Stalowej Woli. Chętnych było wielu, ale nie każdy w 2018 roku zdobył wymarzone klucze do swojego M. Obiecano wówczas, że postawiony zostanie następny budynek. Minęło więcej czasu niż zakładano, bo dopiero teraz ogłoszono przetarg na budowę trzeciego bloku. Wzięło w nim udział dwóch oferentów. Miejski Zakład Budynków w Stalowej Woli planował wydać na tę inwestycję około 7,8 mln zł, ale po otwarciu ofert okazało się, że najniższa, ta zaproponowana przez firmę ze Strzyżowa, opiewa na 9,3 mln zł. Ta druga, która przyszła do nas z Nowej Sarzyny, jest jeszcze wyższa- 9,7 mln zł. Zadanie ma być realizowane z programu „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Budynek ma powstać w miejscu obecnego parkingu.

- Duży parking przy ulicy Orzeszkowej to miejsce na nowy blok. Projekt został wkomponowany w architekturę osiedla- wyjaśnia prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kto ma szansę na przydział lokalu, który po jakimś czasie stanie się własnością najemcy? Jak już wcześniej mówiono, pierwszeństwo mają osoby z tzw. listy rezerwowej, którą utworzono po oddaniu do użytku dwóch poprzednich bloków. Nowy obiekt ma mieć 4 kondygnacje, a także podziemie z piwnicami. Przewidziano również, dodatkowo, poddasze użytkowe. Ten blok to kropla w morzu potrzeb, bo chętnych jest ponad setka rodzin, a lokali ma być zaledwie 40, w tym: 27 jednopoziomowych i 13 dwupoziomowych z antresolami (3 piętro z poddaszem). Nowi mieszkańcy dostaną w pakiecie komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Wszystkie mieszkania będą mieć balkon.

Firma, która wygra przetarg na realizację zadania będzie mieć 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Prawdopodobnie pierwsi lokatorzy dostaną klucze do swojego M w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kudłaty

nie wiem kto jest głupszy ja czy wy moi wyborcy kochani umiech ale wasza naiwność i wiara pozawala mi więcej nakraść i zapewnić moim kolegom byt na lata. z poważaniem Kudłaty - prezydent

~mądry

Jeszcze najważniejsza informacja mieszkania w tym bloku dostaną tylko ci co byli zapisani na mieszkanie w tych 2 blokach które wcześniej oddaliśmy a się nie załapali bo była ograniczona ilość tych mieszkań. Ja popieram , że pierwszeństwo powinni mieć rodziny z dużą ilością dzieci.

~ekolog

Do nienawidzę , nikt za darmo nic nie dostaje ale ty jesteś naiwny jak malutkie dziecko. Ci wszyscy co tam mieszkania dostali będą te mieszkania spłacać do końca swego życia a może i ich dzieci będą spłacać. Podjedź tam rowerem pogadaj z tymi co tam mieszkają i się dowiesz jaki majątek co miesiąc płacą za te mieszkania. Kiedy skończy się to naiwne myślenie , że ktoś coś dostaje za darmo. Za darmo to kopa w upę możesz dostać.

~inżynier

Do yeti, debilu ten blok będzie 4 piętrowy na zdjęciu to tylko makieta.

~mądry

Ten hejter, produkujący tu wypociny pod tysiącem idiotycznych nicków tak próbuje zaszkodzić obecnemu prezydentowi ale skutek jest odwrotny bo idiotów w naszym mieście nie ma wielu. STALOWA WOLA ma najlepszego prezydenta w dziejach naszego miasta. Pracuje bardzo ciężko bo jest młody energiczny a nie jak poprzednik z układu chorego tzw. WALENIZMU który wolał codziennie siedzieć w ROMIE.

~uczony

Czy nie za dużo tych potężnych inwestycji w naszym mieście i skąd miasto ma takie miliony na te inwestycje? Byłem wczoraj moją furą w TARNOBRZEGU i tam w mieście nic się nie robi. Dziękujcie wszyscy mieszkańcy STALOWEJ WOLI temu '' MIESZKAŃCOWI'' ,że swoją mądrością wylansował obecnego prezydenta bo byśmy mieli to samo co TARNOBRZEG. Tak to bywa czasami , że jeden człowiek jest mądrzejszy od prawie wszystkich mieszkańców tego miasta.

~Lucek ale

Wy naiwni jesteście, blok będzie wybudowany nie dla was tylko dla kolegów i znajomych kudłatego taki blok nepotyzmu, złodziejstwa i układu PiS.

~Prokurator

Nadbereznemu należy się proces za niegospodarność, który bezsprzecznie przegra

~Cenzor

Co za bolszewicka propaganda! Kudłaty już rozpieprzył raz pieniądze na ten blok na swój tandetny lans a teraz wciska kit ludziom że coś wybuduje. Kudłatego pod sąd, będzie siedział za te przekręty, okradanie ludzi i niegospodarnośc, we Wronkach chłopaki już się cieszą na jego dziurkę.

~nienawidzę

Mam dość takich zagrywek, nieudacznicy dostają mieszkania za darmo, paranoja, ja muszę kredyt spłacać ponieważ na takie mieszkanie nie mogę liczyć, gratuluję

~Ppp

Chore co to się wyprawia. Buduje się bloki ludziom których "nie stać" na kredyt w banku. A tych których stać nie mają co kupić albo są zmuszeni kupować mieszkania w cenach wyższych niż np w Rzeszowie. Wychodzi na to że tym biedniejszym żyje się lepiej.

~Ona 33

Znow dostana dziecioroby z ukladami. Szary czlowiek ktory robi na swoja rodzine i placi podatki uczciwie ma. Zawsze pod gore.

~Kot czarny

budujcie domy i spiepszajcie z tej buraczanej aboregynowej betonozy. Patologia sie szerzy...

~Hohoho

O tamte sie nie staralem a teraz nie moge bo pierwszenstwo maja ci z list rezerwowych????? To jakies pojepane zasady!!!

~brawo

Mieszkanie w tym bloku powinien dostać i to za darmo ten ''MIESZKANIEC'' który wylansował PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREŻNEGO na obecnego prezydenta bo mamy najlepszego prezydenta ze wszystkich miast polskich.

~DRON

TO WIADOMO KTO ZAMIESZKA ,CI Z UKŁADAMI PISOWYMI I DUŻYMI RODZINAMI Z UKŁADAMI PISOWYMI

~Takie tam

Pamiętam taką piosenkę z podstawówki,;budujemy nową Polskę, budujemy nowy świat, w którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład! Więc jednak to prawda że historia kołem się toczy! Kolejne zepsute pokolenie! Gratulacje dla Napoleona z żoliborza

~brawo!

uczciwie pracujący biorą kredyty i kupują nory w wielkiej płycie a nierobom apartamenty się funduje z naszych podatków. dziś najlepiej w tym kraju być bezrobotnym leniem z chmarą dzieci.

~UBEK

LUCJUSZ JESTEŚ WIELKI-KOLEJNY SUKCES BUDOWNICZEGO STALOWEJ WOLI.
TYLE INWESTYCJI DLA PRZYSZŁOŚCI I ROZWOJU MIASTA,ŻE JA STARY .ŚLEPY,GŁUCHY JUŻ TEGO NIE OGARNIAM!!!!!!!!!!!

AMEN BRACIE.

~pleciuga..

Obok parkingu będzie nowy blok, co ten Lucek gada. Nawet nie orientuja się dziady w tym czym sie chwalą

~Norweg

Kolega tam mieszka rzetelnie splaca kredyt ponieważ po trzech niezaplaconych ratach ląduje z rodziną w kontenerze. Większość ludzi którzy tam mieszkają krzywdza wasze komentarze.To że część dostała po znajomości to nawet on przyznał że to jednak fakt.

~Triglav

Bardzo dobrze, że miasto buduje.
A pieski niech szczekają, karawana jedzie dalej...

NowyProtest

PiS zabrał młodym MDM, aby dać nierobom 500+ i inne zasiłki.

A teraz to.

Dodajmy do tego wykup mieszkań spółdzielczych za 1%. W innych gminach 1 zł. Potem takie mieszkania trafiają na rynek. Dostali za półdarmo, sprzedali po rynkowej.

Dopóki się na to godzimy, to nic się nie zmieni.

~Iskra

Komunalno-czynszowy blok i mieszkania dwupoziomowe, z antresolą? Komórki, piwnice?
Przecież za takie dodatkowe dobrodziejstwa to teraz słono się płaci... Nie mówię że ma to być klitka , ale jakis średni, wyważony standard, a to wygląda na luksus

~wiechu

Najwięcej dobrodziejstw spłynie w roku wyborczym,czyli właśnie 2023.Podstawowy warunek-głosowanie na jedynie słuszne ugrupowanie.

~Matka

Na pewno nie e2rds czy manekin...
Ten ostatni nawet w Stalowej Woli nie żyje...

~irys

16 miesiecy u nas nie realne

maszynista

Chyba wiadomo że muszą mieć paszport covidowy ,podstawowy papier zeby tam mieszkac.Niedlugo bez tego paszportu z domu nie bedzie mozna wyjsc .A szczepionki beda co pol roku albo czesciej.

~XXX

Dostaną Ci co sobie chcą zmienić na nowe ...

~jasio

dostanie tyn co da wiencyj