Otoczenie toru pumptrackowego już się zazieleniło

Image

Tor pumptrakowy, wraz z torem rolkarskim, powstaje w ramach parku Zimnej Wody, który zostanie utworzony w Stalowej Woli aż na 7,817 ha powierzchni.

Od początku zakładano, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli korzystać z części infrastruktury, która powstanie w ramach tej dużej inwestycji. Pierwszy etap zadania dotyczy budowy pumptracku i toru rolkarskiego. W związku z tym, że otoczenie toru zazieleniło się, pojawiły się pytania kiedy będzie można korzystać z tego obiektu.

- Myślę, że kilka tygodni trzeba poczekać żeby ta trawa z rolki się ukorzeniła. Jeszcze czekamy na to, żeby został zakończony tor rolkarski wokół pumptrack. Wtedy będzie to mogło być otwarte. Spodziewamy się, że do końca wakacji będzie to możliwe- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Młodzi ludzie od dawna wyczekują otwarcia pumptracku. Kiedy tor zyskał asfaltową nawierzchnię, wielu z nich zdecydowało się pojeździć na nim pomimo, że obiekt oficjalnie nie został jeszcze oddany do użytku. 28 czerwca doszło tam do wypadku, wskutek którego 17- letni rowerzysta doznał urazu głowy i ręki. Prezydent prosi, aby nie przeskakiwać przez ogrodzenie i poczekać na otwarcie pumptracku.

- Ponownie apeluję żeby nie korzystać z tej infrastruktury, aby nie wchodzić na teren budowy, tak aby wykonawca mógł spokojnie dokończyć prace i aby mogły być one odebrane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie prace związane z powstaniem Parku Zimnej Wody powinny zakończyć się pod koniec czerwca 2022 roku. Koszty tego przedsięwzięcia zamknęły się w kwocie ok. 7,73 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel 4,4 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~bob

dobrze że obok jest szpital... tam leczą porozbijane łby umiech Idealna lokalizacja

~jasio

widzialem w tv na opimpipiadze majom lepszy i jusz jazdrzom

TylkoZKS

Będą mieli gdzie pić i ćpać, a potem głosować na pis/po lub wesołego krośnieńskiego geja.

~Anżej

Zryte berety opozycji totalnej która w prostej linii wywodzi się z faszystowskich oprawców.

~Xyz

Anetko może najlepiej siedź w domu i nigdzie nie wychodź bo a nóż złamiesz nóżkę albo rączkę. Żałosna kobieto. Gdzie młodzi ludzie którzy mają pasję mają ją realizować. W domu przed kompem? Bardzo dobrze , że takie miejsce zostało utworzone. A ty najlepiej jak wychodzisz z domu to owiń się folią bombelkową ????

~Aneta

najgłupiej wydane pieniądze podatników... będą same nieszczęscie... ciekawe ile karetek zajedzie tam juz pierwszego dnia... połamane ręce, nogi, wstrząśnienia mózgu...

wyborca

można wypompowywać pieniądze z budżetu miasta

~jasio

a co tam ile mozna pumpowac