Godzina W. Znów zawyły syreny i ruszył Rajd Honoru

Image

77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. O Godzinie „W”, również w naszym mieście rozbrzmiały syreny. Obchodom towarzyszyły koncerty, odczyty i rajd rowerowy.

Rowerowy Rajd Honoru w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego wyruszył w naszym mieście po raz dziesiąty. Uczestnicy mogli otrzymać pamiątkowe koszulki i gadżety związane z tym dniem. Wzięło w nim udział niemal 600 kolarzy, począwszy od maluchów, do seniorów.

Rajd Honoru wyruszył tradycyjnie z Placu Piłsudskiego, ale tym razem zakończył się po około godzinnym peletonie na stalowowolskich błoniach, a nie jak zawsze, przed MDK. Tam też zrobiono pamiątkową, wspólną fotografię.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia krótkiej historii Powstania Warszawskiego oraz jego przebiegu. O 17.00, podobnie jak w wielu miejscowościach w Polsce, uruchomiono syreny alarmowe oraz syrenę ręczną jako pamiątki Godziny „W”. Potem odśpiewano Hymn Polski. Odbył się także Apel Pamięci. W niebo, jak zawsze, wystrzelono salwę honorową. Po części oficjalnej wystartował Rajd Honoru ulicami miasta. Rowerzyści pokonali trasę ulicami: 1 Sierpnia – MDK, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Staszica, Al. Jana Pawła II, ul. Chopina, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Staszica, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. Działkowa, Meta- Błonia Nadsańskie.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Szkoda na ciebie er sedes nawet jedno zdanie szczochu

e2rds

~Allo vel pseudointeligencie, a kto mleko sprzedawał na rynku, pisałeś o tym pod nickiem "Babcia", cyt:
29 Lipca 2021 13:47:31~Babcia
Tak lubił kupowac u mnie mleko od kozy.Wprost go uwielbiał.
I nadal lubię kozie mleko, tylko ty je miałeś paść i doić, a nie wykorzystywać.

~Aga

Bajtek rocznica powstania to pisowska impreza W którym oddziale zomo sluzyles

~Allo

Ty erds kozy to ty możesz paść i gumowce wez i wiesz co robić z kozunia a nie myl mnie z jakimś wodzem chyba że masz już tak zryty beret że wódz Stalin i ryży kitra ci się pod czerepem A co boli jak ci napisze czy odales pokłon Chyży rój hehe

e2rds

~Mieszkaniec vel Allo vel Wódz vel pseudointeligencie, a w zasadzie to "krzywy niemyty kikuci łbie" lepiej by było gdybyś ty milczał i zajął się wypasaniem kóz. Na każdym kroku na forum gnój rozrzucasz. Jednego zdania "Wodzu" nie potrafisz poprawnie napisać.

~o.Bajtek

Apel o niebranie udziału w ***owskich imprezach. Taka koszulka to koszt kilkunastu złotych. Pokazujemy ***owi czerwoną kartkę.

~Allo

Wiechu a co powiesz o polglowkach z antify czy z kodu to już nie razi twojego czerwonego sumienia

~wiechu

Uważam że Stalowa Wola godnie uczciła 77 rocznicę Powstania Warszawskiego. Część piszących nie ma bladego pojęcia czym było Powstanie Warszawskie.Piszą,by zaistnieć.Wśród nich tradycyjnie już niejaki ~Allo czy ~Edward,którego powinni oddać do porządnego psychiatryka. Na szczęście u nas wyżywają się tylko w necie.W Warszawie mimo apeli Powstańców,grupa półgłówków pod wodzą R.Bąkiewicza znów dała znać o sobie. Dla nich nie ma różnicy czy jest to Rocznica,Powązki,czy stadion. Żałosne to i normalnie przykre.

~absolwent

NIE dla PiS-u. Zabrali młodym MDM, aby dać patusom socjal. ***** ***

~fix

Napiszcie jak to poslowie i wszyscy politycy dostali 60% podwyzki gdy inni POLACY ledwo maja na przezycie to jest temat dnia ,dramat ludzi trwa

~Mieszkaniec

Zamilcz durniu erdeesowski

~Tygrees 23

Ale mi to bohaterowie,nieudaczniki czym sie tu chwalic

e2rds

Wódz, Wodzu, jak piszesz, cyt:'Misiewicz wtedy był pracownikiem państwa polskiego i podsekretarzem w MON" czyli inaczej Polski, to z szacunku pisz "Państwa Polskiego" z dużej litery, "MON" możesz pisać z małej, ale co się stało, Wódz pod swoim rejestrowanym nickiem się odezwał i od razu kompromitacja z Państwem Polskim.

~Jom

Kompania honorową nie przygotowana przez przełożonych oddawanie salwy żenada. Każdy h... na swój strój. Niżej niż nisko upaść się nie da.

e2rds

~Edward, lepiej w swoje idiotyczne pisanie Boga nie mieszaj.

~Allo

Patrioci POkemony wszystko sprowadza do pisu i bzdetów i kto tu dzieli i sieje jadem Wzorujecie się POkemony na chyży rój wasz wódz

~dojna zmiana+

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć a nie się go domagać pisowcu.

Wódz

Misiewicz wtedy był pracownikiem państwa polskiego i podsekretarzem w MON więc szacunek od podwładnych się należy

~@piket

Masz rację, oni wciskają młodym ludziom ciemnotę. Jeszcze pamiętam jak mówili że Jadzia Kaczyńska była sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim aż ludzie ze Starachowic w oburzeniu mówili że u nich siedziała podczas Powstania. Synalkowi wmawiali jak represjonowano ich w stanie wojennym a właściwie przespali stan wojenny. Julcia Kulinarna od Jaruzelskiego przyjmowała nominację a Piotrowicz oskarżał patriotów. Tacy dziś chcą być bohaterami Polski. Naszej Polski!!! A dzieciarnia? - pedałuje rowerami !!!

~Edward

Tusk wrócił oddać niemcom Warszawę. Niech Pan Bóg ma nas w opiece.

~oki

Czy nie można było napisać dzień wcześniej że taka impreza jest organizowana? Po co jest portal, skoro nie informuje o ważnych wydarzeniach, które będą się odbywały w mieście?

piket

@duma. Prostakiem? Słuchaj czopku bo mocniej cię nie nazwę. Może mi powiesz, gdzie jest to moje prostactwo?

~Duma

Piket jesteś prostakiem.

~siwy

super inicjatywa. poza historyczna lekcja historii ludzie moga się spotkac. fajnie spedzic czas. super pomysł

piket

Wielką hańbą i nietaktem jest przemarsz żołnierzy z kompanii reprezentacyjnej krokiem defiladowym przed tymi pisiorami. To takie upokorzenie jak trzymanie parasoliki przez oficera WP nad misiewiczem w czasie deszczu. Wstyd dla munduru żołnierza polskiego. Cześć i chwała powstańcom.

mark30

szacunek dla Powstańców !!!!

~to ja

Tak wygląda szopka w sierpniu. Trzeba uczcić Powstańców a tych co wywołali to ludobójstwo cywili i młodzieży ukarać.

~wyborca

Co niektórzy przyjechali hulajnogami, a rowerem kazali.