Godzina W. Znów zawyły syreny i ruszył Rajd Honoru

Image

77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. O Godzinie „W”, również w naszym mieście rozbrzmiały syreny. Obchodom towarzyszyły koncerty, odczyty i rajd rowerowy.

Rowerowy Rajd Honoru w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego wyruszył w naszym mieście po raz dziesiąty. Uczestnicy mogli otrzymać pamiątkowe koszulki i gadżety związane z tym dniem. Wzięło w nim udział niemal 600 kolarzy, począwszy od maluchów, do seniorów.

Rajd Honoru wyruszył tradycyjnie z Placu Piłsudskiego, ale tym razem zakończył się po około godzinnym peletonie na stalowowolskich błoniach, a nie jak zawsze, przed MDK. Tam też zrobiono pamiątkową, wspólną fotografię.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia krótkiej historii Powstania Warszawskiego oraz jego przebiegu. O 17.00, podobnie jak w wielu miejscowościach w Polsce, uruchomiono syreny alarmowe oraz syrenę ręczną jako pamiątki Godziny „W”. Potem odśpiewano Hymn Polski. Odbył się także Apel Pamięci. W niebo, jak zawsze, wystrzelono salwę honorową. Po części oficjalnej wystartował Rajd Honoru ulicami miasta. Rowerzyści pokonali trasę ulicami: 1 Sierpnia – MDK, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Staszica, Al. Jana Pawła II, ul. Chopina, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Staszica, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. Działkowa, Meta- Błonia Nadsańskie.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wujek edek

człowieku co cie opętało????? Ty na każdym kroku widzisz a raczej wydaje ci sie że go widzisz jakiegoś wymyślonego przez siebie upiora.Ubliżasz ludziom pośrednio przez ich niki na forum .Zachowujesz sie jak stary towarzysz ormowiec......każdy jest podejrzany.Oderwany całkowicie od rzeczywistości staruszku otrząśnij sie!!!!! To do ciebie e2r...

e2rds

~Mieszkaniec, cyt: "Ładnie, po polsku, i dużo nas pojechało w Stalowej." a jakże, jak jechał( przepraszam nick mieszkaniec) miało być "~Mieszkaniec" , to tak ja by jechało 70 osób więcej pod tymi nickami pseudointeligenta o wazeliniarzu "~obserwator" już nie wspomnę, w tych 70 się mieści.

e2rds

~Mieszkaniec, cyt: "Ładnie, po polsku, i dużo nas pojechało w Stalowej." a jakże, jak jechał mieszkaniec, to tak ja by jechało 70 osób więcej pod tymi nickami pseudointeligenta o wazeliniarzu "~obserwator" już nie wspomnę, w tych 70 się mieści.

~Pstryk

Umierać za za to, żeby Pis miał władzę? Wolę żądy madrych najemników. Przecież trenerów mamy z zagranicy....

~Pstryk

Umierać za za to, żeby Pis miał władzę? Wolę żądy madrych najemników. Przecież trenerów mamy z zagranicy....

e2rds

~mądry vel pseudointeligent vel "krzywy niemyty kikuci łeb", cyt: "Czy tego emeryta ,ktoś w końcu zaprowadzi do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO bo obraża tysiące forumowiczów." Kłamiesz kłamco pisowski, nie tysiące forumowiczów tylko jednego: chama, hiene cmentarną, kanalię, wazeliniarza, krzywy niemyty kikuci łeb trolla i hejtera, piszącego pod ponad 70 nickami, głąba który uważa się za wszystkich i jeszcze Wodza, może naczelnego.
Ty tak samo jesteś mądry, co inteligent, inteligentny, doktor, lekarz i wiele jeszcze innych nicków obleśny typie pod którymi piszesz, taczki czekają. Jak tam ta twoja czteropasmówka z tymi drogami serwisowymi, już zwężałeś ją o te 4 metry głąbie.

~Karol W.

Tylko idiota jest teraz patriotą.

~Karol W.

Tylko idiota jest teraz patriotą.

~Nauczyciel

Mówmy młodzieży: żadnych powstań, żadnych zrywów pseudopatriotycznych, żadnych oaz, żyjcie normalnie. Nie dajcie się namowom politykom, zwłaszcza z prawicy.

~Nauczyciel

Mówmy młodzieży: żadnych powstań, żadnych zrywów pseudopatriotycznych, żadnych oaz, żyjcie normalnie. Nie dajcie się namowom politykom, zwłaszcza z prawicy.

~Mieszkaniec

Ładnie, po polsku, i dużo nas pojechało w Stalowej.

piket

@Obserwator ty pisowski czopku Sobieraj vice przewodniczący rady miasta? Toś go zdegradował.umiech

~mądry

Czy tego emeryta ,ktoś w końcu zaprowadzi do przychodni na ulicy WYSZYŃSKIEGO bo obraża tysiące forumowiczów. Mowa tu oczywiście o tym e2rds chorym z nienawiści do wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~obserwator

Obserwowałem ten peleton kolarski największy w dziejach STALOWEJ WOLI. Przejechało przez nasze miasto parę tysięcy kolarzy od przedszkolaka do seniorów w wieku ponad 80 lat. Co ważne na czele tego peletonu oczywiście nasz kochany PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY, trójkołowcem wiózł swego syna i dzieci PANA POSŁA WICEMINISTRA R, WEBERA. No a przy nim wiadomo nasz wiceprzewodniczący rady miasta PAN S, SOBIERAJ. Tyle patriotyzmu w naszym mieście jeszcze nigdy nie było.

~Rede

Lewicowy faszyzm, to nowa ideologia promowana przez totalną opozycję razem z rudym kłamcą.

~tabaluga

Za takie podwyzki to i ja moge byc patriota a nawet katolikiem lub pisowcem.

e2rds

~Allo, twoje wywody godne są tego "krzywego niemytego kikuciego łba". Pozdrawiam.

~do lola

masz fałszywy nick i to ty jesteś porażką zapewne Merkelową a i Tuskowi robisz skłon do miecza

~takaprawda

"Oni nie walczyli o taki kraj
trwali i ginęli za lepszy świat
Z dumą i ochotą szli by bronić barw
walczyć o przyszłość byś mógł godnie żyć

Gdyby wiedzieli, co zrobisz z tym darem
Rzuciliby broń odchodząc z bitew pól
Gdy nie warto by walczyć za ten kraj
Co gardzi światem, co gardzi ich życiem!!!"

~obca

wszyscy ,którzy zginęli nie tylko w Powstaniu Warszawskim ale we wszystkich bitwach o wolność Ojczyzny --wiedzieli kto będzie rządził i skłócał naród jak pseudo ;;PATRIOCI będą pod płaszczykiem milości do Ojczyzny będą Ją okradać ===poszliby na spacer == nie warto było ginąc w mękach dla miernot

~lola

Z porażki narodowej robić fetę to jakieś nienormalne. Owym świętowaniem przykrywa się skok na kasę. Pazerny PiS bierze co popadnie. Najbardziej potrzebna był podwyzka Morawieckiemu, Sasinowi no i oczywista oczywistość Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ten bierze z trzech źródeł : ZUS - 6,6 tys/m-c, jako wicepremier podwyżka i jako poseł też podwyżka. Czy ludzie nie widzą tej obłudy i pazerności? Tak ma w realu wyglądać ten nowy ład?

~Mania

Najbardziej patriotyczne to są ostatnie podwyżki dla rządu i posłów. Im się te pieniądze po prostu należały.

~Takie Czasy

Dziś pod płaszczykiem patriotyzmu, boga itp.. można się nieźle ustawić

~Allk

Heniek podaj kto w kiedy itp Bo tak ogólnie pomawiasz uczciwych ludzi, ba sam będąc anonimowy

~Heniek B.

Ci co najwięcej krzyczą Ojczyzna! najwięcej kradną.

~Aga

Ala dojarka z PGR

~Ala

Krzycząc: patriotyzm!! Doimy państwo jak się da.

~Ala

Krzycząc: patriotyzm!! Doimy państwo jak się da.

~Ala

Krzycząc: patriotyzm!! Doimy państwo jak się da.

~Allo

Erds twoje łączenie nikow ludzi i tego co ktoś napisał godne jest milicjanta z koziej Wólki Kapitan Sowa na tropie hehe