Godzina W. Znów zawyły syreny i ruszył Rajd Honoru

Image

77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. O Godzinie „W”, również w naszym mieście rozbrzmiały syreny. Obchodom towarzyszyły koncerty, odczyty i rajd rowerowy.

Rowerowy Rajd Honoru w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego wyruszył w naszym mieście po raz dziesiąty. Uczestnicy mogli otrzymać pamiątkowe koszulki i gadżety związane z tym dniem. Wzięło w nim udział niemal 600 kolarzy, począwszy od maluchów, do seniorów.

Rajd Honoru wyruszył tradycyjnie z Placu Piłsudskiego, ale tym razem zakończył się po około godzinnym peletonie na stalowowolskich błoniach, a nie jak zawsze, przed MDK. Tam też zrobiono pamiątkową, wspólną fotografię.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia krótkiej historii Powstania Warszawskiego oraz jego przebiegu. O 17.00, podobnie jak w wielu miejscowościach w Polsce, uruchomiono syreny alarmowe oraz syrenę ręczną jako pamiątki Godziny „W”. Potem odśpiewano Hymn Polski. Odbył się także Apel Pamięci. W niebo, jak zawsze, wystrzelono salwę honorową. Po części oficjalnej wystartował Rajd Honoru ulicami miasta. Rowerzyści pokonali trasę ulicami: 1 Sierpnia – MDK, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Staszica, Al. Jana Pawła II, ul. Chopina, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Staszica, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. Działkowa, Meta- Błonia Nadsańskie.

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~Mieszkaniec vel Babcia vel pseudointeligent, ależ ty musisz być wściekły na mnie, taki "ważny", "madry", "inteligentny", "Inteligent", "doktor", "lekarz", "inżynier", "Wódz", "uczony", "WIZJONER", "wielki", "teżlekarz", a to tylko krzywy niemyty kikuci łeb" i znów nieprzespana noc. Musisz coś na mnie nowego wymyślić, o kozy to już nie ma, obleśny, zboczony "Mieszkaniec", "Babcia", "Men", "HE he", "Twój Men", "Maniek", "Boy" i jeszcze parę nicków, za dużo was było jak na jedną kozę i co, nie wytrzymała biedula jednego zboczka w tylu nickach.

e2rds

~Mieszkaniec vel Babcia vel pseudointeligent, no właśnie odezwał się do mnie krzywy niemyty kikuci łeb, pozdrawiam koziego pastucha. Napił bym się koziego mleka ale dlaczego głąbie wykończyłeś te swoje kozy, a pisałem masz je paść i doić, a nie wykorzystywać zboczku.

~Mieszkaniec

Erdeesek zapina kozy od tyłu. Erddes gdzie masz kikuta dzbanie

e2rds

~Allo, ty niewiele wiesz, bardzo niewiele i wiem, że gdy wstrzeliłem ci te 15 % to nie masz o tym zielonego pojęcia. Nie wiesz o co chodzi, z czym się to je, po prostu czarna magia, a to może być przyszłość ludzkości.

e2rds

~Mieszkaniec vel babcia vel pseudointeligent już ci pisałem, że ty jesteś "krzywy niemyty kikuci łeb" i to wystarczy.

e2rds

~cap, jak to nie wiesz, wykończyłeś ją od tyły i jeszcze głąbie pytasz. Widzę, że w tym capim łbie, a raczej z tej skóry co capy pod brzuchem noszą jest całkiem pusto.

~cap

erdees ja sie pytam, gdzie moja KOZA????????????

~Mieszkaniec

Durniu er sedesie twoje miejsce jest w psychiatryku .Niedobry ty niedobry ruchaczu kóz.

~Allo

Myślę erds że ty to raczej lubisz 45 procent dlatego tak bredzisz.

e2rds

~no comment vel pseudointeligencie, ty z tego co ja piszę nic nie kumasz bo byłeś, jesteś i zostaniesz głąbem, tak, że mnie twoje pisanie nie wzrusza. Po twoich wpisach widać, że ty do tych 15 % na pewno nie należysz.

e2rds

~Allo, jeszcze jedno, piszesz, cyt:"No czytając to co piszesz mój umysł wzniósł się na wyżyny intelektu " jeśli należysz do tej grupy 15 % ludności świata, to wierzę, że masz wyżyny intelektu, ale musiał byś ujawnić pewną cechę.

~no comment

Dziadek rdest ma tylko jeden zwoj wiecej na mozgu od kury....aby w chalupie nie robil...hi hi...

e2rds

~Allo, nie dziękuj, to mój obowiązek, widzisz, ja jeszcze troszkę chcę pożyć i tacy jak między innymi ty muszą mi zapewnić środki do utrzymania i musisz się uczyć i pracować, mnie tylko jakieś rozrywki zostały, wypoczynek, czasem nawracanie głąbów, sielankowe życie i dlatego mogę się śmiać z tego wszystkiego, a kasy mi nie brakuje. Dokąd tacy wiekiem jak ja będą rządzić w sejmie i rządzie, to ja o swoją przyszłość krótką jestem spokojny, to ty musisz się martwić o swoją. Pozdrawiam

~Allo

No czytając to co piszesz mój umysł wzniósł się na wyżyny intelektu Dziekuje że pozwoliłeś mi na odkrycie ze jeśli będę czytał to co piszesz pozbędę się idiotyzmu.Wspanialy intelekt wzór inteligencji Dziekuje erds że mogłem czerpać tej mądrości że zdroju twego mózgu.

e2rds

~Allo, no pewnie, bo widzisz ja stary smucę się, ze ty młody który może się kształcić i rozwijać umysł, a woli być idiotą.

~Allo

Erds Czyżby twój ból był większy jak mój he he

e2rds

~Mieszkaniec vel pseudointeligencie, tere fere, ty głąbie jesteś kłębkiem nerwów, dzisiaj ledwo zacząłeś prace już cię "krzywy niemyty kikuci łbie" nosi i tylko czekałeś by mi odszczeknąć, ale spokojnie, jeszcze troszkę, taczki czekają, gnoju świeżego dołoży się ja przyjdzie czas. O tym handlu mlekiem kozi pastuch też będę przypominał, pisałem ci, że za to nieopatrzne chlapnięcie nawet nie wiesz w jakie gó.no wdepnąłeś, a ja cię mam jak na widelcu. Tak samo głąbie jak chlapnięcie, że obwodnica za szeroka o 4 metry i te 4 pasy i te drogi serwisowe. Jak bym miał wypisać ile głupot na forum jest wypisanych twoich to strony by brakło. I wiesz głąbie co najważniejsze, że na każdą z mojej strony nazwę w stosunku do ciebie mam dokumentującą to podkładkę i to twój ból. Pozdrawiam.

~Mieszkaniec

Jedziemy z er sedesem jak z furą gnoju.Ja bardzo dobrze sypiam w przeciwieństwie do ciebie heh

~Dojczland

Polska jest w nas a EU ma nas w d.pie.

e2rds

~Allo, jeszcze ci mało głąbie, to ty się denerwujesz i tak ma być pseudointeligencie, a w zasadzie to krzywy niemyty kikuci łbie, a objawem tych nerwów to jest pisanie niegramatycznie i bez sensu, ale to dla takiego głąba to normalny objaw. Dawaj jeszcze głąbie, może lepiej będziesz spał.

e2rds

~Mieszkaniec vel pseudointeligencie, krzywy niemyty kikuci łbie, swoje wartości intelektualne to wypisałeś poniżej zboczku, cyt:
27 Maja 2021 11:21:16~Mieszkaniec
Hej hej erdees stary gamoniu
27 Maja 2021 13:21:26~Mieszkaniec
Hej erdees zamilcz ty marna kreaturo
27 Maja 2021 16:09:43~Mieszkaniec
Niejeden raz to się będę z ciebie erddes śmiał jak teraz he he.
27 Maja 2021 22:19:48~Mieszkaniec
Erdsiuu ssij ruchaczu
28 Maja 2021 09:36:37~Mieszkaniec
Erddes bałwanie z małym kikutem gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 17:40:52~Mieszkaniec
Hej erdees stary capie gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 23:35:28~Mieszkaniec
Ty stary capku ,niedorozwoju erdeesowy kozaczku w necie nawet nie wiesz gdzie jesteś
20 Lipca 2021 14:03:23~Mieszkaniec
Erdeesie sflaczały tumanie nikogo nie obchodzą twoje komentarze więc się nie wypowiadaj
20 Lipca 2021 18:22:27~Mieszkaniec
Krzywy kikut flaku to cię nie dorobil
22 Lipca 2021 17:22:49~Mieszkaniec
Erddes ty niezrównoważony gamoniu powinni cię odizolować
29 Lipca 2021 17:03:54~Mieszkaniec
Bardzo dobrze jechać po tym zawszonym buraczanym erdeesie

Ta treść całkowicie wystarczy za cały twój obleśny, zboczony intelekt, możesz przypomnieć sobie do poduszki, ty jesteś tyle dla mnie wart, co psi odc.ód na trawniku. Pozdrawiam, życzę miłych snów.

~Mieszkaniec

Szczocha er sedesa zapina koza

~Allo

Hehe erds uwielbiam takich lewaków tak uroczo się denerwujących hehe kultura marksistowski kołtunie na poziomie towarzyszą kolchoznika.hehe

e2rds

~Allo, widzisz ty z tym łbem uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą, znów mnie zaczepiasz. Jesteś jak gó.no przyklejone do buta którego trudno się pozbyć, a nawet jak się to uda to i tak jeszcze długo smród pozostaje. A o kozy to niekumaty debilu spytaj tego co mleko sprzedawał, tylko uważaj bo po tym głupim ryju możesz oberwać. Jeśli masz takie gadki i włączasz do tego Kapitana Sowę, to widzę, że ty jeszcze zasraniec jesteś i może faktycznie nie pseudointeligent, ale też nie inteligent, raczej tuman niekumaty który chce błysnąć na forum.

~Allo

Erds kapitan Sowa nadaje i ujada jak pies cywil . Wydoiłes koze robiąc sobie dobrze przy pomocy obuwia gumowego bo jakoś złagodniałe hehe

e2rds

~wujek edek, ty mnie nie pouczaj, że wymyśliłem jakiegoś upiora, to jest jeden, nie upiór, ale troll i hejter pisowski który pisze pod ponad 70 nickami i z którym polemizuje od dawna, więc co "~wujek edek' możesz o tym wiedzieć, a obiecałem mu, że będę jego kłamstwa, wazeliniarstwo, obleśne wpisy i chamstwo, wykazywał na każdym kroku, aż troll opuści urząd w którym jest zatrudniony za podatników pieniądze.

e2rds

~Allo, głąbie, kto kogo zaczepił, ty mnie, czy ja ciebie, twój pierwszy wpis cyt:
"30 Lipca 2021 06:22:05~Allo
Ej er2ds a mowia ze ormo zlikwidowane a tu widzę że się myliłem hehe"
To był pierwszt wpis pod nickiem "~Allo" do mnie, to czego głąbie zaczynasz z dziadkiem, a później pyszczysz, głąbie. Nie zaczepiaj mnie i ja cie nie ruszę, chciałeś to masz.

~Teresa A.

Te wyjące syreny... głupi zwyczaj.

~Allo

Hehe erds nie produkuj się i nie powtarzaj bo to żenujące Uważaj nie spinaj się tak bo ci żyłka puści i będzie smród

art2deco

Pięknie było dla Polaków.