Ostatnie pożegnanie wielkiego sportowca. Będzie Memoriał im. Bogdana Dziuby…

Image

Dziś nawet niebo zapłakało… W Jastkowicach odbył się pogrzeb 47- letniego Bogdana Dziuby, który zmarł nagle i niespodziewanie wieczorem 28 lipca w Jastkowicach.

Sportowiec, lekkoatleta, dyrektor PSP w Jastkowicach, wychowawca młodzieży i propagator biegów żegnany był w sobotę 31 lipca 2021 r. przez około tysiąc osób: znajomych, uczniów, nauczycieli, sportowców i pogrążoną w bólu rodzinę. Pogrzeb odbył się w Jastkowicach.

Wielkiego biegacza wspominało w sobotę wielu ludzi. Wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz zapowiedział, że będzie Memoriał Bogdana Dziuby. O sportowcu takiej rangi, znanym nie tylko w regionie, Polsce, ale i poza granicami kraju, nie wolno wprost zapomnieć. Stanisław Łańcucki, klubowy kolega zmarłego był pewien, że bieg ziemski Bogdan Dziuba ukończył zbyt wcześnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że spotka się z nim kiedyś na niebiańskich trasach. Proboszcz Adam Węglarz przypomniał, że do ostatniej mety zmarły dobiegł w Częstochowie i tam, przy cudownym wizerunku Jasnogórskiej Pani zawierzył swoją rodzinę Matce Boskiej. Bogdan Dziuba był nie tylko wzorem sportowca, ale i kochającego rodzinę ojca. Zmarł podczas leśnego biegu. Nie wrócił po treningu do domu. W jego poszukiwania zaangażowało się wiele służb i osób. Za akcję podziękowała wszystkim żona biegacza.

Mimo, że dzień zapowiadał się gorący i parny, nad żałobnikami zgasło słońce, a niebiosa zakryły się chmurami. Dziś nawet niebo zapłakało nad grobem Bogdana Dziuby… Sportowiec został pochowany w honorowym miejscu, nieopodal pomnika pamięci, pomnika, o który sam dbał i zabiegał. Za jego duszę złożono około 200 intencji mszalnych.

Zmarły Bogdan Dziuba, były utytułowany zawodnik klubu lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola oraz KKS VICTORIA Stalowa Wola, obecny członek klubu KKS VICTORIA Stalowa Wola, Dyrektor PSP w Jastkowicach, obecnie reprezentujący barwy SKB Stalowa Wola miał 47 lat. Brał udział w wielu zawodach sportowych, był propagatorem sportowych imprez. Sam wygrywał i rozsławiał nas również poza granicami kraju. Dość wspomnieć, że zdobył wiele medali, był wicemistrzem Europy w kategorii wiekowej 40- 45, w biegu na dystansie 5 kilometrów. Wygrywał maratony w takich miastach jak chociażby: Wrocław, Steinfurt, Rajec, Bratysława, Szwarzwald. Był medalistą Mistrzostw Polski i Europy w kategorii "Masters" na dystansie 1000 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m oraz w crossie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~panpikuss

Prawda boli ,zaszczepiłas się i nie ma odwrotu. Jesteś na #ostatniej prostej do zakładu pogrzebowego. Nie ma się co spinać jak to przysłowie mówi mądry Polak po szkodzie.

jabar

panpikuss

ciebie to trzeba zaszczepić jadem żmii

~oki

xyz - skoro Zmarły miał problemy z sercem to absolutnie nie powinien się szczepić! Jest masa NOP-ów w postaci zakrzepicy i zapalenia mięśnia sercowego po szczepionce. Lekarz, który dopuścił taką osobę do szczepienia powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za narażenie pacjenta na śmierć.

~panpikuss

Do xyz dokładnie tak jak piszesz ale niby mądry i wykształcony ale jeszcze szczepionką się dobił.Szczepionka to nie jest żadne panaceum słabego wykończy w kilka dni silnego w ciągu 2 lat i o to im chodzi ,wyj... spora ilość ludzi na ziemi.

~Xyz

Macie już paranoję szczepionkową. Najpierw wszystko szło pod covid, teraz pod szczepionki. Facet już od kilku lat miał problemy z sercem i to była kwestia czasu, bo nie pozwolił na wszczepienie rozrusznika. Zero u was logicznego myślenia. Serce, które jest systematycznie przeciążane może nie wytrzymać.

~galazka

Nie stety zaszczepił się i to była jego #ostatnia prosta

~zarew

czy byl szczepiony?

jabar

wopew,

rrr to zakompleksiony człek, chciał błysnąć a wyszło mu jak zwykle

~Sąsiad

Wspaniały człowiek, cześć jego pamięci

~wopew

do rrr - jak patrzysz w lustro to tak walnij sie mlotkiem slusarskim profilaktycznie w dynie - czasem pomaga wielu sebom a nuz i tobie ..

~rrr

"jeżyki" z ort . nie wiem czy poeta piszący to wyłapie

~rrr

WOPER jeżyki odleciały bo przeczytały twój wpis

~rrr

WOPER jeżyki odleciały bo przeczytały twój wpis

~Grzegorz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci

~wopew

niech spoczywa w pokoju - a tak na marginesie wczoraj ze Stalowej odlecialy Jerzyki - to chyba znak ze bedzie mokry Sierpien bo te ptaki nie lubia brzydkiej pogody.pozdrawiam.

~Argail

200 intencji mszslnych...! No to proboszcz zrobi.... A w ewangelii Jezus zapytany czy modlić się za zmarłych odpowiedział że trzeba modlić się za ŻYWYCH....!!! Czy to przypadek czy celowe pasożytnicze praktyki....??? Zachęcam do czytania ewangelii tam jest instrukcja co robić i jak omijać dzisiejszych faryzeuszy religiuszy w czarnych ale i nie tylko sukienkach.

maszynista

Cenzura dzaiala pewnie zwiazane to jest z covid .

~TAK

Musi być bo to Wielki Sportowiec