Znaleźli worek z pieniędzmi i telefon...

Image

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Stalowej Woli, który podczas spaceru, z dwójka swoich dzieci w wieku 4 i 7 lat, znalazł worek, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi i telefonem komórkowym. Uczciwi znalazcy przekazali odnalezione rzeczy oficerowi dyżurnemu stalowowolskiej jednostki, z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki ich przykładnemu zachowaniu, młody mieszkaniec naszego miasta odzyskał swoją zgubę.

W środę do dyżurnego stalowowolskiej jednostki przyszedł mężczyzna z dwójka dzieci, który poinformował, że w Parku Miejskim, w rejonie placu zabaw, zauważył leżący na ziemi worek. W środku znajdował się portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy. Uczciwi znalazcy, odnosząc zgubę do komendy, poprosili funkcjonariusza o odnalezienie właściciela i przekazanie przyniesionych przez nich rzeczy.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci skontaktowali się z właścicielem portfela, młodym mieszkańcem Stalowej Woli, który w towarzystwie swojego ojca odebrał odnalezione przedmioty z komendy. Mężczyzna poinformował, że przebywając w parku, zostawił swój worek i wrócił do domu, zapominając o swej własności..

Za obywatelską postawę i wzór postępowania w takiej sytuacji, pokazany przez ojca dzieciom, policjanci, w imieniu komendanta powiatowego, przekazali na ręce uczciwych znalazców podziękowania, drobne upominki oraz maskotki policyjnego misia. Dzieci wręczyły policjantom specjalnie przygotowane dla nich rysunki.

Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~iks

1.biznesmeny od handlu bronią jak przywłaszczyli kasę ok 55 mln zł z ministerstwa od zdrowia szumowskiego jak na respiratory, nigdy jej nie zwrócili. Ministra wymienili , Ziobrowa prokuratura umorzyła śledztwo a Morawiecki nie musiał wystawiać laurek za obywatelska postawę. 2. Jak ministry kupili bezwartościowe maseczki od instruktora jazdy za 5 baniek (kolegi braci Szumowskich) też nikt już pożniej nikomu laurek nie wystawił za piękną, obywatelska postawę a instruktor kupił sobie tylko nowego mercedesa.3/ Jak Duduś podpisał wczoraj rozporządzenie o podwyżce jednorazowo viceministrom i parlamentarzystom pensji jednorazowo o 60 proc. tez mu nikt laurki nie wystawił a może dlatego,że to sezon ogórkowy ( wakacyjny) i naród nie myśli o polityce? Jest sens wymieniać dalej i pisać o laurkach?

daniell

Widocznie za mało było kasy w worku, skoro oddał

~obserwator

W1980 roku w Nisku na przystanku MKS znalazlem wraz z kolega,saszetke,taka bankowa.po sprawdzeniu okazalo sie ,ze sa tamdolary.Tk na oko ze dwadziesciatysiecy zielonych.Zanieslismy na posterunek,okazalo sie,ze forse zostawila trzpiotka z pewexu.Do dzisiaj nikt nie podziekowal,a w tedy jeszcze bylo 10 %znaleznego

~Bob

Jakieś 15 lat temu też znalazłem portfel... było tam z 1000 zł, trochę zachodniej waluty, prawo jazdy, dowód osobisty i legitymacja studencka. Jak zgłosiłem to policyjnemu patrolowi w samochodzie to usłyszałem jak dyżurny kazał mnie wieść na komendę bo jestem "podejrzany". 20 minut mi zeszło zanim mnie "puścili".

~Misuri

Ktoś wogóle zwrócił uwagę jakie marne dziennikarstwo jest tu uprawiane? Gdzie ten worek z pieniędzmi? smiech2 Powinno być worek z portfelem ha ha ha. Lepiej wam wychodzi bieganie za płezydętem i odstawianie propagandowej dziecinady.

~Stalowianka

A ci policjanci się lansują.

~Johnny

Po co on to oddał ?

~Olus

Szkoda że tylko ta nadzieja została.

~Obywatel

Jest jeszcze nadzieja w tym kraju , dzięki takim wspaniałym ludziom. Wszystkiego najlepszego dla Pana i Pańskiej rodziny,

~Pszczoła

Zorganizować akcje sprzątania lasu i wszystkie zebrane "fanty" zanieść na policję - niech szukają właściciela ???? Cieszy fakt uczciwych ludzi w społeczeństwie.

jusek

DO AUTORA.
Artykuł-masło maślane.Znów powtarzane te same frazy.Dzięki temu tekst jest dłuuuuuższyyy...

~Zenek

A ja w lesie znalazłem też worek, jakieś rupiecie tam byli.

maszynista

Zabierac nie mozemy ,ale mozemy czasowo pozyczyc na przyklad auto.

MariuszeF

Piękna postawa. Pogratulować wychowania.

~EDI

BIERZCIE PRZYKŁAD RZĄDZĄCY I DECYDENCI
BO NAS NASZA FORSA I ŻYCIE NĘCI !!!

platinet

Szkoda ze politycy nie są tak uczciwi

~myśliciel

Pewnie obawiał się kamer. Gdybym znalazł i był pewien że nie ma kamer w pobliżu...

~hehe

Jaka to "wzorowa postawa"? No ludzie????????????????????To jest chyba oczywiste? I potem na spotted widzimy, że ktoś znalazł rejestrację po deszczu, portfel, dowód, pieniądze, psa, kota czy rower - czeka w domu na "znaleźne".

~Brawo

I to jest normalne zachowanie. A nie wrzucanie postów na spotted Stalowa, że się coś znalazło.