Pożegnaliśmy komendanta Straży Pożarnej

Image

W piątek 30 lipca br., na placu wewnętrznym komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, odbył się uroczysty apel z okazji przejścia na emeryturę Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli bryg. Roberta Lebiody. Uroczystość zgromadziła licznych gości. Nie zabrakło najbliższych komendanta.

W czasie uroczystości wiele osób mówiło jak wiele komendant Robert Lebioda dokonał w czasie nie tylko swojej komendantury, ale także przez 23 lata służby. Podziękowań i serdecznych życzeń na dalszą przyszłość było bardzo wiele.

Jak podkreślił zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Daniel Dryniak, pod sterami Roberta Lebiody Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Stalowej Woli wzbogaciła się o nowy sprzęt pożarniczo- gaśniczy.

- Za swoją wzorową służbę wielokrotnie był nagradzany, m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność, który dla nas, strażaków ma szczególne znaczenie, srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaczeniami resortowymi, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Pan komendant Robert Lebioda. oprócz tego, że posiada doskonałe wykształcenie pożarnicze, realizował się na stanowiskach dowódczych, również jest duchem, sercem i ciałem sportowcem. Przez cały okres służby wielokrotnie udowadniał, jak jest doskonale sprawny i pokazywał, jakim sprawnym powinien być strażak, a sprawność w naszej służbie, to naprawdę bardzo istotna sprawa. I tutaj pan komendant dawał przykład wszystkim strażakom. Zresztą Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, to zawsze lider praktycznie w całym województwie, w wielu dyscyplinach- mówił st. bryg. Daniel Dryniak, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podczas uroczystości głos zabierało wielu zaproszonych gości, wśród nich wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

- Gdy zakomunikował pan kilkanaście tygodni temu o swoim zamiarze pożegnania się z tą służbą zawodową, myślę, że nie tylko ja, ale każdy, kto tą informację uzyskał, był zaskoczony. To pana indywidualna decyzja, dla nas bardzo trudna. Z całego serca i ogromnie dziękujemy za te nie tylko 5 lat służby jako komendanta powiatowego, ale też ponad 23 lata służby w Państwowej Straży Pożarnej. Udowodnił Pan, że jest pan strażakiem z krwi i kości i zapisał się pan tutaj, jako komendant powiatowy złotymi zgłoskami w historii Komendy Powiatowej Stalowej Woli- mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Starosta Janusz Zarzeczny również ubolewał nad decyzją komendanta Roberta Lebiody. Dużo mówił o bardzo dobrej współpracy na linii Zarządu Powiatu Stalowowolskiego- komenda PSP.

- Nigdy w życiu się nie spodziewałem, że po 5 latach tak młody komendant odejdzie na emeryturę. No, ale każdy ma swoją drogę życiową, każdy ma swoje plany, ja to szanuję i trochę żałuję- mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Jak podkreślił sam komendant, podczas swojej wieloletniej służby przeżył bardzo wiele. Były chwile smutne, jak również wesołe, które zapamięta na zawsze.

- Nazywam się po cichu strażakiem spełnionym, który przeszedł wszelkie szczeble dowodzenia i pracy w komendzie powiatowej. Nigdy nie myślałem, że dotrę do takiego miejsca, w jakim jestem dzisiaj, czyli do komendanta powiatowego- mówił bryg. Robert Lebioda. – Udało mi się wiele zrobić, poza takimi projektami zakupowymi i remontowymi w komendzie, wydaje mi się, że nawiązaliśmy jeszcze większą współpracę z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Udało się je zespolić. Większość strażaków ochotników może powiedzieć, że przychodzi do komendy jak do swojej remizy. [p]Do czasu wyboru nowego szefa obowiązki komendanta będzie pełnił jego zastępca st. bryg. Leszek Zieliński.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bob

bogaty kraj, sowite emerytury.... dlaczego nie korzystać jak są. Poprzedni komendant używa życia. Polska to jeden wielki folwark a dziedzice udają się na zasłużony odpoczynek umiech

~Miś

Moglibyście nie wkó.....ć narodu?

~toto

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale zapytam, a jaki prezent rzeczowy przekazał od siebie druh strażak z ostatniej fotki? Pytam z czystej ciekawości, czy ma w zwyczaju czymkolwiek się dzielić?

~Marek

Pożegnanie z taką pompą, bo prawdopodobnie dobrowolnie ustąpił dla kogoś drepczącego wokół władzy.

~hwwd

Spoko..... faktycznie rece opadają .Zwykłemu Kowalskiemu zabrali dodatki szkodliwe, zabrali wczesniejsze przejscie na emeryture w wieku 60 lat.Tyrać zostało do 65 lat a za peło chcieli do 67.To wstyd dla rządzacych w wolnej Rzeczypospolitej aby tak traktować ludzi cieżko pracujących a forować inne grupy.Szczytem wszystkiego było umożliwienie przejscia na emeryture w młodym wieku byłym milicjantom i zomowcom i to z jakimi dodatkami i kwotami.

~tola

Nie mam zamiaru podpowiadać, ale najlepszym z równych kandydatem na komendanta jest st. bryg. Leszek Zieliński. Zrównoważony oficer, zasłużony, apolityczny i cały czas na stanowiskach zastępvy. Byłoby to ukoronowaniem jego drogi zawodowej bowiem na to zasługuje. Przecież to takie proste że aż się wierzyć nie chce. Co do pana Lebiody to tylko przez skromność wrodzoną nie powiedział, że przed nim jeszcze było (po latach dźwigania na ramionach belek i gwiazdek) można zmienić na jeden wężyk i jedną gwiazdkę, co najmniej! Szkoda, że tak się nie stało. Powodzenia w "cywilu".

~Spoko

Ja nic do Pana nie mam i do strażaków ale zwykły kowalski musi zapierdzielac po 40+ lat pracy a tu 23 i się przepracował masakra...... Ręce opadaja. Chlop jak dąb i emerytura. No i dziwic aie ze mowia ze mlodzi niech se oszczedzaja bo 150zl emerytury beda mieli... Niech mi poprostu oddadzą moje pieniadze i mi wystarczy.

~Ericsson

Kiedy zlikwudujemy trzepaki? Hałas i kurz.

andromaha

Tytuł taki sobie. Czytam "Pożegnaliśmy..." i myślałem, że artykuł jest o pogrzebie.

~Przemo RST

Chcesz pracować krócej idź do wojska policji straży pożarnej czy granicznej służby więziennej itp.......Ale jak ktoś jest po żołnierska przysłowiowa Piz..A . To jak służyć?

~luna

powtarzam pytanie: czy kudłaty wreszcie się przykładnie wyszczepił ktoś wie?

~Stalowiak

Anżej z którego lasu jesteś czy aby nie z cisowego

~HEN

JESLI PAN KOMENDANT TAK MŁODY ZAWODOWO ODCHODZI TZN. ZE NADCHODZI CIEMNOSC, NIEBEZPIECZENSTWO,SZALENSTWO......

~Hsfk

Wchodzi nowy ład
Ci którzy mają rozum i cha dobrze a nie widzą szans odchodzą.
Bardzo ładne w każdych jednostkach zaczyna tak się dziać nie tylko w straży

~Katolik

Anzej ile ty masz klas jolopie

~Anżej

Tuska ma gotowy projekt zwiększenia wieku emerytalnego do 72 lat, dalej chołota popieracie tego rudego kłamce

~luna

powtarzam pytanie: czy kudłaty wreszcie się przykładnie wyszczepił ktoś wie?

~Bob

K- mać przecież to młody zdrowy chłop

~Donald

Zaiste to bardzo ważne wydarzenie było....

~ŻYĆ

nie umierać

~siwy

ile ma lat komendant że już przechodzi na emeryturę? nie sądzę że 65... czy się mylę?

~kappa

to jesce jasio nic, ni mioł łopaty w rece przez 23 latka, rocki miekutkie jak rekawicka z baraniej wełny a emeryturka 6 tysio co najmniej na rąckę. Mozna zyć.

~jasio

jak oni to robiom ze w te sznurki sie nie zaplontajom bo wtedy np. po 5 latach mogli by isc na rentee