Mieszkańcy Wojska Polskiego i Okulickiego narzekają na hałas nocą

Image

Trwają prace przy budowie bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej. Prowadzone roboty wymagały stworzenia tymczasowej kładki nad przekopem. Niestety, spotęgowało to hałas, który najbardziej uciążliwy jest w nocy.

Otrzymaliśmy kilka sygnałów od czytelników odnośnie hałasu, który spowodowany jest przez pociągi przejeżdżające po specjalnie skonstruowanej na czas budowy kładce. Ze względu na wysokie temperatury wiele osób śpi przy otwartych oknach, a hałas, który generowany jest przez pociągi, utrudnia sen. Spytaliśmy prezydenta czy nie dałoby się zastosować jakiegoś rozwiązania, które przynajmniej obniżyłoby hałas.

- Tutaj nie ma innego rozwiązania technicznego, dlatego że przekop jest wykonany i tor jest już rozpięty. Jest to tymczasowy pomost nad torami, ma swoją wadę, ale wykonawca też ma bardzo określony termin i bardzo się spieszy żeby zakończyć wszystkie te prace w części kolejowej. Jest to związane z terminami i również wysokimi opłatami za wyłączenie w będą zakończone. Jeżeli nie będzie żadnych problemów technicznych przy wykopie, przy ustawieniu również nowych torów, nowych wiaduktów nad torami, to myślę, że do jesieni ta uciążliwość powinna minąć- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że bezkolizyjny przejazd pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej jest realizowany w ramach przebudowy ulicy 11 Listopada. Inwestycja ta opiewa na 28 mln 655 tys. zł. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które wynosi prawie 17 mln zł.

Według umowy zakończenie wszystkich prac powinno nastąpić 31 grudnia 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Podwórko

A ja mieszkam na Okulickiego i drażni mnie syf związany z nielegalnym handlem poza miejscami do tego przeznaczonymi.

~Alojzy kleks

Ja pierdziele ale malkontenty do buszu marsz

~Adam

Jak komuś nie pasuje to niech się na wieś wyprowadzi. To bardzo potrzebna inwestycja szkoda ,że nie udało się na Przemysłowej zrobić na cztery pasy.

~Dojk

stopery w uszy i spać, a hałas minie jak ręką odjął. ogarnijcie się narzekający na wszystko polaczki...

~obca

mieszkam w pobliżu ale rozumię że ;niema dymu bez ognia;jest to słuszna inwestycja mimo że nie jestem zwolenniczką obecnej władzy .nawet jeśli Prezydent zadłużył miasto towszystko zostanie dla mieszkanców do kieszeni tego nie schowa

~Lolo

Na pewno można było zrobić cichszy przejazd, jakieś podkładki gumowe itp. Oprócz tego hałasu trąbią pociągi jak poje.... cały dzień. Dziś o 5:40 mnie z łóżka zdarło. Ponadto jak jedzie ciężki skład to mi się monitor huśta a do torów mam z 200 m

~Buk

Wrażliwe uszka, hałas przeszkadza w słuchaniu tvn24.
A tu 59 dni nadawania jedynie zostało.. .

~Joanna

Prawdę piszą o tym RST że już dawno Nadbereżny powinien to zlikwidować. Jest cisza nocna a tam niejednokrotnie drą ryje do 4 nad ranem. To jakiś pociotek pisowski że go nie ruszą?

~Wotkin

Widziałem podobną budowę w Słowacji z tą różnicą że ten tymczasowy most torowy był oklejony grubymi dźwiękochłonnymi matami i było naprawdę cicho. Panie Prezydencie niech Pan nie mówi że się nie da inaczej.

krysz

w lesie wilki wyją

~jasio

wystarczy pszes tydzien niemyc uszuf i halas zniknie

~Wafel

Miasto=hałas.
W lesie znajdzie się spokój.

e2rds

Pseudointeligencie, pamiętasz kiedy zgnoiłeś mit Inteligenta, przypomnę ci cyt;
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!
I stałeś się pseudointeligentem.
Tytuł chama uzyskałeś wyzywając kobiety po proteście, cyt;
4 Listopada 2020 11:12:57~WIZJONER, nazwałeś ich "zdziry"
6 Listopada 2020 16:36:50~doktor, nazwałeś ich "dziwki"
29 Stycznia 2021 12:18:00~lekarz, nazwałeś ich "szmaty"
Za obleśne wpisy cyt:
12 Lutego 2021 05:50:32~Babcia
Nie popisałes sie mój ogierze erdees bo masz za małego kikutka i do tego krzywego
14 Lutego 2021 07:44:20~Babcia
Prawdę powie babcia że e2erddes ma tylko kikuta nic nie znaczącego
nic nie znaczącego
12 Czerwca 2021 06:14:11~He he
Ty się martw erdssik o swojego małego krzywego kikuta
O pisaniu pod nickami Boy, Darek, Heniek, Men, Twój Men, kochanek, Mieszkaniec, równie obleśnych chorego zboczonego umysły
Otrzymałeś zaszczytną nazwę "krzywy niemyty kikuci łeb"
Za wpisy cyt:
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
20 Lipca 2021 18:22:27~Mieszkaniec
Krzywy kikut flaku to cię nie dorobil
Otrzymałeś tytuł "hieny cmentarnej i kanalii"
Kpiłem z ciebie, ale nigdy taki wulgarny, obleśny, chamski nie byłem, na te przypisane tytuły sam sobie zapracowałeś, nie wspomnę tu o kłamcy i wazeliniarzu bo robisz to notorycznie na forum.
Tak, że pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika jako przedstawiciela dijnej zmiany, życzę ciekawych snów tej nocy, bo znów bedziesz miał ją nieprzespana bez wspomagaczy.
Prowadź "Wodzu" dojnej zmiany.

~Hhh

Taki remont, taka inwestycja i co bez hałasu ma być???
Koń by się uśmiał

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, a nie przyszło ci do głowy, a przepraszam ty masz łeb i do tego pusty, że to takie pisanie to wazelina i śmieszność. Tunel jak tysiące w całym świecie, a ty się zachwycasz pod publiczkę jak małe dziecko nową zabawką, na niby inteligenta i urzędnika to takie prostackie.

~ekolog

Dzięki tej inwestycji nasze miasto wkracza w 22 wiek. Bo zawsze kiedy przejeżdżam pod tunelem prowadzącym do strefy ekonomicznej to pierwsze co przychodzi mi do głowy to to , że jestem już w 22 wieku. A mądrzy mieszkańcy na pewno nie narzekają bo będą korzystać ze wspaniałego rozwiązania komunikacyjnego po skończeniu tej rewitalizacji.

~Pytanko

A czy w sobotę Lucek zawyje?

Wódz

Właśnie niech ktoś z tym przybytkiem rozpusty zrobi coś ludzie chcą spać a nie słuchać krzyków związanych z pewnymi czynnościami

~Mirka2

A co mają powiedzieć o ciszy nocnej mieszkańcy bloków sąsiadujących z tym przybytkiem zwanym pub RST gdzie nocą muszą kilkakrotnie wzywać policję by uspokoili tę hołotę? I nikt z tym nie zrobi porządku raz na zawsze? Śmieją się przyjezdni patrząc na ten goowniany obiekt!

manukun

Każdy remont jest niewygodny, ale czepianie sie hałasu przy tymczasowym przejeździe to już przegięcie...

~Allo

Idź do vivo wejdz na dach tam są te nieszczęsne pszczoly oprócz tego miodu z oczyszczlni jest też wosk wez zaplikuj w uszy i cisza jak makiem