Mieszkańcy Wojska Polskiego i Okulickiego narzekają na hałas nocą

Image

Trwają prace przy budowie bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej. Prowadzone roboty wymagały stworzenia tymczasowej kładki nad przekopem. Niestety, spotęgowało to hałas, który najbardziej uciążliwy jest w nocy.

Otrzymaliśmy kilka sygnałów od czytelników odnośnie hałasu, który spowodowany jest przez pociągi przejeżdżające po specjalnie skonstruowanej na czas budowy kładce. Ze względu na wysokie temperatury wiele osób śpi przy otwartych oknach, a hałas, który generowany jest przez pociągi, utrudnia sen. Spytaliśmy prezydenta czy nie dałoby się zastosować jakiegoś rozwiązania, które przynajmniej obniżyłoby hałas.

- Tutaj nie ma innego rozwiązania technicznego, dlatego że przekop jest wykonany i tor jest już rozpięty. Jest to tymczasowy pomost nad torami, ma swoją wadę, ale wykonawca też ma bardzo określony termin i bardzo się spieszy żeby zakończyć wszystkie te prace w części kolejowej. Jest to związane z terminami i również wysokimi opłatami za wyłączenie w będą zakończone. Jeżeli nie będzie żadnych problemów technicznych przy wykopie, przy ustawieniu również nowych torów, nowych wiaduktów nad torami, to myślę, że do jesieni ta uciążliwość powinna minąć- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że bezkolizyjny przejazd pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej jest realizowany w ramach przebudowy ulicy 11 Listopada. Inwestycja ta opiewa na 28 mln 655 tys. zł. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które wynosi prawie 17 mln zł.

Według umowy zakończenie wszystkich prac powinno nastąpić 31 grudnia 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Stalowy

Najlepszy spokój sielankowy to na wsi jak się chadzalo po oborniku

~skarpa

przyzwyczajajcie się, tak się mieszka mając pod nosem 'obwodnicę'

~Ka-Sandra

Za "komuny" co godzinę jeżdziły składy pasażerskie jak też pociągi towarowe i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz chłopstwo przeniosło się ze wsi do miasta i wszystko denerwuje. Nie przeszkadza chodzący na full telewizor, tłukąca się pralka tylko trzy pociągi przejeżdżające w ciągu doby.

~Bobsonek

Jest bardzo głośno, a oklejenie matami poprawiłoby sporo w tej kwestii. Tyle w temacie, a psychothebille widzę mają problem z tym, że niektórzy woleliby w nocy spać niż zrywać się z łóżka przez te huki

~Spoważniej

Trzeba mieć sporego jebla by zatrzymać ruch na głównej ulicy miasta i pojeździć sobie na rowerach. Na terenach dawnej HSW w niedziele puste ulice no ale przecież nikt nie zobaczy tego lansu Lucka i tej parady. Wszyscy polegli w Powstaniu Warszawskim w mogiłach się przewracają. Kiedy Lucek zaczniesz robić babki w piaskownicy jeszcze?smiech2smiech2smiech2

~stwola

Jeszcze ze dwa, trzy miesiące.

e2rds

~@Www, hahaha, riposta do "~Www" przednia, alem się uśmiał.

~@Www

Bo jak się urżniesz to nic nie słyszysz i wszystko można z tobą zrobićsmiech2

~Struś

Palą i psy puszczają na balkony, Poniat 25

~Struś

Palą i psy puszczają na balkony, Poniat 25

~Struś

Palą i psy puszczają na balkony, Poniat 25

~Www

Mieszkam na Okulickiego i nie narzekam na hałas nocą! Proszę nie uogólniać!

~toż to szok

Dzisiaj jakaś baba kazała mi zabrać rower, bo ona tam swój musi postawić........toż to szok.

e2rds

~Janina K., to zależy od kultury sąsiada, ale zdecydowana większość ma to daleko w d.pie że innym smrodzą, on sobie musi zapalić i pali. W zasadzie na balkonie blokowym nie powinno się palić ze względu na innych lokatorów, ale co tam.

~tak

W tym ,, mieście" wszystko wszystkim przeszkadza.. Pociągi za głośne, ludzie za głośni.. Paranoja. Polecam wybudować sobie domek w szczerym polu bez sąsiadów i po problemie

~Janina K.

Czy można palić na balkonie? Sąsiad dmucha a ja tym oddycham...

~Anna S.

Przecież jak śpią to nie powinno im przeszkadzać?

~janek82

Hałas to wam się dopiero zacznie...

~@cenzura2

A to może ty tak się darłaś że słowa nie powiesz tylko pianie ci zostało. No i nasiadówka w cieplej wodzie bo krocze boli okropnie?smiech2smiech2smiech2

~@cenzura

Dziwię się że jakiś burak terroryzuje okolicę a prokuratura nie zrobi z tym porządku w centrum miasta. Czas panie prokuratorze uciszyć takiego!

~cenzura?

Jestem mieszkanką miasta od 50 lat. I drażni mnie, że teraz wszystko wszystkich drażni. Ludzie. Może warto zacząć od siebie? Uśmiechnij się do kogoś, nie krytykuj, nie hejtuj, może pomóż jeśli potrafisz, itd. Odniosę się do niejakiej @Joanna: Cytuję:' hołota, mordy darła, bezmózgi, tłumoki, dziewica????" - faktycznie słowa pełne zrozumienia. Już nie wspomnę, że w naszym systemie prawnym nie istnieje pojęcie "cisza nocna".

e2rds

~Jacek, uważaj, bo może tobie już w przyszłym tygodniu pisane, kto kusi los, źle i szybko kończy.

~Jacek

Może obłożyć kołdrami? Starym ramorą będzie ciszej na cmentarz umiech

~@Buk

Kolejne media do zablokowania to internet. Ty jeszcze się załapałeś by ogłosić światu jak ci kaczka zryła mózgsmiech2

~@Joanna

Z piątku na sobotę o 3 nad ranem znów policję wzywali mieszkańcy sąsiadujących bloków tak hołota mordy darła. A jakaś „dziewica” najbardziej jakby jej puszkę z zimnym piwem do krocza wciskali! Pozamykają już wszędzie to bezmózgi idą doprawić se do migających skrzynek. Czas powtórzyć grzywnę sądową tylko dużo większą a policja niech sprawdza o 22 czy cisza nocna jest przestrzegana. Jak do tłumoka jakiegoś nie dociera to czas zabrać się za właściciela tej nieruchomości. Panie Nadbereżny czas pokazać co potrafisz!!!

~Vaeoa

A syf puszczany z hsj was nie drażni? Miasto spowite goownem , smród że się oddychać nie da. Czy te uciążliwości również miną?

~Adam

Jak ktoś jest zmęczony po pracy, to śpi i hałasów nie słyszy.

~kris35

Proponuje aby na górnej powierzchni przęsła przykleić papę podkładową 5 mm. Tak aby zwisała poniżej przęsła ok pół metra. Rozwiązanie tanie szybkie i skuteczne w jeden dzień .

~Podwórko

A ja mieszkam na Okulickiego i drażni mnie syf związany z nielegalnym handlem poza miejscami do tego przeznaczonymi.

~Alojzy kleks

Ja pierdziele ale malkontenty do buszu marsz