Monika Pachacz-Świderska pokieruje szpitalem w Stalowej Woli

Image

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Monice Pachacz-Świderskiej. Kierowanie tą placówką rozpocznie już od 1 sierpnia 2021 r.

Uchwałę o zatrudnieniu Moniki Pachacz-Świderskiej na stanowisku pełniącej obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Zarząd Powiatu przyjął w dniu 29 lipca.

– Nie mam wątpliwości, że jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Po pierwsze: ma już spore doświadczenie w zarządzaniu lecznicami, a po drugie: doskonale zna nasz stalowowolski szpital, jego bolączki, ale też i mocne strony, ponieważ sama się z niego wywodzi. Przepracowała w nim kilkanaście lat jako lekarz i myślę, że to jest dodatkowa wartość, która sprawia, że jest jej łatwiej zrozumieć funkcjonowanie tej placówki. Na szpital patrzy zarówno z perspektywy lekarza, jak i managera. A Zarząd Powiatu na pewno będzie ją wspierał w działaniach – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Monika Pachacz-Świderska urodziła się w Stalowej Woli, ukończyła Śląską Akademię Medyczną - Wydział Lekarski w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyła w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, następnie przez rok pracowała jako lekarz rodzinny. W 2003 roku wróciła do stalowowolskiej lecznicy, gdzie do 2017 roku pracowała na Oddziale Wewnętrznym. W tym czasie, jako lekarz pracowała również w Poradni Hematologicznej, Centralnej Pracowni Ultrasonograficznej, a także jako lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W 2017 roku objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, a od stycznia do sierpnia 2020 roku pełniła obowiązki dyrektora tej placówki. Następnie objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym w Nisku.

– Cieszę się, że po tej kilkuletniej przerwie wracam do stalowowolskiego szpitala. Przepracowałam tu kilkanaście lat i znam go z każdej strony. To duża placówka, a więc przede mną duże wyzwanie. Zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem gotowa się go podjąć. I dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie starosta Janusz Zarzeczny oraz Zarząd Powiatu Stalowowolskiego – mówi Monika Pachacz-Świderska, która już w najbliższy poniedziałek – 2 sierpnia, pojawi się w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli w roli p.o. dyrektora.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kazek

Gratulacje Pani Moniko

~WHO

I wydaje się wam że ten prywatny "folwark" się zmieni na lepsze? Dziaderstwo i prywata umiech #dobrazmiana nic nie zmieni

~MojNixk

Co zazdrosne sekretarki piszą o dziewczynie w sekretariacie??? Haha koryto drogie Panie....a co z Panią M co skłóciła caly Sor? Gadacie na Pana Cz. A syf jest od dawna przez całkiem kogo innego, najlepiej psy powiesić na ostatnim. Zenada, wypowiada się ta sama osoba w kółko pod różnymi nikami. Czyzmy zazdrosna.... :-)

~Anka

Te ścienne naklejki niech naklei sobie na czole a w sumie i bez tego już wystarczająco się ośmieszyła To pchanie się do zdjęć w gazetach i w ogóle żenada. A Pani DYREKTOR GRATULACJE I POWODZENIA

~Zofia

Pani Dyrektor cieszę się że Pani jest w Stalowej i tez uważam żeby dobrała sobie zaufane osoby wtedy osiągnie Pani sukces Stara ekipa będzie robić wszystko żeby się Pani nie udało Proszę pomyśleć o tym Pozdrawiam Zofia.

~Karol

Do pism skierowanych do Pani nie może. Mieć wglądu sekretarka która powołał Cz... Proszę mi wierzyć że to dobra rada.

~Heniek

Pani Dyrektor nic Pani nie działa z ekipą Cz... Będzie Pani ciężko nic z nimi Pani nie osiągnie Szkoda Chyba że ma Pani dobry plan

~Anka

Pani Dyrektor a ja proponuję zrobić sobie też remoncik bo co to Pani jest tam najważniejsza Co niektórzy ponaklejali na ścianach szpitalnych popierd.... napisy niech to odklei i się spakuje

~Hmmmmm

Jakie ma doświadczenie i wykształcenie psudosekretarka????? Zero kompetencji Byłem załatwić sprawy i szczeka mi opadła co zapytałem to nie wie kogo powołują na stanowiska Porazka

~Ryk 12

Calkiem calkiem

~Jasiek

Tupataj tupataj komuś skończył się raj Ihaha

~Wacek

Dobre rzeczy przytrafiają się tylko dobrym ludziom bo zwierzęta to raczej kopią a nawet syczą i kąsają

~Daro

Wreszcie ktoś mądry Proszę zrobić porządki po Cz Bo dług atmosfera straszna i tylko niszczenie ludzi

~Henryk

Czytam i nie wiem czy to dr Giebułtowicz jest w Stalowej ordynatorem Byłem pacjentem i w końcu teraz nie wiem gdzie się udac

~Mundek

A ta pseudosekretareczka Pana Cz.... Co tam jeszcze robi Zero doświadczenia i bez wykształcenia odpowiedniego na stanowisku przy dyrektorze naczelnym

~Krystek

Wreszcie będą pracownicy kadr oddychać świeżym powietrzem Jeszcze lekkie wietrzenie potrzebne i cudownie

~Joko

Dobre rzeczy przytrafiają się tym którzy są dobrzy nie niszczą ludzi a nie tym którzy walczą o władze i niszczą dobrych ludzi. Nosił wilk razy kilka...

~Zenio

A kto teraz będzie przebywał w tym gabinecie na remont ktorego szpital wyłożył tyle kasy Po cholere było wywalić tyle pieniędzy. Śmiechu warte czemu to służyło Niektórzy chcieli się dowartosciowac G ich obchodziło że dług szpitala rośnie DRZEC TRZEBA JAK NAJWIĘCEJ się da to ich motto każdego dnia i to motto trzeba było przykleić na ścianę bo przynajmniej prawdziwe

~Zofia

Oj tak Pani Dyrektor koniecznie niech pani uważa bo będą kąsać na ostatek

~Bartosz

Gratuluję Pani Dyrektor Proszę poprzedniej ekipy się pozbyć bo będą Panią niszczyc

Slaw

Powinna zacząć od pozbycia się tej mafii starych konowałów i łapówkarzy bo inaczej oni ja zjedzą. Wątpie żeby tej umieralni pomogło cokolwiek.

~Marko

Widzę że szczurki z otoczenia poprzedniego dyrektora powyłaziły z nor !
Dlatego Pani Monika - powinna zacząć rządy od wymiany ludzi z którymi najbliżej będzie współpracować, aby nie sabotowali jej działań, nie podkładali kłód pod nogi i nie informowali o jej działania swoim wcześniejszym szefom.

Bez tego wiele nie zdziała !

Ponadto powinna zbadać sprawy o których pisali tutaj ludzie w postach - o podwójnych wynagrodzeniach, o tym że ktoś jest na dyżurze a jest gdzie indziej - i wtedy przekazać sprawę prokuraturze - i ukarać tych wszystkich komunikatorów - sprawa karna i ponadto zwrot nienależnych wypłat wraz z odsetkami.

Ponadto przyjrzeć się sprawie - motorycznych spóźnień lekarzy w przychodniach !

Kolejna sprawa - jak na dyżurze weekendowo świąteczno wieczornym - nagle zrobi się korek - czyli ogrom ludzi - to do pomocy w celu rozładowania kolejki powinni być delegowani lekarze z oddziałów, którzy zapewne o tej porze to już śpią albo oglądają TV.
Wiele da się usprawnić w funkcjonowaniu szpitala - tylko trzeba chcieć, mieć pomysły i być bezwzględnym w swoich działaniach i egzekwowaniu wprowadzonych zmian !

Ponadto - cały personel powinien przejść szkolenia psychologiczne - jak postępować i jak odnosić się do pacjentów - bo praca lekarza to nie praca sprzedawcy w jakimś markecie - gdzie klient potraktowany chamsko i poniżająco pójdzie sobie do innego marketu !

Każdy do pacjenta powinien być milutki i otoczyć pacjenta opieką i służyć dobrym, uspokajającym słowem !
Nikt do szpitala nie przychodzi bo mu się nudzi - tylko ma jakieś problemy ze zdrowiem - wiec nie może być traktowany jako intruz który jakiejś pani doktor przerwał sen na dyżurze !
W innych szpitalach personel potrafi być miły i otoczyć dobra opieka swoich pacjentów !

Myślę że w tym burdelu powinny być wprowadzone aby wymusić (na tych nieresocjalizowanych lekarza) zmianę podejścia do pacjenta - ankiety !
Każdy czy po wizycie w szpitalu czy na sorze czy na dyżurze nocnym powinien otrzymywać ankietę do wypełnienia w odnośnie personelu z którym pacjent miał styczność !
I od razu modyfikacja wszystkich umów - w których byłby zapis - kto jest kilkukrotnie złe oceniony na jakiś okres (do czasu otrzymania wielu pozytywnych ocen) pracuje za polowe stawki - albo jak temu się nie poddaje to jest zwolniony dyscyplinarnie.

Ps. ponadto w Polsce powinna być zmiana prawa odnośnie lekarzy - bo to nie jest zawód tylko coś więcej - czyli - każdy aby otrzymać pozwolenie na prowadzenie prywatnej praktyki musi obyć prace w wymiarze iluś tam dni rocznie w szpitalach i przychodniach „państwowych” - kto nie zrobi wymaganego minimum to do czasu wykonania tego ma zakaz wykonywania zawodu !

Ponadto wydaje mi się że najwyższa pora aby lekarze zwłaszcza ci z dyżuru nocnego którzy w dużej mierze tam są zarabiali trochę mniej - a ratownicy medyczni powinni zarabiać trochę więcej - w dzisiejszych czasach to oni głównie są na pierwszej lini frontu w ratowaniu ludzkiego życia podczas wyjazdów karetek !

~Krysia

Gratuluję Panu staroście wyboru ale podziwiam że jak mógł tego szamba wcześniej nie widzieć Czyżby go oklamywali Gdzie był Pan Komsa

~Anka

Jeśli osoba podpisuje obecność w pracy nie może zejść do innego miejsca Chyba że ma oddelegowanie Nawet jeśli teraz na szybko napiszą ze wcześniejszą data bo trzeba posprzątać to i tak było płacone też prawdopodobnie za pracę na oddziale??? Więc nawet laik to moment by rozszyfrował Jeśli tak było to kłania się tylko Dyscyplinarka!!!!! I tyle w temacie A i jeszcze jedno e punktach szczepień byli też przecież chyba lekarze Więc też trzeba sprawdzić jak to funkcjonowało Pewnie był ktoś odpowiadający za ten punkt szczepień więc wyjasni

~Marek

To dyscyplinarki czy oddawanie kasy........

~Izabela

Dlaczego piszecie ze tylko pan Czajka zadłużył szpital Na to składa się też ogromną kasa która poszła na opłaty za szczepienia Jak tak może być ze pielęgniarki (nie tylko) podpisywały się ze są na oddziale w tym czasie szły szczepić Czyli kasa 2razy(oczywiście to tylko osoby wybrane przez nadzorującą) Kto na to pozwolił no kto!!!!!! A wtedy dyrektorem był Pan Komsa!!!! Przeciez to strasznie duże pieniadze Co nie wiedział.? Jeszcze sprawa zapłaty za pracę na oddziale covidowym. Były osoby które za kilka dyżurów podobno otrzymały wynagrodzenie za cały miesiąc(proszę o wyjaśnienie) A ile płaciła sobie nadzorującą pielęgniarki za szczepienia Tak ona też szczepiła W Nisku oddelegowano osoby do szczepień bo był mądry Dyrektor Wszyscy o tych sprawach wiedzą Więc niech szanowny pan Komsa to wyjaśni głośno bo niesmak i złość jest ogromna Jak zaufać takim ludziom Panie Starosto Czyżby robili Pana na szaro że Pan o tym nie wie Może tak pan Komsa w mediach te sprawy wyjaśni bo jest za to odpowiedzialny

~Mądry

Gratulacje I proszę uważać na mistrzynię intrygi która skłóciła personel

~Greta

Gratuluję Panie Starosto pokazał Pan wreszcie że kolesiostwo się skończyło Teraz kolej pomyślec co miałby robić pan AK Bo na pewno go rozliczycie z 20lat Więc Społeczeństwo czeka na dalsze mądre decyzję Obserwujemy i czekamy

~Kornel

Gratulacje Pani Dyrektor będzie Pani bardzo ciężko osiągnąć jakikolwiek cel jeśli będzie Pani otoczona ludźmi którzy współpracowali z Czajką Proszę wierzyć wiem co pisze wiem jacy to ludzie

~Antek

Pędzą......... po betonie w szarej mgle.. pędzą szybko do Cz na zielona trawę.... Nawet się rymuje.....