Tokyo 2020. Joanna Jóźwik z awansem na 800 metrów. Sarna i Wielgosz poza półfinałem

Image

Sam fakt, że trzy wielkie talenty: Joanna Jóźwik, Angelika Sarna i Anna Wielgosz, wywodzące się ze stalowowolskich klubów lekkoatletycznych, reprezentują Polskę na Olimpiadzie w Tokyo 2020, jest powodem do dumy. Wspaniale jest podziwiać tak ogromny sukces na arenie międzynarodowej biegaczek stąd.

Nasze reprezentantki wzięły udział w eliminacjach w biegu na 800 metrów. Jednej z nich- Joannie Jóźwik- udało się uzyskać awans do półfinału. Trzeba też podkreślić, że niemal do końca szanse zachowywała Angelika Sarna. Tym razem się nie udało, ale przed 23- latką wiele jeszcze lat kariery i na pewno mnóstwo sukcesów.

Jak wyglądały eliminacje na 800 metrów na Olimpiadzie w Tokyo 2020? Składały się z 6 biegów. Z każdego z nich awansowały po 3 najlepsze biegaczki. Skład uzupełniano o 6 zawodniczek z najlepszymi czasami. Jako pierwsza do półfinału miała szansę wejść Angelika Sarna. Podczas swojego biegu przyspieszyła na ostatniej prostej, ale niestety, na metę dobiegła jako czwarta ze stratą do trzeciej Lore Hoffmann 0,13 s.

Joanna Jóźwik na metę zameldowała się jako trzecia. Zajęła więc ostatnie, premiowane miejsce (z czasem 2:01.97). Jest więc w półfinale.

Angelika Wielgosz startowała w czwartym biegu. Mimo, że po 400 metrach była na prowadzeniu, pod koniec osłabła i zajęła dopiero 6 miejsce nie dające szans na awans.

Ostatecznie w półfinale mamy jedynie Joannę Jóźwik.

Czas eliminacji Polek na 800 m:

23. Joanna Jóźwik (Polska) - 2:01.92 s Q

29. Angelika Sarna (Polska) - 2:02.18 s

36. Anna Wielgosz (Polska) - 2:03.20 s

Anna Wielgosz, Mistrzyni Polski z 2018 (Lublin) i 2019 (Radom) roku, urodziła się w Nisku, pochodzi z Jeżowego. Swoją karierę rozpoczęła w Sparcie Stalowa Wola. Czterokrotnie zdobywała medale na Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 800 m w Toruniu (2017, 2018, 2019, 2021).

Angelika Sarna to pochodząca ze Stalowej Woli wychowanka KKS Victoria. W czerwcu, podczas poznańskich zawodów została mistrzynią Polski w biegu na 800 m.

Joanna Jóźwik, wychowała się w Kępiu Zaleszańskim, wywodzi się z KKS Victoria. Utytułowana biegaczka: brąz Mistrzostwa Europy Zurych 2014 na 800 m, brąz Halowe Mistrzostwa Europy Praga 2015 na 800 m, srebro Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021 na 800 m, złoto sztafeta 2x2x400 m Chorzów 2021 – World Athletics Relays.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ryk 12

Zaorac olimpiade i sport

~Stal

Aśka daje rade

~Aamon

Sam fakt, że są na igrzyskach i reprezentują nasz kraj - szacuneczek. Śliczne dziewczyny! A tak w ogóle za szybkie jak dla mnie... Jednak strzał maczugą w łeb był bardziej skuteczny jak dzisiejsze randki.

TylkoZKS

Jaka olimpiada w Tokyo? Wy nie umiecie pisać po polsku?

~Mgr. Buła

To sarny ścigają się z ludżmi?

~Zenon Kot

Kiedy motocykle przestaną ryczeć na Staszica?

wopin

Toykio to mamy ale 2021 a nie 2020

~ola

Lekkoatletka Sarna nie pochodzi ze Stalowej Woli a z Agatówki W GM. Zaleszany gdzie mieszkają jej rodzice. Tyle tytułem sprostowania.

~J 23

Brawo Joanna !!!

~jasio

po ile buciki i czy tańsze jak w Brazylii

~jasio

Brazylii bo tam były taniutkie i to był główny cel wyjazdu na olimpiadę

~jasio

pozdr dla cenzury

~jasio

test

~jasio

test

madras

Ze Stalowej Woli był jeszcze Bartłomiej Stój w rzucie dyskiem ale nie zakwalifikował się do finału. W eliminacjach uzyskał 62,84 m, co dało mu 14. miejsce. W finale wystąpi 12 zawodników. 25-letniemu zawodnikowi pochodzącemu ze Stalowej Woli zabrakło do awansu tylko 10 centymetrów.

~obca

oglądam Olimpiadę i kocham lekkoatletykę i odnoszę wrażenie że Swiat nam uciekł wa wszystkich konkurencjach działacze rodem z PRL-lu ,nie nadają się na prowadzenie sportowców na miarę tych czasów afera za aferą LEŚNE LUDKI . Pani Joasi z całego serca życzę sukcesów .boli mnie mówienie że dużym sukcesem jest zakwalikowanie się do półfinału .nasi komentatorzy hołdują zasadzie ;DZIK W LESIE A BIGOS Z MIESEM JUŻ ZJEDZONY;

~Obywatel

Brawo Dziewczyny tak trzymać .

~ubek

brawo Joanna,ale do finału musisz mieć poniżej 2,00 min-powodzenia