Zabetonowana 12- metrowa sosna uschła w więzieniu. Trzeba ją było wyciąć.

Image

Rosła przez wiele, wiele lat. Była wkomponowana w krajobraz ulicy Okulickiego. Po rewitalizacji tego miejsca została obłożona ciasno kostką chodnikową. Nie trudno się domyśleć, że nie miała szans na przeżycie bez dostępu wody. Deszczówka nie miała jak spłynąć do korzeni. Drzewo uschło. W końcu obumarłe zaczęło stwarzać zagrożenie dla przechodniów. Zostało wycięte w środę wieczorem.

Miejsce, o którym mowa to okolice Hali Targowej, a dokładnie pawilonów handlowych. Skwerek, który pamiętają z handlu jeszcze nasi dziadkowie został przemieniony. Teraz nie ma już tam kobiet z jajami, mlekiem, śmietaną i serem. Teraz jest tam chodnik, po którym można spacerować.

- Ta sosna została zabetonowa już ponad rok temu. Jej zdjęcie prezentowaliśmy u nas oraz w mediach jako przykład nieprawidłowej pielęgnacji i okaleczenia, które w konsekwencji prowadzi do obumarcia drzewa. Codziennie wiele osób, w tym urzędników, robi zakupy w okolicy Hali Targowej. Nikt nie zareagował, chociaż nie trzeba było zbyt wiele zrobić, aby tą sosnę uratować. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie rozważa się przy planowanie inwestycji pozostawienie w części już istniejącej zieleni i drzew oraz liczne nasadzenia dużych drzew. To chyba dzięki naciskom lokalnej społeczności udało się wpłynąć na lokalną władzę, która przekonała się jak przyroda jest ważna dla mieszkańców. Takie zachowanie powinno być normą- mówi Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

I jak tłumaczy, na przestrzeni kilku lat wydano pozwolenia na wycięcie około 6000 drzew. Dodatkowo przegłosowana rezolucja m.in. przez radnych PiS i SPS oraz posłów PiS-u w Sejmie (specustawa) umożliwi wylesienie 1000 hektarów Puszczy Sandomierskiej w okolicy Stalowej Woli. Te 1000 ha do wycięcia to wyzwanie na miarę Eugeniusza Kwiatkowskiego. W związku tym utrata bioróżnorodności będzie postępować, a nasadzenia zastępcze na pewno tego nie zrekompensują tak szybko, jak znikną lasy.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Ten troll pseudointeligent jest taki płodny z tymi nickami, że gdyby te kozy co miał ich paść i tylko doić z nim zachodziły to w Stalowej Woli by było całe stado głupich koźląt, na szczęście dobrze, że jest to niemożliwe.

e2rds

~Ciekawy, tępaku, cyt: "Ludzie tu mają rację " ci ludzie to pseudointeligent piszący pod ponad 70 nickami, czyli ty ten krzywy niemyty kikuci łeb.
Oto nicki pseudointeligenta, pisowskiego trolla, wazeliniarza,który pisze w większości w godzinach pracy służbowej na różnych forach i jest bardzo niezadowolony, gdy nie zbierze odpowiedniej ilości laików :
pseudointeligent pisze, bądź pisał pod nickami: Inteligent, inteligent, inteligentny, wiadomo, wiemy, pytanko, rzecznik, fdsfdsf, Patopis, obserwator, dzięki, dziękuj, wielkiszacun, wstyd, , szacun, rzecznik, rzecznikKS, rzecznikKSp, czekamy, czekam, szacunek, rozsądek, mądry, tanizna, imprezowicz, ujarany, jakibic, wielki, choryzacme, skończ, specjalista, sprawdze, boczek, bekon, badura, ferdek, cycu. wizjoner, WIZJONER, lekarz, doktor, ciemniaczku, dośctego, uczony, takaprawda, (nie mylić z "taka prawda"), wierzmywto, poszliporozum, dobrarada, wielkiczas, kibic, RZECZNIK KKS, RZECZNIKKKS, inżynier, pocotorobisz, teżlekarz, rodzice, doścjadu, , ekolog, wstyd, He he, Maniek, Mariola, Darek, Babcia, Men, Twój Men, kochanek, Boy, columbo, Ciekawy, Allo, Buk, Wódz (73 nicki). Nie wszystkie tu wpisałem, jeszcze jest parę.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia

~Ciekawy

Ludzie tu mają rację że erddes to chory psychicznie dziad zawszony sflaczały kikut. Śmieją to się wszyscy głąbie ale z ciebie.

e2rds

maszynista, ja uważam, że w tym przypadku o to chodziło. Wycięcie drzewa zdrowego i tej wielkości, nawet samotnego wymaga pozwoleń, wycięcie uschniętego tylko polecenia, jest zagrożeniem i tyle.

maszynista

Ludzie robili zakupy w czasie rewitalizacji skweru na Hali targowej i widzieli te mordy pracownikow co to ukladali beton wokol tej sosny .cZY on i sa tacy glupi , nie wiedza , ze nie betonuje sie drzew 90 centymetrow od srodka pnia drzewa.

e2rds

~Ciekawy, widzisz, jak by ciebie kiedyś ciebie spuścić w muszli, to dziadkowi byś dzisiaj głupot nie pisał, głąbie, za mało masz rozumu i doświadczenia by wygrywać pojedynki słowne z dziadkiem, więc dla własnego dobra nie zaczepiaj dziadka bo śmiechem cię wykończy.

~Ciekawy

Ty erddes ciebie to powinni zamknąć w psychiatryku ciemniaku .Powinni cię odizolować od społeczeństwa .Nawet nie wiesz już z kim ino czym piszesz.Izolacja dla dziada.

e2rds

Pseudointeligencie, pamiętasz kiedy zgnoiłeś mit Inteligenta, przypomnę ci cyt;
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!
I stałeś się pseudointeligentem.
Tytuł chama uzyskałeś wyzywając kobiety po proteście, cyt;
4 Listopada 2020 11:12:57~WIZJONER, nazwałeś ich "zdziry"
6 Listopada 2020 16:36:50~doktor, nazwałeś ich "dziwki"
29 Stycznia 2021 12:18:00~lekarz, nazwałeś ich "szmaty"
Za obleśne wpisy cyt:
12 Lutego 2021 05:50:32~Babcia
Nie popisałes sie mój ogierze erdees bo masz za małego kikutka i do tego krzywego
14 Lutego 2021 07:44:20~Babcia
Prawdę powie babcia że e2erddes ma tylko kikuta nic nie znaczącego
nic nie znaczącego
12 Czerwca 2021 06:14:11~He he
Ty się martw erdssik o swojego małego krzywego kikuta
O pisaniu pod nickami Boy, Darek, Heniek, Men, Twój Men, kochanek, Mieszkaniec, równie obleśnych chorego zboczonego umysły
Otrzymałeś zaszczytną nazwę "krzywy niemyty kikuci łeb"
Za wpisy cyt:
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
20 Lipca 2021 18:22:27~Mieszkaniec
Krzywy kikut flaku to cię nie dorobil
Otrzymałeś tytuł "hieny cmentarnej i kanalii"
Kpiłem z ciebie, ale nigdy taki wulgarny, obleśny, chamski nie byłem, na te przypisane tytuły sam sobie zapracowałeś, nie wspomnę tu o kłamcy i wazeliniarzu bo robisz to notorycznie na forum.
Tak, że pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika jako przedstawiciela dijnej zmiany, życzę ciekawych snów tej nocy, bo znów bedziesz miał ją nieprzespana bez wspomagaczy.
Prowadź "Wodzu" dojnej zmiany.

e2rds

~columbo, dlaczego widzisz kozy, bo nie jedna masz na sumieniu przez molestowanie pseudointeligencie. Miałeś tylko paść kozy i doić, a nie wykorzystywać zboczku.

e2rds

~Ciekawy, wiesz czym różnie się osraniec od zasrańca jakim jesteś. Osranieć może się umyć i będzie czysty, a zasraniec będzie zasrańcem do końca swoich dni. Nie zaczepiaj dziadka głąbie, to nie dostaniesz po tym głupim pustym łbie zasrańcu i dobrze, że ty wiesz co wokół ciebie się dzieje, tylko dlaczego jesteś takim głupim to nie wiesz.

~Ciekawy

Sam jesteś erddes dziadku osrańcu głąbem .Takiego debila jak ty nie ma nigdzie.Jesteś marną nędzną kreaturą.Ty nawet nie wiesz z kim piszesz i co się wokół ciebie dzieje.

~columbo

Nie wiem czemu ale jak zobacze literki erds i cyferkę 2 to po głowie i w myślach widzę Kozę....????

e2rds

~Ciekawy, znasz to powiedzenie "ciekawy pies do studni wpadł, trzy dni siedział i nic się nie dowiedział". Ty oczy innym możesz mydlić, mnie nie da się, widzisz głąbie, gdybyś czytał uważnie co piszę to byś wiedział, że, cyt: "Ja się poprostu pytam kim jest erddes z którego wszyscy się tak śmieją i drwią " , ci wszyscy to pseudointeligent pod ponad 70 nickami, ale, że jesteś głąb to tego nie pojmujesz, a wyraz (poprostu) pisze się osobno (po prostu). Widzisz, tym się różnimy, że mnie wcale nie jest żal głąbów, a sam twój styl wpisu i pewna kombinacja użytych słów w pełni wskazuje, że "~Ciekawy" to nowy nick pseudointeligenta, w innym miejscu i w innym artykule tez masz nowego nicka. Pozdrawiam naczelnego itd........ .

~Ciekawy

Ja nie jestem żadnym pseudointeligentem .Ja się poprostu pytam kim jest erddes z którego wszyscy się tak śmieją i drwią a facet próbuje każdego pouczać.Nie jestem tez żadnym urzędnikiem .Ten cały erddes wydaje się niestabilny emocjonalnie i nie ma też swojego życia. Żal mi takich ludzi jak erddes

maszynista

A czy ten Janusz glupek ukladajacy kostke przy drzewie dostal za to po premii?zastanawia mnie w jaki sposób do tego obłożenia kostką doszło? jeden debil kazał, drugi debil zrobił. a trzeci debil zaklepał? kto tam pracuje? półgłowki jakieś? za nasze pieniądze.Ludzie robili zakupy na Hali targowej i widzieli te mordy pracownikow co to ukladali.

~Kle

Zalesienie Polski: 30,8% a Japoni 66,0%.
No i co ?

e2rds

~Ciekawy vel ~Allo a w gruncie rzeczy to pseudointeligent pod nowymi nickami, głąbie i krzywy niemyty kikuci łbie, nie nasz szans wiedzieć kim ja jestem, po prostu jestem twoim koszmarem do końca twojej pracy w urzędzie jako hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura zatrudnionego za pieniądze podatnika, a zasraniec, to tytuł przypisany tobie od dawna do końca twoich dni i używasz go w stosunku do mnie jak ci wytłumaczyłem głąbie, czy różni się obsraniec od zasrańca i dlatego zasrańcu jesteś o tyle mądrzejszy. Pozdrawiam trutnia urzędowego.

~PIETER

Ale w tej stalowej woli sa nienormalni .slowo daje !!! Az mam ochote opisac co sie dzieje w tym miescie od 40 lat !!!

~turysta

Od razu ten mały placyk wypiękniał po wycince tego drzewa [sosny] aż miło tam teraz popatrzeć. Miejsce dla sosny jest w lesie tylko.

~leśniczy

Cała prawda i wycince drzew w POLSCE. To u nas najwięcej drzew się zasadza co roku w całej unii europejskiej. Sadzimy co roku ponad 3 miliony drzew na terenie całej POLSKI a wycinamy pół miliona drzew. Gdy doliczymy do tego drzewa tak zwane samosiejki to wyrasta w POLSCE co roku ponad 5 milionów nowych drzew. POLSKA to płuca całej unii europejskiej i unia powinna nam za to majątek co roku płacić. Ale gdy robimy rewitalizację naszego miasta to w pełni popieram wycinkę tych drzew które stoją na drodze rewitalizacji. Zobaczcie co się dzieje jak zostawiamy te nie potrzebne drzewa na przykładzie tej sosny nie potrzebnej w tym miejscu. Powinni ci co robili nowe chodniki w centralnym punkcie miasta od razy wyciąć tą sosnę. Teraz ta wycinka kosztowała majątek bo musieli sprowadzić specjalny podnośnik. Czy ktokolwiek wyobraża sobie , że wycinamy tak drzewa w lesie z podnośnikiem.

~mieszkaniecST

Wywalili wszystkie tiry z ulicy STASZICA to hejterzy z opozycji umówili się i po nocach jeżdżą motocyklami aby robić hałas . Ale mieszkańcy mają na ich głupotę sposób, rozciągniemy linki stalowe między chodnikami przy tej ulicy na noc i zobaczą hejterzy co się będzie działo. Po za tym policja już jest powiadomiona i czeka na następną taką idiotyczną pseudo paradę. A mandaty będą bardzo wysokie i bardzo surowe.

~Ala

Nie można zakazać motocyklom wjazdu miedzy 22 a 6 do centrum? Na Staszica całą noc słychać uch ryk.

~I co z tego?

Taki mamy klimat w tym kraju, że teoretycznie ważne jest dbanie o środowisko naturalne. W praktyce tnie się drzewa, na wsiach pompuje się szambo za stodołę, spala plastikowe śmiecie w domowych piecach, wykonuje opryski w czasie oblotu zapylaczy itp. czy ktoś to kontroluje prewencyjnie? Nie. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, pijemy wodę i spożywamy pokarmy z tej samej ziemi.

~Żabka

Co tam dzisiaj słychać u pana prezesa banasika i jego wiernego skarbnika anżeja? Stolec już był?

~Nic To

Obok pnia wmurować tablicę jako lokalny pomnik głupoty

~kiwi

zastanawia mnie w jaki sposób do tego obłożenia kostką doszło? jeden thebil kazał, drugi thebil zrobił. a trzeci thebil zaklepał? kto tam pracuje? półgłowki jakieś? za nasze pieniądze.

~VULT

Czy na tym portalu powstają artykuły o każdym ruchu tego stowarzyszenia??
W tym tygodniu były dwa takie.
Jeszcze moment i będę czytał jaki stolec ma dzisiaj prezes Banasik.

~Allo

Ej er2ds a mowia ze ormo zlikwidowane a tu widzę że się myliłem hehe

~Ciekawy

Kto to jest ten zasraniec erddes z małym kikutem z którego wszyscy tak drwią?

~Lele

Życzę urzędnikom którzy do tego dopuścili , w tym prezydentowi miasta, a zeby takie placki mieli na glowie, jak to wycięte drzewo obłożone kostką co do milimetra . Poprostu świnie nie ludzie.