Nie żyje Bogdan Dziuba

Image

Jak poinformował Katolicki Klub Sportowy Victoria, 28 lipca 2021 roku zmarł Bogdan Dziuba, były utytułowany zawodnik klubu lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola oraz KKS VICTORIA Stalowa Wola, obecny członek klubu KKS VICTORIA Stalowa Wola, Dyrektor PSP w Jastkowicach, obecnie reprezentujący barwy SKB Stalowa Wola.

Bogdan Dziuba miał 47 lat. Brał udział w wielu zawodach sportowych, był propagatorem sportowych imprez. Sam wygrywał i rozsławiał nas również poza granicami kraju. Dość wspomnieć, że zdobył wiele medali, był wicemistrzem Europy w kategorii wiekowej 40- 45, w biegu na dystansie 5 kilometrów. Wygrywał maratony w takich miastach jak chociażby: Wrocław, Steinfurt, Rajec, Bratysława, Szwarzwald. Był medalistą Mistrzostw Polski i Europy w kategorii "Masters" na dystansie 1000 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m oraz w crossie.

Jeszcze w poniedziałek wraz z innymi biegaczami ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza dotarł na Jasną Górę biorąc udział w 25 Tarnobrzeskiej Pielgrzymce Biegowej, zorganizowanej przez Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu i Klub Biegacza Witar Tarnobrzeg. Wypowiedział się wówczas dla Biura Prasowego Jasna Góra ciesząc się, że dobiegł, że szczęśliwie pokonał trasę i że miał możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce. Przypomniał, że biega od 40 lat i że kocha to, co robi.

Wczoraj wieczorem poszedł pobiegać do lasu. Nie wrócił z trasy. Poszukiwania zorganizowane przez strażaków i policję okazały się być tragiczne. Zmarł "w biegu". Ostatnia prosta zawiodła go do Nieba...

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~oki

Ostatnie zdanie artykułu ("ostatnia prosta") nawiązuje do reklamy jedynie słusznych szczepionek. Czyżby redakcja coś sugerowała?

~szatan

A gdzie jest Niebo? Ktoś umie wskazać dokładną lokalizację?

~Dario

Do realista oczywiście tylko ty znasz całą prawdę, ja takich oszołomów ,,foliarzy" to mam po dziurki w nosie jak nie powiem gdzie jeszcze jeszcze 2 lata temu na każdym forum było o sieci 5g jak to trup będzie padał gęsto jak to będą paliły się mózgi pszczoły zdechną. I co teraz morda im się zatkala a większość tych osób usunęła swoje wypociny umysłowe z yt i fb sam wrzuciłeś na forum swój pogląd i ty mówi że się nie wypowiadasz. Ja nikogo nie namawiam do szczepień ale też nie odradzam, bo jakbym kogoś namówił żeby się nie szczepił a później by nie daj Boże zmarł na covit ta ja rodzinie w oczy nie mógłbym spojrzeć.

~Marko

Fajnie zakończony artykuł!! Ostatnia prosta zawiodła go do Nieba... Wyrazy współczucia dla rodziny!! Jeśli był zaszczepiony to powinno to dać innym dużo do myślenia! I wyciągnięcia, wnioskow.

~Realista

Do Dario: powinieneś być że swoją inteligencją doradcą ministra, skoro rozumy pozjadales. Ja mam pretensje do systemu, ty oskarżasz konkretnego człowieka, zapewnie niesłusznie, bo poruszasz kwestie w których dobrego rozwiązania nie ma. Zbyt mało mam wiedzy w tym konkretnym temacie, więc z szacunku nie będę polemizował. Jednak sam już zmierzyłem się z pewnymi doradcami, znam niedaleki przypadek jak osoba w sile wieku została sparaliżowana i też jej powiedziano, że mogło to się stać... kilka lat temu. Buntować się należy tym, że ludziom nie przekazuje się całej prawdy...

~Dario

DO REALISTĄ człowieku ty weź się zastanów co piszesz już kilka lat temu miał mieć zamatowany rozrosznik serca bo miał z nim problemy tylko posłuchał takiego inteligenta jak ty i powiedział że nie da na sobie eksperymentować i za to teraz przypłacił najwyższą cenę. A winę za to ponosi ten człowiek który mu odradził zamatowac ten rozrosznik bo może nie biegałby jak dawniej ale by żył

~Realista

Umierają nagle ludzie w nie poborowym w wieku, a wciąż dominują opinie o większej korzyści od ryzyka dziwnego eksperymentu. W dodatku pisze się tylko o znanych osobach, reszta to wielkie milczenie. W tym przypadku, jak w wielu innych szkoda człowieka, bo zniknąła z planety świetna postać, mogąca w przeróżnych materiach dalej być stawiana jako autorytet. Cześć Jego Pamięci !

~Marcin

Kondolencje dla rodziny

~Gregory

Wyrazy współczucia dla rodziny, wszystkich, którym bliski był Bogdan...

~mad-dog

Mega pozytywny facet, bardzo dobry dyrektor , wielka strata dla rodziny i społeczności Jastkowic . RIP !

~Aga

Żegnaj Bogusiu! Serdeczny. miły, życzliwy, pomocny, skromny, po prostu wspaniały człowiek, przyjaciel, kolega, ojciec, mąż. Wielki żal !

magpie

PROSIMY O USZANOWANIE PAMIĘCI PANA BOGDANA. ZANIM NAPISZESZ KOMENTARZ, ZASTANÓW SIĘ.

krysz

kosiarz, tobie też ta z kosą zajrzy w głaza to się stukniesz, oby nie było za późno

~Aneta

W jednym z wywiadów kilka lat temu czytałam, że Pan Bogdan miła kłopoty z sercem, była mowa nawet o rozruszniku serca. Możliwe, że wczorajsza pogoda, duchota, może kłopoty z sercem. Wielkie wyrazy współczucia dla rodizny, dla świata sportu lokalnego.

~Xyz

Żadne spekulacje do niczego nie prowadzą. Teraz każda śmierć jest sprowadzona do wzięcia szczepionki, jakby nic innego nie istniało.
Ale oczywiście zamiast pomyśleć i zamknąć się w momencie gdy tego wymaga sytuacja, dla takich szurów ważniejsza jest sensacja i doszukiwanie drugiego dnia.
Warto kiedyś się wziąć na refleksję i przyjąć do wiadomości, że przyczyn śmierci osób może być szerokie spektrum, ale wolicie krakać w stadzie o jednym, jakbyście nie potrafili myśleć.
Z szacunku do p. Bogdana, którego znałam, bardzo bym prosiła o darowanie sobie takich komentarzy jak poniżej. Wyjazcie się choć odrobiną empatii dla rodziny i bliskich.

~znajoma

Oczywiście, że powinno się o tym mówić czy był zaszczepiony , ponieważ w ten sposób można uniknąć kolejnych tragedii. W Polsce po szczepieniu umarło już 10 tys. osób a prawie pół miliona zgłosiło NOP. Ale jest cisza , żeby nie zniechęcić następnych króliczków doświadczalnych...

~Xyz

Umarł człowiek, a wy jedyne o czym potraficie rozmawiać to czy wziął szczepionkę czy nie.
Jesteście obrzydliwi, stała się tragedią, rodzina jest w żałobie, a wy potraficie tylko żałośnie spekulować. Walnijcie się w łeb

~kosiarz

Nikt się nie przyzna, czy przyjął preparat. Sportowcom on szczególnie szkodzi.

krysz

Andrzejwts, nie twoja sprawa. Będziesz jeszcze szukał tej szczepionki ze świecą jak ci strach w oczy zajrzy.

~cst

Rzeczywiście szkoda człowieka. Zasłużony dla regionu, pasjonat, warty naśladowania. Dziwne, że umarł tak młodo, zwłaszcza, że miał zahartowany organizm. Ciekawe jak była przyczyna zgonu. Ale to już mu życia nie wróci. Szkoda i tyle.

~HHH

Ostatnia prosta i to dosłownie.
Spoczywaj w pokoju.

~Sąsiad

Wieczne odpoczywanie racz dać mu Panie... :(

~Adam

Świetny człowiek... Niepowetowana strata. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

~Alojzy kleks

Sport to zdrowie mowia. Giwno prawda. Rip