W Rozwadowie na rynku wielkie przesadzanie drzew

Image

Zdjęcia: screen, relacja Lucjusz Nadbereżny, fb

Prezydent chce „odkłamać rzeczywistość”. W tym celu pokazał jak mają wyglądać zmiany, na które od dawna wszyscy czekamy.

Na rozwadowskim rynku trwa proces rewitalizacji. Teren otoczony jest już ogrodzeniem. To, co dziś się tam dzieje, zaciekawi wszystkich tych, którzy cierpieli z powodu utraty drzew i likwidacji zielenie. W środowy ranek prezydent Lucjusz Nadbereżny pojechał do Rozwadowa żeby udowodnić, że nie będzie betonozy i nie będzie też wycinki wszystkich drzew w Stalowej Woli. Bo oto w centrum rynku przesadzane są dziś drzewa.

- W Rozwadowie zostaje bardzo, bardzo dużo drzew. Wszystkie one są odpowiednio zabezpieczone, a te które z różnych powodów muszą zmienić swoją lokalizację, są przesadzane- relacjonował na żywo prezydent.

Wyspecjalizowana firma specjalnymi maszynami wyciąga z ziemi drzewa i będzie je przenosić w inne miejsca. Prace widać na filmie przygotowanym przez włodarza Stalowej Woli.

Lipa, którą przesadzano około godziny 10:30 będzie rosła kilkanaście metrów dalej. Mamy nadzieję, że się przyjmie, bo lipiec, upały to nienajlepsza pora na przesadzanie drzew. Drzewa liściaste powinno w końcu przesadzać się późną jesienią. Optymalny termin to początek października- koniec listopada, a także wczesna wiosna, czas od kiedy ustąpią przymrozki- do końca kwietnia. Wynika to z warunków panujących na zewnątrz. Umiarkowana temperatura i często padające deszcze, a także zmniejszone parowanie wody sprzyja adaptacji drzew w nowych warunkach.

Przesadzanie odbywa się pod okiem arborysty. Lipa ma być nawadniana i pielęgnowana. Pozostałe drzewa są zabezpieczone przed uszkodzeniem, do których mogłoby dojść kiedy wokół będa toczyły się prace remontowe. Docelowo ma być jeszcze dosadzonych około 150 drzew. Będą też kwiaty i krzewy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
piket

Kolejny lans i sztuczne zatroskanie. Ciekawe czemu wcześniej tak nie dbał o drzewa tylko wycinał. Czyżby strach przed gniewem mieszkańców.

~płaceWymagam

niesamowite jak się rozpisali mieszkańcy rozwadowa z IP urzędu umiech przestańcie tak wychwalać po 7 latach wycinki drzew, co to, chcecie premii czy podwyżki ?

~Koleś

Dobrze, że tak potraktowano te drzewa, szacunek dla Nadbereżnego.

~Allo

I co chyze roje

~Rycerz

I co? I aborygen ob$rał zbroje i grzeczne przesadzanko. Jeszcze niech ruszy główką i te drzewa co mieli ciąć pod budowe złobka przesadzi tam gdzie wcześniej powycinali.

~Rozwadowski

Dziękuję Panie prezydencie, że tak pan dba o drzewa na rynku.

~mieszkańcy

Największy szacunek PANIE PRERZYDENCIE L. NADBEREŻNY my mieszkańcy ROZWADOWA nigdy tego PANU nie zapomnimy bo będziemy mieli najpiękniejszy rynek w POLSCE.

~przesadnik

Nie zapomnijcie podlewać.

~podatnik

Jakby nie upór mieszkańców i ich postawa, to Nadbereżny DRWAL wyciąłby i nie robiły sweet relacji na żywo. BRAWO MIESZKAŃCY !! Brawo EKOLODZY !

~Logarytm

Brawo Panie prezydencie!