W Rozwadowie na rynku wielkie przesadzanie drzew

Image

Zdjęcia: screen, relacja Lucjusz Nadbereżny, fb

Prezydent chce „odkłamać rzeczywistość”. W tym celu pokazał jak mają wyglądać zmiany, na które od dawna wszyscy czekamy.

Na rozwadowskim rynku trwa proces rewitalizacji. Teren otoczony jest już ogrodzeniem. To, co dziś się tam dzieje, zaciekawi wszystkich tych, którzy cierpieli z powodu utraty drzew i likwidacji zielenie. W środowy ranek prezydent Lucjusz Nadbereżny pojechał do Rozwadowa żeby udowodnić, że nie będzie betonozy i nie będzie też wycinki wszystkich drzew w Stalowej Woli. Bo oto w centrum rynku przesadzane są dziś drzewa.

- W Rozwadowie zostaje bardzo, bardzo dużo drzew. Wszystkie one są odpowiednio zabezpieczone, a te które z różnych powodów muszą zmienić swoją lokalizację, są przesadzane- relacjonował na żywo prezydent.

Wyspecjalizowana firma specjalnymi maszynami wyciąga z ziemi drzewa i będzie je przenosić w inne miejsca. Prace widać na filmie przygotowanym przez włodarza Stalowej Woli.

Lipa, którą przesadzano około godziny 10:30 będzie rosła kilkanaście metrów dalej. Mamy nadzieję, że się przyjmie, bo lipiec, upały to nienajlepsza pora na przesadzanie drzew. Drzewa liściaste powinno w końcu przesadzać się późną jesienią. Optymalny termin to początek października- koniec listopada, a także wczesna wiosna, czas od kiedy ustąpią przymrozki- do końca kwietnia. Wynika to z warunków panujących na zewnątrz. Umiarkowana temperatura i często padające deszcze, a także zmniejszone parowanie wody sprzyja adaptacji drzew w nowych warunkach.

Przesadzanie odbywa się pod okiem arborysty. Lipa ma być nawadniana i pielęgnowana. Pozostałe drzewa są zabezpieczone przed uszkodzeniem, do których mogłoby dojść kiedy wokół będa toczyły się prace remontowe. Docelowo ma być jeszcze dosadzonych około 150 drzew. Będą też kwiaty i krzewy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~:-)

na placu budowy bez kakakasku? no jak to? gdzie bhp?

~B29

Super, że przesadzili, będzie zielono, tak jak było.

~Sznur

Uruchomiły się pieski opozycyjne.
Wycięli by to drzewo, to by ujadali.
Nie wycięli - też szczekają.
I tak źle, i tak niedobrze.
Bo chodzi o to żeby szczekać i ujadać.

~no comment

Czarusie boli i ma was skrecac!!!! Popaprancy...

art2deco

Warto wprowadzić dodatkowy podatek na przeprowadzki drzew.

maszynista

Dostal telefon z Warszawy .Co wy tam towarzyszu w tej Stalowej wyrabiacie ,drzewa wycinacie a to bylo takie ladne zielone miasto.Natychmiast cos z tym zrobcie ,bo skonczy sie kariera wasza.Jak nie da sie zatrzymac rewitalizacji to posadzcie drzewa zeby ludzie nie dali wam kopa w d... w wyborach.

~BLI

a ten arborysta to z PiS-u i niech się nie pomylą bo przesadzą Lucka do Pcimia Dolnego i co wtedy poczniemy jak zakorzeni się u O_Baj-tka

~Czarus

Ciężko czytać wypociny tych pisowskich ciemniaków

~Kot

Dobry pomysł z tym przeniesieniem drzewa.

art2deco

5,000-10,000 To se ne malo.
Nie szkoda podatków tylko dla drzew.

~jasio

a dla tych co pragnom cienia polecam pracem w kopalni

~jasio

podobno cena od 5000 do 10 000 tys za przesadzenie 1 sztuki rombnie to wlasciciela niezle po kieszeni

~ he he..

no i jadaczki i kopary opadły totalnym mądralom.....manekiny ...erdeesy....no hauu hauuu

~Eleven

No i dobrze ze prezydent wyjaśnił wszystko, bo hejt totalniaków i ich kłamstwa co do drzew już są nie do zniesienia

~Ddd

Maszynista, do wyborów ponad 2 lata prxrtrzeźwiej idioto patentowany

maszynista

Widac ze wybory niedlugo ,a wycinanie wszystkich drzew ,betonowanie to strzal w stopę PIS .Dostal prikaz z Warszawki że musi zostawic troche zieleni,bo PIS straci duze poparcie.Te przesadzanie drzew to nie pomysl miejscowych partyjniakow tylko z Warszawki .Ale muszę przyznac że takich zniszczen zieleni jak za PIS to nie bylo od bardzo dawna.

~Dojna zmiana

Ludzie czy Wy nie widzicie jak hipokryta z tego prezydenta. Jak wycinano kilkadziesiąt drzew za prezydentury L.N.,brak było zdjęć na FB i w lokalnych mediach. Gość ma niesamowite parcie na szkło i jest zdolny posunąć się do wszystkiego aby medialnie zaistnieć

~Szopka

Instygatorzy z opozycji popuszczą w portki i wystąpią z następnym zapytaniem:
- po co tyle wydawać publicznego grosza na drogie implantacje, podatki bogatym obniżać. Ile to kosztuje?
umiech

~VIR

No i po eleganckości jest robione. Nie ma lipy, choć jest smiech2

~Mieszkaniec

A przepisy bhp tego pana nie obowiązują?

~Kościuszki

Będzie zmodernizowany rynek i będzie zielony rynek. Super!!!

~Graniczna

Panie prezydencie wielkie podziękowania za wysłuchanie próśb mieszkańców Rozwadowa.

~!!!

To taki mały żarcik sytuacyjny? Przesadzenie drzewa którego nie powinno się przesadzać o tej porze roku w takiej asyście i z taką pompą ? Co to ma niby pokazać czy udowodnić? Wielką troskę o przyrodę?

~Mumin

Lekkie obesranie wśród hejterów opozycji widzę...
Dajcie se na wstrzymanie!

vixi

"Wielkie przesadzanie drzew" kto pisal ten artykuł. Jedno drzewo przesadzili a sensacji tyle

~metafen

Bedzie jak z drogą obok przychodni w Rozwadowie, był ładny cienik miejsce do postawienia auta, a teraz ani jednego drzewa i patelnia brawooooo

~Anna

Komentarze w większości pisze jeden i ten sam funkcjonariusz PiS który nie może się doczekać na stołek żona już dostała w UM a on jeszcze błąka się po mieście i komentarzach

~Rozwadow

presja mieszkańców ma jednak sens, władza poszła po rozum do głowy. brawa mieszkańcy, stowarzyszenie nasze miasto i brawo urząd miasta, że w końcu jednym głosem potraficie mówić

~rozwadowianin

Jak się nie przyjmą to pójdą pod topór ale nikt nie powie , że PAN PRERZYDENT L. NADBEREŻNY nie walczy o każde drzewo w mieście.

~Takie tam

A stara prawda mówi że nie przesadza się starych drzew! No cóż, poczekajmy, kto wie, może się przyjmą?